Drtiči se v Přerově neprosadili a odváží si bůra

středa 25.11.2009 | Jan Hochman

Souboj o třetí místo tabulky se Drtičům vůbec nepovedl. Hodonínským hráčům se na ledě Zubrů nepodařilo vstřelit ani jednu jedinou branku a po 18. kole a zatím nejtěžší porážce sezony padají na čtvrté místo tabulky. Domácím hráčům se střelecky dařilo o poznání lépe a po pětibrankovém přídělu zůstaly všechny tři body na Hané.

18.kolo, středa 25.11.2009
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  5:0  (2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Ditrich (Kohút, Vlček), 10. Menšík (Faltýnek, Ditrich), 54. Sprušil (Faltýnek, Ditrich), 59. Goiš (Vlček, Coufal), 59. Sprušil (Faltýnek). Rozhodčí: Klapetek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 2:7, navíc Flašar a Holeš (oba HOD) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: nezadáno. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 5:0.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Vlček, Novák, J. Ferenc - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kočara, Venkrbec - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Holík
SHK Hodonín: Holeš (17. - 19. Šurý) - Komárek, Bulička, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Holuša, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Špok, Kuba, Hrtús

Drtiči vstoupili do utkání na Hané aktivně, první dvě střely obstarali Holuša a Hoza, ale uhodilo na druhé straně. Do brzkého vedení dostal Zubry už po necelých třech minutách Marek Ditrich, který využil přihrávku Erika Kohúta a zakončil tak přečíslení první brankou utkání - 1:0. Vedení domácích mohl o pár vteřin nato navýšit Pala, ale hostující obrana ho ke střele nakonec nepustila. Odpověď na domácí vedení měl na své holi Tomáš Vrba, ale domácí brankář Tihlář se k tyči přemístil včas. V sedmé minutě se poprvé vylučovalo, Patrik Flašar dostal dvě minuty za držení, navíc si vykoledoval i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. V přesilovce pálil domácí Faltýnek, ale Holeš betonem puk vyrazil do bezpečí. Minutu poté, co se hrálo v plném počtu na obou stranách, přišel druhý gól utkání a bohužel byl autorem opět domácí hráč. Obrana Drtičů neubránila Lukáše Menšíka, který střelou mezi nohy překonal Holeše podruhé - 2:0. A mohlo být hůř, hned po buly se domácí usadili v útočném pásmu, ale z velkého tlaku se nikomu ze Zubrů nepodařilo dotlačit puk za brankovou čáru. O snížení se snažili Korotvička a po něm i Šimeček, ale bez úspěchu. Třináctá minuta přinesla druhé vyloučení a opět šel na lavici hanby Drtič - Petr Peš hákoval a šel na dvě minuty pykat. Oslabení Drtiči zvládli a po návratu vyloučeného Peše na led se v dobré šanci ocitl opět agilní Vrba. Stejně jako v prvním případě Tihláře nepřekonal. V sedmnácté minutě zatrnulo všem hostujícím hráčům i fanouškům, když po střele přerovského Kohúta zůstal ležet brankář hodonínských Michal Holeš a když se po chvíli zvedl ze země, odjel dokonce na střídačku. Místo něj naskočil poprvé za muže junior Michal Šurý. Po půlminutě premiéry mladého golmana se naskytla první možnost přesilovky i Drtičům. Ještě v průběhu početní výhody se Michal Holeš vrátil do své klece, ale jeho spoluhráčům se v přesilovce příliš nedařilo. Minutu před koncem první části Halouska tvrdě u mantinelu atakoval Korotvičku, ale ani připomínky kapitána Pokorného k vyloučení Zubra nevedlo. První třetina skončila vedením domácích 2:0.

Druhou část odstartovaly šance Hanáka a Coufala a na druhé straně Salajky a Buličky, který poprvé oblékl dres SHK, oba brankáři ale své týmy podrželi. Drtiči se i dále snažili o snížení, ale snaha Pokorného i Hollého byla marná. Minutu před polovinou utkání šli Drtiči opět do oslabení, Pavel Bulička byl vyloučen za napadaní. Zubrům se ovšem třetí početní výhoda moc nepovedla. Tahle pasáž byla poznačena četnými vyloučeními. Po Buličkovi šel na trestnou lavici domácí Vlček, po něm pak hráli hosté v šesti a Michal Kuba šel odsedět trest za hráčskou lavici. K němu se přidal i Lukáš Komárek, ale domácí nevyužili ani výhodu dvou mužů. Když se konečně hrálo pět proti pěti měl dobrou šanci Zdeněk Jurásek, který jen těsně přestřelil domácí klec. Druhá třetina tak skončila za stejného stavu, jako ta první.

Do poslední části nastupovaly oba týmy s rozdílnými instrukcemi. Hosté se museli snažit vstřelit kontaktní gól, domácí měli za úkol dotáhnout dobře se vyvíjející zápas ke zdárnému konci. V první šanci se po dvou minutách ocitl domácí Coufal, Holeš jeho pokus zneškodnil. Další možnosti měli domácí v další přesilovce po nedovoleném bránění Salajky. A šance to byly opravdu brankové. Nejdříve dostal Pala puk za Holešova záda, ale sudí Klapetek pro údajné postavení domácího hráče v brankovišti rozpažil a gól neuznal, pak se zastřeloval obránce Osina, ale minul Holešovu bránu. Až po šesti minutách se dostali do šancí i hosté. Dnes jim však nebylo přáno vstřelit branku. Pokusy Komárka, Hozy, Špoka a v největší příležitosti i dorážka Peše nenadělali domácímu brankáři větší potíže. Posledních deset minut zápasu patřilo jednoznačně domácím Zubrům. Marek Ditrich nejdříve nedokázal zvednout puk přes ležícího golmana Drtičů, co se ale nepodařilo jemu, napravili jeho spoluhráči. Šest minut před koncem zápasu prostřelil Holeše Antonín Sprušil a zvýšil na - 3:0. Za tohoto stavu už nebylo co řešit a domácí bezbranným Drtičům přidali na cestu ještě dvě branky. Za jásotu přerovských fanoušků a za doprovodu mexické vlny překonali obranu Drtičů i brankáře Holeše ještě Jiří Goiš, který necelé dvě minuty před vypršením šedesáti minut dal čtvrtou branku domácích - 4:0, a aby toho nebylo málo, o dvacet vteřin později pečetil na konečných a hodně krutých 5:0 opět Antonín Sprušil.