Dnes nevyhrál lepší, Jičín ale vytěžil z minima maximum

středa 30.9.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Jakoby se Drtiči před vlastním publikem báli, tak to připadalo fanouškům v ochozech ZS TEZA po dnešním zápasu s Novým Jičínem. Lehkost v koncovce ze zápasů venku doma ne a né přijít a Drtiči doma opět své fanoušky moc nepotešili. Dvoubrankové vedení ztratili 3 minuty před koncem ve vlastní přesilovce a prodloužení utnul jičínský Petr Hruška již po necelé minutě. Nový Jičín si tak odváží 2 body, na jihu Moravy zůstává jen jeden.

5.kolo, středa 30.9.2009
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  2:3p  (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Haring (Vaškovič, Hollý), 31. Korotvička (Špok, Peš) - 37. Skaloš (Macháček), 57. Šimo (Hruška Pa., Hruška Pe.), 61. Hruška Pe. (Šimo, Pavlačka). Rozhodčí: Mech - Musil, Pospíšil. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1330. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SHK Hodonín: Stacho (Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Rapant J., Šimeček, Salajka - Kuba, Jurásek, Vrba - Peš, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza, Šúrek, Rapant M..
HK Nový Jičín: Slovák (Kozák) - Petružálek, Gulda, Koloničný, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Bacul, Macháček, Skaloš, Uhlár, Zedník, Toman M., Toman R., Tomášek, Šimo, Pelikán, Sluštík, Pavlačka.

Celému utkání předcházelo předání věcných darů zástupcům HC Gedos Nový Jičín, kteří se tak stali zprostředkovateli pomoci povodní postižené školce v obci Kunín. Zástupci SHK Hodonín předali novojičínským funkcionářům a hráčům elektroniku a hračky, které by měly dětem z postižené školky udělat radost a pomoct překlenout těžké časy po povodni. Jak školka vypadala před a po povodni se můžete podívat ZDE

Samotné utkání začalo tlakem domácích, který už na konci třetí minuty vyústil ve vedoucí branku Hodonína. Lubomír Vaškovič přihrávkou zpoza brány našel přesně hůl Jozefa Haringa, který přízemní střelou z první poslal Drtiče do vedení. V páté minutě se poprvé dostali na delší dobu do útočného pásma i hosté, ale Komárek se bez problémů zmocnil puku a vyvezl jej ven ze třetiny. V šesté minutě pálil z pravé strany Korotvička, Jiří Slovák v brance Jičína zasáhl proti střele svou lapačkou. S koncem osmé minuty přišlo první vyloučení zápasu. Petr Hruška vyfasoval za podražení 2 minuty a Drtiče tak čekala přesilovka. Tu sice strávila domácí pětice skoro celou v útočném pásmu, ale vázla střelba. Po návratu vyloučeného Hrušky se hra na chvilku vyrovnala a boj se odehrával převážně ve středním pásmu. Pětiminutovku bez šancí přerušili až jičínští Uhlár s Andrýskem. Prvně jmenovaného, na kterého směřovala přihrávka, ale pokryl Flamík a Stacho tak opět nemusel zasahovat. Následně byl vyloučen domácí Hoza a i hosté si mohli zkusit hru v početní převaze. V oslabení zahrozil únikem Šúrek, byl ale zpacifikován hostující obranou. Hosté se v přesilovce nedostali na delší dobu ani za útočnou modrou, natož ke střele. 93 vteřin před první sirénou šel na trestnou další jičínský - Pelikán, přestávkou přerušená přesilovka se ale domácím vyvedla ještě méně, než ta první a první část tak skončila vedením domácích 1:0.

Druhé dějství odstartovalo vzájemné vyloučení Vrby a Andrýska a hrálo se tak čtyři proti čtyřem. Po návratu obou hráčů se hrálo v plném počtu jen dvě minuty a Tomáš Vrba šel za katr opět. Rychlý útočník nestihl zabrzdit a narazil hostujícího obránce na mantinel. Nebezpečně vypadající střet se naštěstí obešel bez zranění. Zmar přesilových her obou soupeřů ale pokračoval a ani čtvrtá přesilovka zápasu nepřinesla žádnou větší šanci. Až v osmé minutě se opět ozvali i domácí. Dnes určitě nejlepší formace Vaškovič-Hollý-Haring opět motala jičínské po jejich obranném pásmu a Haring mohl přidat svou druhou trefu. Objel bránu, zakončil dobře k tyči, ale Slovákův beton byl na místě. Následovalo vyloučení Sluštíka, ale přesilovka opět žádnou větší šanci nepřinesla. V polovině utkání se domácí publikum přece jen dočkalo druhého gólu. Martin Špok nahrál volnému Honzovi Korotvičkovi a ten z úrovně kruhů propálil jičínského brankáře podruhé. Po druhém gólu domácích mohl přidat třetí trefu hned ve dvou šancích Vaškovičův útok. Nejdříve sám šikovný štírek pálil na Slováka, ten střelu vyrazil do ochranné sítě, následně pak přihrál do dobré pozice Haringovi, ale ani tomu se nepovedlo dostat puk za záda jičínského brankáře. V čase 36:15 byl vyloučen za faul loktem Martin Hollý a tentokráte využili hosté přesilovku bleskově. Marian Skaloš si vyjel zpoza brány, kde měl spoustu času i prostoru na bekhendové zakončení do šibeniče Stachovy brány. Poslední možností druhé třetiny byla střela Flamíka, kterou vyrazil hostující brankář mimo tři tyče.

Střelecké trápení domácích hráčů pokračovalo i v poslední třetině. Jestliže venku vstřelili Drtiči ve třech utkáních 21 branek, doma za 5 třetin jen čtyři. Obránci Podešva, Šťastný, Pokorný, Salajka i útočníci Peš, Korotvička, Špok, Vaškovič, Haring, Vaškovič, Vrba, ti všichni vyslali směrem na hostujícího golmana střely více či méně nebezpečné, ani jedna z nich se ale v průběhu poslední třetiny neujala a přišel tak nečekaný ale asi i zasloužený trest. Pět minut před koncem základní hrací doby vyloučen hostující Gulda. Místo toho, aby se domácím podařilo vstřelit uklidňující třetí branku, nechali si ve své vlastní přesilovce ujet Michala Šima, který samostatný nájezd dobře provedeným blafákem proměnil a srovnal na 2:2. Ve zbylém čase třetí třetiny hosté ucítili šanci na úspěch a hodně kousali, usadili se v obranném pásmu Drtičů a ti se museli bránit tlaku hostí. Do vypršení šedesáté minuty ale rozhodnutí nepřišlo a následovalo tak pětiminutové prodloužení.

To ale nestihlo ukrojit ani šedesát vteřin a o majiteli druhého bodu bylo rozhodnuto. Střelec vyrovnávající branky Šimo zavezl puk do rohu, podíval se, uviděl na modré najíždějícího Petra Hrušku, který prostřelil Stacha v bráně SHK. Ani druhé utkání na domácí půdě tak Drtiči nezvládli podle svých představ. Napravit tohle zaváhání mohou již v sobotu, kdy zajíždí na led nováčka z Frýdku-Místku a pak hlavně ve středu, kdy doma přivítají přerovské Zubry.