Drtiče zradilo proměňování šancí, Bobrům podlehli 2:4

sobota 19.9.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Před úvodním buly panovala na ZS TEZA atmosféra napjatého očekávání, jestli Drtiči v úvodním domácím zápase potvrdí dvě vítězství na stadionech soupeřů. První třetina Drtičům nevyšla, prohráli ji 0:3. Šancí sice měli mnoho, ale zakončení pokulhávalo. Bobři poté hráli to co potřebovali a nakonec si pohlídali vítězství 2:4. Branky Hodonína vstřelili Komárek a Špok.

3.kolo, sobota 19.9.2009
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  2:4  (0:3, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Komárek (Kuba), 55. Špok (Pokorný) - 1. Lhotský (Matějný, Dvořák), 13. Šebesta (Matějný), 14. Vaněček (Tatarčík), 38. Lhotský (Hruškovský). Rozhodčí: Dědek - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1424. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
SHK Hodonín: Holeš(Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Salajka, Šimeček, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vrba - Hoza, Kuba, Šúrek
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Růčka, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Martějný, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Vaněček, Varga M., Varga P.

Utkání nezačalo pro hodonínské hokejisty šťastně. Hned po půlminutě hry využil Matějného přihrávku ke vsítění první branky Lhotský - 0:1. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání, vhod jim přišlo i vyloučení hostujícího Hruškovského. Do největší šance se dostal Hrtús, ale s touto střelou i následnou dorážkou si Krumpoch poradil. Chvíli po návratu Hruškovského na led šel na trestnou lavici jeho spoluhráč Lhotský. Vyrovnání měl na hokejce Vrba, ale v tomto zápase vynikajicího Krumpocha nepřekonal. Prvním vyloučeným na domácí straně se stal kapitán Pokorný, ale domácí obrana pracovala dobře a Holeš neměl příliš mnoho starostí. Pak přišla černá minuta domácích, hosté v ní vstřelili dvě branky. První vsítil Šebesta, když v samostatném úniku krásným blafákem nedal Holešovi šanci. O minutu později Holeš nadvakrát zastavil Tatarčíka, ale odražený puk si našel Vaněček a zblízka nemohl netrefit - 0:3. Po tomto výpadku si domácí kouč Kosík vzal oddechový čas. Opaření domácí do konce třetiny již nic nevymysleli. První třetinu vyhráli hosté poměrem 0:3.

První střelu druhé třetiny si připsal Šebesta, ale na Holeše nevyzrál. V 24. minutě Drtiči konečně snížili. Kuba v rohu podržel puk, pak přihrál na modrou čáru, kde se do puku z první opřel Lukáš Komárek a střela zapadla přesně pod břevno Krumpochovy branky - 1:3. Drtičům tento gól vlil novou energii do žil a stále útočili. Hosté se najednou museli uchylovat k faulům, vyloučen byl Vnenk. V tomto jednom z klíčových okamžiků utkání ale hosty podržel vynikajicí Krumpoch, když pochytal několik nebezpečných střel. Domácí tlak poté trochu opadl, naopak se museli bránit po vyloučení Podešvy. Po chvíli jej na trestnou lavici následoval Hrtús a hostům se naskytla jedinečná šance zápas definitivně rozhodnout. Avšak Bobři tuto příležitost promarnili, velké problémy jim dělalo i usazení se v útočném pásmu. Pět minut před koncem druhé třetiny měla domácí obrana velké štěstí. Holeš neudržel Lhotského střelu a dojíždějícímu útočníkovi zbývalo poslat puk do odkryté branky, ale do střely se na poslední chvíli vrhl domácí obránce a puk z branky vyrazil. Na druhé straně útočil Haring, ale jeho snaha ve spolupráci s Flamíkem úspěch neslavila. Naopak Bobři zvýšili náskok a nakročili k zisku tří bodů. Lhotský vyslal na hodonínskou branku poměrně slabou střelu, která ale propadla Holešovi mezi betony - 1:4. Tímto výsledkem také druhá třetina skončila.

Přes nepříznivý výsledek se domácí nadále snažili. Špok a po něm Vrba stříleli, ale Krumpoch chytal ve velké pohodě. Také Holeš měl co dělat, jeho klec ohrožoval Sochorek. Deset minut před koncem nebezpečně střílel Flamík, Krumpoch stále pozorný. Až pět a půl minuty před koncem Drtiči snížili, Pokorného střelu dorazil Martin Špok - 2:4. Hodonínští se ještě tlačili do útoku, ale už bylo příliš pozdě. Utkání skončilo výsledkem 2:4.