Drtiči jsou venku stoprocentní, "nadílku" dostal i Frýdek

Drtiči jsou venku stoprocentní,
sobota 3.10.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

F R Ý D E K - M Í S T E K - Letos již tradiční obrázek venkovního utkání hodonínských hokejistů byl k vidění na zimním stadionu ve Frýdku-Místku. Další vysoká výhra je již čtvrtým vítězstvím na soupeřově půdě a potvrdila zatím suverénní postavení Drtičů v tabulce venkovních utkání. Branky si opět nepřipsal jen jeden útok, ale o výhru se podělily všechny formace a Hodonín tak vyhrál ve Frýdku-Místku vysoko a zaslouženě 7:1

6.kolo, sobota 3.10.2009
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  1:7  (0:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 31. Martiník (Lašek) - 3. Šúrek (Hoza, Komárek), 17. Vaškovič (Pokorný), 28. Vrba (Hoza), 33. Komárek (Vrba), 43. Korotvička (Hrtús), 47. Špok (Korotvička, Hrtús), 54. Peš (Jurásek, Pokorný). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:8, navíc Částečka (FRM) 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 497. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
HC Frýdek-Místek: Polonyi (Horyl) - Barčák, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil Sztefek, Sluštík, Částečka, Martiník, Gelačák, Suchý, Kopáč, Janečka, Sýkora.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Flamík, Šimeček, Salajka, - Peš, Jurásek, Vrba - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza, Šúrek, Kuba.

Šesté utkání Drtičů začalo tak, jako již tři předcházející. Brankou už ve třetí minutě. Ty tři předchozí zaznamenal jeden muž - Jozef Haring. Dnes se po necelých 180ti vteřinách prosadil Michal Šúrek, jenž vstřelil již svou třetí branku v letošní sezoně a poslal tak Drtiče do rychlého vedení - 0:1. Druhou branku přidal ještě v první třetině ve vlastním oslabení Lubomír Vaškovič - 0:2. První dějství tedy vyhráli hosté 2:0 a mohli tak v poklidu odkráčet na přestávkovou pauzu mezi první a druhou třetinou.

Z kraje druhé třetiny se domácí snažili o snížení a dostání se tak opět do zápasu. V pětadvacáté minutě ujel ve vlastním oslabení frýdecký Libor Gelačák, ale Holeš, který se po dvou utkáních vrátil do brankoviště SHK, zasáhl bezchybně. Uhodilo ale na opačné straně. Akci dva na jednoho využil přesnou střelou po nahrávce Michala Hozy Tomáš Vrba a Drtiči vedli už - 3:0. V polovině zápasu se dočkali vstřelené branky i domácí hráči. Nejproduktivnější hráč domácích - Ondřej Martiník - střelou od modré snížil na rozdíl dvou branek - 1:3. Netrvalo však dlouho a hosté našli odpověď. V třiatřicáté minutě vrátil Lukáš Komárek hostům pohodlný tříbrankový náskok - 1:4. Další snahy domácích o dobytí Holešovy branky se ve druhé třetině minuly účinkem a po dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 1:4 pro Drtiče.

Ve třetí třetině už hostům stačilo pohlídat si vedení a o tom, že tři body poputují ze severu na jih Moravy nebylo pochyb. Tím méně ve čtyřicáté třetí minutě, kdy se trefil Jan Korotvička - 1:5. Brankostroj Drtičů nepolevil ani po pátém gólu. Čtyři minuty po trefě Korotvičky se prosadil i jeho spoluhráč z útoku a rychlík k pohledání Martin Špok - 1:6. Hodonínští hráči tak nadále ukazovali, že venku jim to letos prostě jde a válcují jednoho soupeře za druhým. Poslední slovo si vzal ve čtyřiapadesáté minutě Petr Peš, který po přihrávkách Juráska a Pokorného uzavřel na konečných 7:1 pro hodonínské Drtiče. Po výhře Jičína je Hodonín stále na čtvrtém místě tabulky, ale díky ztrátám Orlové, která prohrála v Břeclavi a také Bobrů z Valmezu, které porazil právě Nový Jičín, ztrácí na vedoucí duo pouhé dva body.