Drtiči přejeli Uničov, brankář Holeš vychytal nulu

sobota 24.10.2009 | J. Hochman, V. Urubek, R. Krůza

Jednoznačný zápas viděl v sobotním podvečeru hodonínský zimní stadion. Uničov od začátku tahal za kratší konec a domácím hráčům moc velký odpor nekladli. Svůj tým několika výbornými zákroky podržel golman Michal Holeš a jelikož se činili i jeho spoluhráči v poli, vyhráli Drtiči jasně 6:0. Branky vstřelili Jurásek, Peš, Hoza, Vaškovič a dvakrát se trefil Hollý.

11.kolo, sobota 24.10.2009
SHK Hodonín - HC Uničov  6:0  (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek (Vrba, Krajčík), 17. Peš (Vrba, Krajčík), 18. Hoza (Korotvička, Špok), 33. Vaškovič (Hollý), 52. Hollý (Vaškovič, Haring), 59. Hollý (Haring, Šimeček). Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1555. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 6:0.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Salajka, Krajčík, Pokorný, Flamík, Komárek, Šimeček, Kadela - Peš, Jurásek, Vrba - Hoza, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič
HC Uničov: Peksa (Přikryl) - Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Novotný, Heča, Jurák, Skácel, Přikryl, Satora, Žákovčík

Hodonín vstoupil do utkání parádně, po 23 vteřinách hry překonal Peksu Zdeněk Jurásek - 1:0. I nadále Drtiči útočnili a vynutili si faul Sršně. V něm se ale Uničov velmi dobře bránil. V sedmé minutě si vyzkoušeli hru v oslabení také domácí. Na trestnou lavici zamířil Krajčík. Ani Uničovským však přesilovka nevyšla. Sotva se Krajčík vrátil na led, byl vyloučen domácí Jurásek. V něm už si Holeš zachytal o poznání více. Šanci měl Pavlas, ale střele stála v cestě brusle jednoho z hráčů. V druhé polovině první třetiny přebrali iniciativu opět Drtiči a odměnou za aktivitu jim bylo vyloučení Handla, ve kterém ale hodonínští Peksu příliš nezaměstnali. V 17. minutě pálil tvrdě, ale nepřesně hostující Čížek. Následující minuta Drtičům opravdu vyšla. Nejprve obratnou dorážkou dostal puk za Peksova záda Petr Peš a o několik chvil později našel Korotvička před brankou Hozu, který nezaváhal - 3:0. Na ZS Teza mohlo být ještě veseleji, ale Vrba Peksu ani nadvakrát nepřekonal. Po první třetině byl stav 3:0.

Také do druhé třetiny mohl Hodonín vstoupit brankou, velkou šanci neproměnil Špok. Na druhé straně vyzkoušel Holešovu pozornost Molota. Následovaly velké šance na obou stranách. Nejprve se vyznamenal Holeš, který pokryl několik nebezpečných dorážek. Na druhé straně se neprosadil Martin Špok sám před Peksou. Drtiči byli stále aktivnější. Proti nájezdu Hollého a dorážkám Haringa dobře zasáhl Peksa. Velice aktivní Hollý hrál hlavní roli i v další velké šanci hodonínských, puk tancoval kolem brankové čáry, ale za ní neskončil. V 33. minutě Drtiči navýšili vedení. Ve vlastním oslabení dostal puk rozjetý Vaškovič, dostal se před obránce a skvělým blafákem nedal Peksovi šanci - 4:0. Pak byl vyloučen domácí Korotvička. Ale více než na útočení se musel soustředit na bránění vlastní branky. Hned jakmile Korotvička vstoupil na led, dostal kotouč do samostatného úniku. Peksa ale vytáhl výborný zákrok. Situace Korotvička sám před Peksou se o pár vteřin později opakoval. I z druhého souboje ale vyšel vítězně uničovský brankář. Druhá třetina skončila za stavu 4:0.

V 45. minutě hosté dostali puk do sítě, ale rozhodčí branku neuznal. Vyloučení Salajky, které přišlo o něco později, Uničov nepotrestal. V 52. minutě domácí vstřelili pátou branku. Vaškovič přesně našel u tyče číhajícího Hollého, pro kterého už nebyl problém puk doklepnout do sítě - 5:0. Šestou brankou chtěli vsítit Peš a Hollý, Peksa vše pokryl. Dvě minuty před koncem ale kapituloval po šesté. Svou druhou branku v utkání vstřelil Martin Hollý - 6:0. Utkání skončilo vítězstvím Hodonína 6:0.

Michal Holeš (brankář Hodonín)
Snažím se chytat pořád dobře a dnes mi to vyšlo s nulou na kontě. Kluci dali nějaké góly, tak to vyšlo. Kolega Peksa chytal taky dobře. Pochytal tam toho spoustu. Jinak ti čároví dnes to bylo. Rozhodčí nevidí skoro osm lidí na ledě a pak tam vyhodí Hoziče (Michal Hoza) za nic a nebo písknuté tečované zakázané uvolnění. Jinak dnes šance Uničova nějaké byly, ale výsledek mluví za vše. No a je jasné, že mě za vychytanou nulu čeká basa do šatny (smích).

Tomáš Sršeň (trenér Uničov)
Je rozdíl vidět hokej ze střídačky a nebo ho prožívat na ledě. Dnes to bylo celé nějaké špatné. Takový výkon jsme ještě nepodali. Prohrát se může, ale s takovým přístupem a vším, no jsem hodně zklamaný. Dnes jsme na Hodonín prostě neměli. Hráli výborně a my katastrofálně. Pět zápasů se po sobě neprohrálo a borci byli asi uspokojení, dali jsme jim nějaké volno, ale já mám radši když je tým v tempu, no a asi se to podcenilo a pak to dopadlo jak to dopadlo. S prohry nějaké extra závěry nedělám, nemáme mužstvo na to abychom soutěží prolítly, ale chceme být kolem osmého, devátého desátého místa abychom neměli potíže s baráží. Prohrají tady i jiné mužstva, takže s toho bych nedělal nějaké závěry. Teď musíme vyhrát s Přerovem. Pokud bych si dovolil hodnotit Hodonín oproti loňskému roku, tak musím říct, že hrál hodně dobře. Líbila se mi jejich agresivita před bránou a co se týče hry jeden na jednoho, tak v tom nás Hodonín taky přetlačil.