Drtiči si poradili i s Opavou, domácí vítězná série trvá dál

sobota 14.11.2009 | V. Urubek, J. Hochman, R. Krůza

Hodonínští hokejisté do zápasu s Opavou šli prakticky kompletní. Drtiči měli po celý zápas převahu a postupně navyšovali vedení. Ve třetí třetině se hosté dostali k náznaku zdramatizování zápasu, ale po trefě Vrby již nebylo o vítězství SHK pochyb. Tomáš Vrba zaznamenal celkem 3 body (2+1) a Zdeněk Jurásek si připsal dvě gólové trefy. Drtiči natáhli domácí vítěznou sérii už na 7 zápasů.

15.kolo, sobota 14.11.2009
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  7:3  (2:0, 1:0, 4:3)
Branky a nahrávky: 1. Korotvička (Vrba), 10. Šimeček (Vaškovič, Hollý), 36. Vrba (Peš), 46. Jurásek (Komárek), 50. Vrba (Peš), 52. Jurásek (Komárek), 53. Hrtús (Haring, Kuba) - 49. Plánovský (Polok), 50. Měch (Černý, Kukol), 57. Tůma (Pavelek). Rozhodčí: Dědek - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1563. Střely: 42:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2, 7:3.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Krajčík, Flašar, Salajka, Šimeček, Šťastný - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Špok, Hrtús - Haring, Hollý, Vaškovič - Korotvička, Šúrek.
HC Slezan Opava: Iláš (46. Trenčan) - Kukol, Měkýš, Plánovský, Schreier, Tichý - Kříž, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Kovalovský.

Hodonín do utkání doslova vlétl a hned po 39 sekundách padla první branka. Korotvička po nahrávce Vrby otevřel skóre - 1:0. Tlak domácích pokračoval, ale se střelami Hollého a Podešvy si Iláš poradil. Jako první usedl na trestnou lavici hostující Polok. A Drtiči navýšili vedení. Radek Šimeček napřáhl z kruhu a prostřelil Iláše - 2:0. Dost práce měl ale i Holeš. Se štěstím si poradil se střelou Chalupy a několika dorážkami Pavelka. Navíc byl o chvíli později vyloučen domácí Hollý a útočná snaha hostů mohla pokračovat. A málem slavila úspěch, ale ani Polokova tvrdá střela na překonání Holeše nestačila. S dalšími střelami si již oba brankáři poradili a první třetinu tak domácí vyhráli 2:0.

Domácí do druhé třetiny vstoupili vyloučení Šimečka. Opava ale v přesilovce téměř nic nepředvedla a Drtiči se v pohodě ubránili. Pak následovalo další vyloučení na domácí straně, potrestaným hráčem byl tentokrát Flašar. Tato přesilovka již byla nebezpečnější, stříleli Tichý a Grofek, ale Holeš byl pozorný. V 29. minutě předvedl pěknou individuální akci Vaškovič, Iláš měl s jeho zakončením co dělat. O chvíli později přišlo vyloučení na opavské straně. Na trestnou lavici zamířil Polok za vysokou hůl. Velkou šanci měl Špok, když dorážel po střele Komárka, ale Iláš odolal. Už po návratu Poloka na led znovu pálil Komárek, Iláš i tentokrát na místě. V 35. minutě odjeli na trestnou lavici za hosty Kovalovský a za domácí Salajka. Hra 4 na 4 více seděla domácím, kteří se gólově prosadili. Tomáš Vrba se v rohu zbavil obránce, vyjel si před branku a poslal puk pod břevno - 3:0. Čisté konto i nadále hájil Holeš, který vyřešil nepříjemný závar před svou brankou. Druhá třetina skončila za stavu 3:0.

I ve třetí třetině byli domácí v převaze. V 44. minutě byl vyloučen domácí Kuba. Ale gólově se urodilo na druhé straně. Puk vypíchl Zdeněk Jurásek, počkal na vhodný moment a překonal Iláše - 4:0. V 48. minutě mohl snížit Černý, ale Holeš chytal výborně. Ale po vyloučení Podešvy kapituloval. Plánovský ze skrumáže doklepl kotouč za ležícího Holeše - 4:1. O několik vteřin později hosté udeřili podruhé, Tomáš Měch ujel obraně a blafákem nedal Holešovi šanci - 4:2. Šanci na zdramatizování zápasu ale svému týmu vzal Iláš, který jel za branku odehrát puk, ale upadl a Vrbovi nezbývalo, než poslat puk do prázdné branky - 5:2. A brankostroj pokračoval. Svůj druhý gól vstřelil Jurásek - 6:2. A to ještě nebylo všechno, po nahrávce Haringa usměrnil puk do sítě Hrtús - 7:2. Opava nakonec ještě snížila na konečných 7:3, střelcem byl Tůma. Drtiči si připisují tři body za výhru 7:3.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonín)
Nebylo to ono. Byl jsem spokojený jen s prvníma deseti minutama. Dali jsme tam dvě branky, ale potom jsme jednoznačně polevili, hra se vyrovnala a ve druhé třetině to bylo velice špatné i když jsme jeden gól dali. No a v té třetí třetině to byla taková přestřelka, ale zase se tam objevily individuální chyby a byl vidět herní výpadek. Jako mančaft jsme už v hromadě, ale někteří přišli dva dny před zápasem a to tréninkové manko tak bylo vidět. Musíme se rychle dát do kupy a pokračovat v té hře, to znamená jednoznačně ofenzivní hru s tím abychom dávali branky a ne si nechat dávat góly po školáckých individuálních chybách, třeba jako dnes u toho třetího gólu, kdy Ondra Podešva chce nahrát a trefí plexisklo, nebo u toho druhého, kdy Lukáš Komárek drží puk a když o něj přijde, tak fauluje a pak dostaneme gól v početní nevýhodě. Na tomto musíme zapracovat. Jinak co se týče těch co seděli, tak Pokec (Petr Pokorný) je zkušený harcovník a dávat ho na poslední třetinu je už zbytečné. Kdyby šel po první, tak prosím. Michal Hoza vlastně měl za sebou po čtrnácti denní nemoci pouze jeden trénink, tak je jasné, že tam u něj ten herní výpadek je. Jak říkám, jsme už po kupě a teď zase začne boj o místa v sestavě.

Jan Korotvička (útočník Hodonín)
Po té nemoci to ještě nebylo ono, ve středu jsem dobral antibiotika a ještě navíc jsem si sestřelil spoluhráče, (Martina Špoka) ale naštěstí to dopadlo dobře a vypadá to, že tam bude mít jen modřinu. V kabině to vypadá už dobře a doufám, že viróza je pryč. Dnes nám to vyšlo i když soupeř tam zabral, když dal ty dvě branky, ale pak jsme je dorazili a výsledek mluví za vše (smích). Jinak si myslím, že když se bude vyhrávat, tak to bude dobrý.

27.9. | Opava - Hodonín | 5:9
14.11. | Hodonín - Opava | 7:3
22.12. | Opava - Hodonín | 5:3
13.2. | Hodonín - Opava | 8:1
10.3. | Hodonín - Opava | 7:3
12.3. | Opava - Hodonín | 2:5
14.3. | Hodonín - Opava | 8:0