Přestřelku v Opavě vyhráli Drtiči, Slezan porazili 9:5

neděle 27.9.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Druhou vysokou výhru na ledě soupeře si dnes v podvečer připsali hodonínští hokejisté. Po devítigólovém vystoupení v Blansku se stejnou porcí branek prezentovali i v daleké Opavě. Hat-trickem se blýskl Lubomír Vaškovič, po jedné brance pak přidali Jan Korotvička, Jozef Haring, Martin Špok, Jozef Salajka, Petr Peš a poslední trefu Drtičů si připsal Zdeněk Jurásek.

4.kolo, neděle 27.9.2009
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  5:9  (0:3, 3:4, 2:2)
Branky a nahrávky: 30. Glabazňa (Kříž), 34. Wolf (Tůma), 39. Wolf (Tůma, Chalupa), 51. Glabazňa (Kříž), 55. Kovalovský (Kocián) - 2. Korotvička (Špok), 11. Vaškovič (Haring), 14. Haring (Hollý), 26. Špok (Korotvička), 32. Salajka (Šimeček), 33. Peš (Hoza), 39. Vaškovič (Haring, Hollý), 43. Vaškovič (Komárek), 50. Jurásek (Vrba). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 260. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:9, 5:9.
HC Slezan Opava: Iláš (32. - 33.Plánovský) - Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek, Černý, Kříž, Glabazňa, Kovalovský, Polok, Kocián, Wolf, Chalupa, Tůma, Tošenovjan.
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Komárek, Podešva, Rapant J., Pokorný, Salajka, Šimeček - Šúrek, Jurásek, Vrba - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza, Peš, Rapant M. - Kuba

Drtiči vstoupili do utkání na půdě Slezanu o poznání lépe, než do toho domácího s ValMezem, a již po šedesátičtyřech vteřinách šli do vedení. Martin Špok našel přesnou přihrávkou hůl Jana Korotvičky, který trefil skulinu mezi Ilášovými betony - čas 01:04 - 0:1. I nadále se Drtiči hrnuli do útoku, střela Šúrka šla mimo tři tyče opavské branky. V dalších šancích se ocitli Pokorný a Hoza. Kapitánovi SHK chytil střelu Iláš, pokusu Michala Hozy stála v cestě do sítě tyč opavské branky. První polovina úvodní třetiny byla jasně v režii hostujícího celku, což potvrdil na začátku jedenácté minuty druhou trefou hostí Lubomír Vaškovič, který blafákem překonal Iláše a zúročil tak velkou převahu Drtičů - čas 10:02 - 0:2. V jedenácté minutě se také poprvé vylučovalo, Michal Hoza dostal dvě trestné minuty za hákování. Po minutě a třinácti vteřinách se síly na ledě vyrovnaly, když byl za krosček vyloučen domácí Wolf. Po návratu vyloučeného Hozy měli Drtiči k dispozici 73 vteřin výhody jednoho muže v poli, kterou již po necelé minutě využil Jozef Haring, který tečoval střelu Martina Hollého - čas 13:32 - 0:3. V šestnácté minutě šel na trestnou Petr Pokorný za podražení, v přesilovce se ale Tichého střela neujala a i když se v závěru hra trochu vyrovnala, Marka Stacha, který nastoupil do brány Drtičů poprvé v soutěžním utkání, domácí nepřekonali v prvním dějství ani jednou a první třetina tak skončila výsledkem 0:3.

Jak skončila první, tak začala i druhá třetina a z šoku pomalu se otřepávající domácí se snažili o návrat do zápasu. Kovalovský pálil z prostoru mezi kruhy, ale Stachovu bránu minul. Následovala šance Chalupy, který z bezprostřední blízkosti pálil na hostující bránu, ale mladý slovenský golman dál odolával střeleckým pokusům domácích. Černý kus pryže skončil v lapačce hodonínského brankáře i po další střele Chalupy. Po pětiminutovce, kdy byli aktivnější domácí, se ke slovu zase přihlásili hosté. A bylo to slovo rázné. V šestadvacáté minutě totiž byl rozdíl již čtyřbrankový. Jan Korotvička vyslal do samostatného úniku Martina Špoka a ten střelou nad lapačku vsítil čtvrtou branku hostí - čas 25:23 - 0:4. Po čtvrté inkasované brance se domácí zdravě naštvali v podobě šancí Kukola a Kociána, s oběma si ale bravurně poradil Marek Stacho. Až v polovině utkání našel recept na překonání do té doby výborně chytajícího brankáře Hodonína, kdo jiný, než Kamil Glabazňa, který tak vsítil již šestou branku v sezoně - čas 29:33 - 1:4. Radost domácím vydržela ale jen minutu a půl. Jozef Salajka využil přesilovku za faul Tichého a tvrdou střelou překonal Iláše popáté - čas 31:06 - 1:5. Po téhle brance se domácí lavička rozhodla pro změnu na brankářském postu a Iláše vystřídal Plánovský. Ten si ale pořádně nestačil sáhnout na puk a lovil jej ze své sítě. Mezi kruhy napřáhl Petr Peš a propálil mladičkého, teprve 18 letého golmana - čas 32:07 - 1:6. Po minutě a inkasované brance, přenechal Plánovský místo v brankovišti opět svému zkušenějšímu kolegovi. Na góly nejbohatší pasáž ale pokračovala. Na rozdíl čtyř branek opět snižovali domácí, když se po Tůmově přihrávce prosadil Petr Wolf - čas 33:52 - 2:6. Petr Wolf pak dal opavským „jakous takous“ naději v minutě devětatřicáté, když vstřelil svou druhou branku v zápase a snižoval na rozdíl tří branek - 38:20 - 3:6. Drtiči ale rázně odpověděli a ukázali, že žádné body ve Slezsku nechávat nechtějí. 15 vteřin po druhé Wolfově trefě se, také podruhé, trefil Lubomír Vaškovič a vrátil Drtičům čtyřbrankový náskok - čas 38:35 - 3:7. Divoká druhá třetina přinesla 7 branek a průběžné vedení hostí 3:7.

Třetí třetina přinesla v jejím úvodu hru ve čtyřech na obou stranách a také třetí trefu Lubomíra Vaškoviče, který tak během svého krátkého působení u Drtičů zaznamenal již druhý hat-trick. Proti střele švihem šikovného rodáka ze Senice byl Iláš krátký - čas 42:57 - 3:8. I nadále byli hosté lepším mužstvem, ale za rozhodnutého stavu už polevili v koncentraci a koncovka už nebyla tolik důrazná jako v předešlé části zápasu. Padesátka hostujících fanoušků si jistě přála desítku na kontě domácích, ke které Drtiče přiblížil Zdeněk Jurásek. Tomu chytře přihrával Tomáš Vrba a zkušený forvard vyslal směrem k brance Slezanu nechytatelnou ránu - čas 49:33 - 3:9. Minutu na to se opět po delším čase prosadili i opavští. Druhou branku v zápase, a již neuvěřitelnou sedmou (ve čtyřech zápasech) v sezoně, vstřelil tahoun domácí ofenzivy Kamil Glabazňa - čas 50:45 - 4:9. V oslabení, když na trestné lavici seděl Michal Šúrek, mohl kýženou desátou branku vstřelit Jan Korotvička, branku Iláše ale těsně minul. Poslední gól divokého utkání tak zaznamenal až domácí David Kovalovský, který pět minut před koncem zápasu korigoval na konečných 5:9.