Ke třem bodům z Orlové chybělo 15 vteřin, na nájezdy byli šťastnější domácí

sobota 17.10.2009 | Jan Hochman

Nešťastné utkání mají za sebou hodonínští hokejisté na půdě vedoucího celku tabulky z Orlové. Ač na začátku utkání s domácími prohrávali, dokázali vývoj utkání díky trefám Salajky a Juráska otočit a i když soupeř neustále srovnával, byli Drtiči díky trefám Flamíka, Vrby a Haringa neustále o krok vpředu. 15 vteřin před koncem 60. minuty ale srovnal na 5:5 Škatula a jelikož ani prodloužení rozuzlení nepřineslo, rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých o výhře domácích rozhodl Petr Prokop.

10.kolo, sobota 17.10.2009
HC Orlová - SHK Hodonín  6:5sn  (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Prokop (Mintěl), 40. Grygar (Potočný, Prokop), 47. Potočný (Samiec, Škatula), 50. Škatula (Prokop), 60. Škatula (Potočný), rozhodující nájezd Prokop - 23. Salajka (Vaškovič), 29. Jurásek (Vrba), 44. Flamík (Špok), 48. Vrba (Jurásek, Peš), 49. Haring (Jurásek, Komárek). Rozhodčí: Klapetek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 7:11, navíc Šafránek (ORL) 10 minut, Korotvička (HOD) 10 minut + OK, Hollý (HOD)10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5.
HC Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Ubránek, Mintěl, Grygar, Dušek, Ovšák, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Golab, Kotásek, Hanzl, Michejda
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Salajka, Flamík, Krajčík - Peš, Jurásek, Vrba - Šúrek, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Hrtús, Hoza

Online přenos z Orlové je bohužel omezen jen na začátky a konce třetin a změny stavu. Jelikož tak nejsme schopni přinést adekvátní reportáž ze zápasu hodonínských Drtičů, přinášíme Vám po čase souhrn všech dnešních zápasů 10. kola druhé ligy.

HC Orlová - SHK Hodonín 6:5sn (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)

Druhou největší přestřelku kola přinesl celkem logicky duel dvou nejproduktivnějších týmů soutěže. I když to do poloviny utkání na nějaké velké brankové hody nevypadalo... ale pojďme pěkně popořadě. Domácí Orlovou poslal do vedení už v šesté minutě Mintěl, a i když vedení zůstalo na domácí straně až do 23. minuty, bylo to v celém zápase poprvé a naposledy, co domácí vedli. Ve třiadvacáté minutě vyrovnal svou druhou brankou v sezoně obránce Jozef Salajka a v polovině utkání poslal hosty do vedení Zdeněk Jurásek. Drtičům se ale nepodařilo uhlídat konec druhé třetiny a 7 vteřin před jejím koncem srovnal skóre Potočný. Poslední třetina musela pak všechny diváky na stadionu bavit, protože přinesla hned šest branek. Tu první, která poslala Drtiče opět do vedení obstaral Boris Flamík. To probíhala 44. minuta. Mezi 47. a 50. minutou se radovala hned čtveřice střelců, a to po dvou na obou stranách. Za domácí se trefil opět Potočný a Škatula, za Drtiče se do střelecké listiny zapsali Tomáš Vrba a Jozef Haring. Deset minut před koncem Drtiči stále vedli o jednu branku. Opakoval se ale konec druhé periody. Pouhých 15 vteřin před koncem základní hrací doby se při power-play domácích trefil podruhé v zápase orlovský Škatula a vynutil si tak prodloužení. To branku nepřineslo a o držiteli druhého bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájzedy. V těch byli nakonec šťastnější domácí a připsali si tak dva body za šťastnou výhru 6:5 v prodloužení.

HC ZUBR Přerov - TJ Gedos Nový Jičín 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Přerovští Zubři se po nevydařeném vstupu do sezony rozjíždějí a z posledních šesti kol našli přemožitele jen v hodonínských Drtičích. Dobře rozjeté hráče trenéra Oslizla dnes nezastavili ani hráči, do dnešního dne třetího, Nového Jičína. Do vedení poslal Zubry už v osmé minutě Halouska. A i když o sedm minut později odpověděl na vedoucí gól domácích Pavlačka, bylo to ze strany hostů na dlouho vše. Ještě před první sirénou totiž překonal hostujícího brankáře Slováka Pala, a když ve druhé třetině přidali branky Faltýnek a bývalý extraligista Kotásek, vedli přerovští nad Novým Jičínem bezpečně o tři branky a tohle vedení si v poslední třetině jenom hlídali. Snížení z hole Uhlára přišlo moc pozdě a utkání Přerova s Jičínem skončilo 4:2.

HC Uničov - HK Jestřábi Prostějov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Prostějovští, kteří nejsou jen díky lepšímu skóre na poslední příčce druholigové tabulky, cestovali ke svému letošnímu desátému zápasu do Uničova. Ten Jestřáby vůbec nešetřil a už v první třetině šel díky trefám Komínka a Holíka do dvoubrankového vedení. To v první minutě druhé třetiny ještě navýšil Pavlas, ale ani ne po minutě vykřesal naději pro hosty Kavulič. Před polovinou utkání měl šanci na zvýšení náskoku nejmladší z klanu Sršňů Tomáš, ale trestné střílení neproměnil. Smutnit však domáci dlouho nemuseli. Ještě před koncem druhé části se trefil Drábek a po dvou třetinách tak byl stav 4:1 pro domácí. Poslední třetina se tak, stejně jako v Přerově, už jen dohrávala, ale střelecké představení pokračovalo. 46. minuta přinesla pátou branku domácích, jejímž autorem byl Heča. V minutě 50. vstřelil druhou branku hostí Piluša, ale na zvrat už bylo pozdě, zvláště, když 4 minuty před koncem dal výsledku finální podobu domácí Diviš.

VHK Vsetín - HC Slezan Opava 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Na branky nejchudší utkání sobotních zápasů jubilejního desátého kola viděli diváci na vsetínském Lapači. První a na dlouhé minuty jedinou branku zápasu mezi Valachy a Slezany vstřelil opět nestárnoucí Jozef Štraub, který ve svých 43 letech vstřelil svou druhou branku sezony a poslal Valachy do vedení. To modro-žlutým vydrželo, i přes spoustu šancí na obou stranách kluziště ve druhé třetině, až do začátku poslední dvacetiminutovky, kdy na 1:1 srovnával střelou od modré čáry opavský Polok. Tahle branka nakonec znamenala to, že po vypršení šedesáti minut byl stav nerozhodný 1:1 a zápas dospěl až do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů. Narozdíl od zápasu v Orlové se radovali z výhry po trestných stříleních hosté, kterým druhý bod zajistil proměněným trestným střílením Polok.

HC Břeclav - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:7 (2:1, 1:4, 1:2)

Břeclav si po derby utkání s Hodonínem prošla změnou na trenérském postu, když odvolaného trenéra Číhala vystřídal Bohumil Prachař. A břeclavským Lvům tahle výměna očividně pomohla. Nástup do utkání s druhým celkem tabulky se domácím povedl náramně a již ve druhé minutě potěšil fanoušky “HCB” Sedláček, který překonal Krumpocha. Bobři srovnali krok v minutě sedmé, po trefě Matějného, ale tak jako začátek i konec prvního dějství patřil domácím. Minutu a půl před první přestávkou vstřelil již svůj pátý gól v sezoně Zdeněk Mráz a břeclavští vedli 2:1. Vedení ale nevydrželo domácím nijak dlouho. Tři minuty po návratu z kabin vyrovnal na 2:2 Vnenk, v polovině utkání strhnul vedení na stranu Bobrů Blažek a obrat druhé třetiny dokonal v sedmatřicáté minutě Šebesta, který o minutu později vstřelil i svou druhou dnešní branku. Až v poslední minutě druhé třetiny a za stavu 2:5 se dostali ke slovu opět domácí Lvi, když Barák vystřelil šanci na bodový zisk. Tu domácí ještě umocnili skvělým vstupem do poslední třetiny. Třináct vteřin stačilo Kárnému, aby snížil na rozdíl jediné branky. Hosté ale nenechali nic náhodě a slepenými brankami Brunce a opět Šebesty definitivně zlomili odpor domácích a celé utkání pak vyhráli 7:4.

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3