Vsetín si odváží 2 body za výhru po prodloužení

sobota 28.11.2009 | V. Urubek, R. Krůza, J. Hochman

Zápasu předcházelo rozloučení s dlouholetým obráncem SHK, Radimem Šťastným, který přerušil kariéru. Pak již začalo utkání, ve kterém byli domácí mírně aktivnější a 18. minutě poslal Hodonín do vedení Vrba. Domácí se ale z vedení dlouho netěšili, hosté dvěma góly v rozmezí dvou minuty stav otočili. Na 2:2 upravil krátce po začátku třetí třetiny Komárek. V prodloužení zajistili druhý bod vsetínským Ondráček.

19.kolo, sobota 28.11.2009
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  2:3p  (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Vrba (Podešva, Jurásek), 41. Komárek (Peš, Vaškovič) - 23. Ondráček (Rajnoha P., Štraub), 24. Zavrtálek (Štraub, Rajnoha P.), 63. Ondráček (Mokrejš). Rozhodčí: Čech - Lošťák, Pospíšil. Vyloučení: 5:10, navíc Ondráček (VSE) 10 minut, Štraub (VSE) 10 minut+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1765. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
SHK Hodonín: Holeš (Štefl) - Komárek, Krajčík, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Holuša, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Špok, Kuba, Hrtús
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Tomiš, Šimek - Mokrejš, Štraub, Tesařík - Matějka, Vaněk, Ševčík - Ašer, Klabačka, Mikeš

První prověření hostujícího Plška obstaral svou střelou Vrba. Ještě v první minutě šel na trestnou lavici vsetínský Sakrajda. Nejvíce práce měl Plšek s pokrytím střely Flašara. Drtiči byli i nadále aktivnějším týmem, další střelu na Plška vyslal Peš. Ale první opravdu velkou šanci měli hosté. Matějka byl úplně sám před Holešem, ale zřejmě se šance zalekl a nezakončil dostatečně důrazně. V desáté minutě byl vyloučen hostující Ševčík, za chvíli jej následoval domácí Holuša a hrálo se čtyři na čtyři. V jedenácté minutě putoval na trestnou další vsetínský hráč, Šimek. Ševčík po uplynutí svého trestu skočil na led rovnou do brejku, pěknou střelou ale trefil pouze břevno Holešovy branky. Ke konci první třetiny se hra vyrovnala. Ale pak přišlo vyloučení Mokrejše, které Drtiči využili. Juráskovo nahození Plšek neudržel a puk dorazil do sítě Tomáš Vrba - 1:0. Tímto stavem první třetina také skončila.

Ve druhé třetině hosté rychle vyrovnali. Rajnohovu střelu dorazil za Holeše Ondráček - 1:1. A bylo ještě hůře. Rychle za sebou se nechali vyloučit Špok s Hozou a hosté dvojnásobnou početní výhodu zužitkovali. Vsetínští vyšachovali domácí a Zavrtálek měl před Holešem lehkou práci - 1:2. Po vyloučení Bořuty se přesilovka naskytla také domácím, ale jediným nebezpečím pro Plška byla dělovka Vaškoviče. Ve 30. minutě byl vyloučen hostující Sakrajda. Vaškovič výborně přihrál Hollému, kterého ale skvěle vychytal Plšek. Ten sice zůstal po zákroku chvíli ležet, ale nakonec pokračoval v zápase. Půl minuty nato měli hosté ideální možnost zvýšit. Hosté vyhodili, Holeš vyjel z branky s úmyslem odehrát kotouč, puk ale minul a útočník hostů byl sám s pukem před prázdnou brankou. Z neznámého důvodu ale branku nevsítil. Na konci druhé třetiny se Drtičům naskytla dvojnásobná přesilovka. Velkou šanci promarnil Šimeček, ale část přesilovky se přenesla i do třetí třetiny. Druhá třetina skončila stavem 1:2.

V úvodu Drtiči přece jen využili dvojnásobné oslabení soupeře. Komárek z prostoru mezi kruhy nedal dělovkou k tyči Plškovi šanci - 2:2. V následujících minutách se hrálo velmi opatrně. Dvě minuty před koncem mohli hosté rozhodnout. Komárka, váhajícího s rozehrávkou, obrali hosté o puk a puk s velkým štěstím neskončil v brance. 60 minut zápas nerozhodlo.

Dlouho se zdálo, že utkání směřuje k nájezdům, ale v 63. minutě se do úniku dostal Ondráček a přesnou střelou k tyči zajistil Vsetínu druhý bod. Konečný stav utkání 2:3 po prodloužení.