Drtiči doma zvítězili již poosmé v řadě

sobota 21.11.2009 | V. Urubek, J. Hochman, R. Krůza

Frýdek-Místek byl navzdory poslednímu místu v tabulce nepříjemným soupeřem. Celé mužstvo dobře bránilo, navíc gólman Šrámek předvedl výborný výkon. Hosté se ujali vedení ve 13. minutě. Skóre otočil dvěma brankami Lubomír Vaškovič, pojistku v závěru přidal Lukáš Komárek. Domácí vítězná série trvá již 8 zápasů.

17.kolo, sobota 21.11.2009
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  3:1  (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Vaškovič (Hollý, Haring), 48. Vaškovič (Haring), 52. Komárek (Jurásek, Haring) - 13. Mocek (Novák). Rozhodčí: Wolf - Held, Trunečka. Vyloučení: 5:10, navíc Kudláček a Bavlšík (oba FRM) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1493. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Krajčík, Flašar, Pokorný, Salajka, Šimeček, Šťastný, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Korotvička, Špok, Holuša - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza
HC Frýdek-Místek: Šrámek (Vašíček) - Pelikovský, Kudláček, Novák, Lašek, Bavlšík, Babic, Ledvoň, Kostelňák, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gelačák, Gebauer, Sztefek, Kopáč, Zaoral, Maruna, Křesťan

První prověření Šrámka obstaral svou premiérovou střelou za Drtiče Holuša. Krátce nato byl vyloučen hostující Bavlšík a Hodonín měl první přesilovku. Ta se ale příliš nepovedla, Šrámek neměl moc práce. V 11. minutě poprvé Drtiči výrazněji zahrozili. Šanci Holuši ale Šrámek zneškodnil. O chvíli později hosté otevřeli skóre. Novákova nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu a Mocek pohotově zametl puk do branky - 0:1. Odpovědět mohli Vrba a Špok, ale oba v krátkém časovém rozmezí trefili brankovou konstrukci. První třetinu vyhráli hosté 0:1.

V 22. minutě trefil Špok břevno a to ještě nebylo domácí smůle konec. Ve velké šanci byl také Vaškovič, kterého ale parádním zákrokem vychytal Šrámek. Po vyloučení hostujícího Maruny napřáhl od modré Komárek a trefil brankovou konstrukci. Následně měl velkou šanci Peš, ale Šrámek skvělým skluzem zabránil puku v cestě do sítě. Až v 36. minutě se gólově urodilo. V přesilovce napřáhl Vaškovič zpoza kruhu a prostřelil Šrámka - 1:1. Druhá třetina skončila za stavu 1:1.

Drtiči se do vedení dostali v 48. minutě, puk do sítě dorazil Vaškovič - 2:1. V 52. minutě se hodonínským naskytla přesilovka pět na tři, kterou rychle využili. Komárek dostal puk na kruhy, odkud vymetl pavučinky v šibenici Šrámkovy branky - 3:1. V závěru hrál Frýdek-Místek bez brankáře, ale tato snaha úspěch nepřinesla. Hodonín zvítězil 3:1.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonín)
Hodnotí se mi to těžko. Nejde to a nevím čím to je. Kdybych to věděl, tak by se už na tom pracovalo. Ze střídačky to neuhrajeme a to že jsme dali 5 tyček mluví za vše. Šance jsou, ale nepadá to tam. Soupeř nám dal možnost dvojnásobné přesilovky které jsme zahráli zle. Nemůžu říct, že kluci nedřeli, ale jaksi nám nezapadají ozubené kolečka tak jak by zapadat měly. Bylo to i tím, že takový soupeř se vám neustále lepí na záda a pak to de těžko. Dnes to bylo vidět, hokejky do střel, beton před bránou. Rozhodčí odpustil dost faulů soupeři, hákování, držení. Vázne nám střelba už několik zápasů. Když se toto nedaří, pak jde psychika dolů. Na každém tréninku nacvičujeme střelbu a pak dojde zápas a vidíte to co dnes. Hrajeme to moc složitě, chce to hrát přímočaře, na branku, né se topit někde v rohu. Důraz před brankařem. Musíme stále co zlepšovat.

Michal Holuša #10 (útočník Hodonín)
Byl to těžký zápas, soupeř jak bylo vidět přijel bránit. Bylo těžké se k jejich bráně dostat, když se brání v pěti. Kdyby se dal gól už dřív, tak by to asi vypadalo jinak. Jinak v lajně znám Korába (Jan Korotvička) a Špokyho (Martin Špok) se kterýma jsem hrál na universiádě, takže jsem věděl co od nich čekat a s Patrikem Flašarem se znám s Ostravy. Musíme dávat góly. Byl to můj první zápas za Hodonín, takže je těžko ještě něco hodnotit. Jsem za to, že jsem tady rád a snad pomůžu Hodonínu k tomu vytouženému postupu.

3.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 1:7
21.11. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:1
18.1. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:5
20.2. | Hodonín - Frýdek-Místek | 8:3