Přestřelku ve Valašském Meziříčí nakonec lépe zvládli domácí

sobota 7.11.2009 | V. Urubek

Oběma týmům chybělo několik hráčů. Přesto diváci viděli ofenzivní hokej a celkem devět branek. Vedení si obě strany předávaly, ale v 60. minutě rozhodl o třech bodech pro domácí Sochorek. Drtičům již nezbýval dostatek času na reakci. Utkání vyšlo domácímu Sochorkovi, který vsítil hattrick.

14.kolo, sobota 7.11.2009
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  5:4  (1:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Sochorek, 30. Šebesta (Mlynář), 39. Sochorek (Varga D., Hruškovský), 41. Dvořák (Matějný, Růčka), 60. Sochorek (Růčka, Šebesta) - 5. Vrba (Peš), 30. Peš (Vrba, Jurásek), 32. Vaškovič (Súrek, Komárek), 45. Haring (Vaškovič, Súrek). Rozhodčí: Váňa - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 8:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 760. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga, Vašut, Varga
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Špok, Hrtús - Haring, Šúrek, Vaškovič

V první větší šanci utkání byl domácí Dvořák, který se snažil dorazit Růčkovu střelu, neúspěšně. Do vedení šli brzy Drtiči. Po nahrávce Peše se trefil přesně Vrba - 0:1. Bobři ale hned dostali šanci na srovnání, 2+2 minuty dostal Salajka. Hodonín se ale dobře bránil a přesilovce odolal. Avšak téměř hned po návratu Salajky na led domácí udeřili. Zaváhání Holeše gólově využil Sochorek - 1:1. Následně byl vyloučen Krumpoch, za kterého šel odsedět trest Varga. Za ním se po chvíli vydal i Vaněček a Drtiči hráli v pěti proti třem. Gól ale málem vstřelili domácí. Už za stavu hráčů 4 na 5 se dostal do úniku Dvořák, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Holeš ale v této zkoušce obstál. První třetina skončila stavem 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili Bobři oslabením, na trestnou lavici zamířil Brunec. O něco později jej na trestné doplnil Hruškovský a Drtičům se naskytla již druhá dvojnásobná přesilovka v zápase. Ani tahle jim však nevyšla. V 30. minutě dostal domácí tým do vedení Šebesta - 2:1. Za 11 vteřin bylo ale srovnáno, postaral se o to Petr Peš - 2:2. A za další chvíli šli Drtiči dokonce do vedení. Branku vstřelil Lubomír Vaškovič - 2:3. Ale Hodonín následně doplatil na vyloučení Salajky, které svým druhým gólem v zápase potrestal Dalibor Sochorek 3:3. Druhá třetina skončila za stavu 3:3.

Bobři do třetí třetiny vstoupili brankou, Holeše překonal Dvořák - 4:3. O 4 minuty později bylo opět srovnáno, puk do branky dostal Haring - 4:4. Když už se zdálo, že o vítězi zápasu rozhodne prodloužení, případně nájezdy, Bobři udeřili popáté. Hattrick završil Sochorek a rozhodl tak o třech bodech pro Valašské Meziříčí. Konečný výsledek zápasu 5:4.

19.9. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:4
7.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 5:4
19.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 4:3
6.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
1.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
3.4. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:5
5.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 7:5