Drtiči deklasovali Techniku a vyhráli rozdílem třídy

středa 16.9.2009 | J. Hochman, R. Krůza

B L A N S K O - Hodonínští Drtiči bezchybně zvládli utkání s vysokoškoláky a nasázeli jim devět branek, o které se podělily všechny útočné formace. Svým dílem přispěli i zadáci. Za první útok se trefil Peš, za druhý Korotvička a Hrtús, za třetí všichni tři členové Haring, Hollý i Vrba, čtvrtá se prosadila díky Šúrkovi. První branku zaznamenal i "snajpr" od modré Komárek a trefil se i sváteční střelec Ondřej Podešva.

2.kolo, středa 16.9.2009
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:9  (1:3, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Fischer (Maksa), 21. Rajnoha K. (Benýšek, Hrůza), 45. Fischer (Kroupa) - 3. Haring (Hollý, Vrba), 13. Komárek, 18. Korotvička (Hrtús), 22. Hrtús (Špok), 23. Vrba (Haring), 28. Peš (Jurásek), 34. Hollý (Haring), 46. Podešva (Vaškovič), 54. Šúrek (Hoza). Rozhodčí: Pokorný - Blažek, Drubílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Střely na branku: 32:32. Bully: 24:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:9.
HC Technika Brno: Jirkův (23. Novák) - Pálka, Šindelář, Pazdera, Dufek, Maksa, Rajnoha M., Žalud, Úlehla, Hrůza, Benýšek, Mífek, Truhlář, Veselý, Látal, Kroupa, Tobiáš, Skácel, Fischer, Tesař, Rajnoha K..
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Salajka, Šimeček, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vrba - Hoza, Kuba, Šúrek

Úvodní buly vyhráli domácí vysokoškoláci a postarali se také o první střelecký pokus. Hned v úvodní minutě zkoušel pozornost Holeše Benýšek. Hned ve druhé minutě se sám před hostující brankou ocitl Petr Veselý, ale na brankáře Drtičů nevyzrál. A i dnes platilo tolik otřepané „nedáš-dostaneš“. Na začátku třetí minuty našel Martin Hollý přesným pasem na modré najetého Jozefa Haringa, který si položil Jirkůva na záda a blafákem poprvé rozvlnil síť za domácím brankářem - čas 02:10 - 0:1. Ve čtvrté minutě narazil na mantinel domácí FIscher Michala Hozu. Ten se s bolestivou grimasou svíjel na ledě a vypadalo to, že rtuťovitý útočník hostí má pro dnešek dohráno. Vynechal ale jen jedno střídání a opět se proháněl po ledové ploše. Úvodní petiminutovka byla zakončena dvěma velkými šancemi Petra Veselého po chybě Lukáše Komárka. Holeš svůj tým, tradičně, podržel. S končící šestou minutou se dočkali své první branky i domácí fanoušci. A byla hodně podobná té, kterou střelili Drtiči. Maksa přihrál do jízdy Radkovi Fišerovi a ten překonal Holeše střelou pod vyrážečku - čas 05:40 - 1:1. V osmé minutě se poprvé vylučovalo. Boris Flamík dostal dvě minuty za podražení. V přesilové hře se domácí nedostali na dostřel hostující brány a nebezpečí přišlo až za rovnovážného počtu hráčů na ledě. Od modré pálil opět Veselý. V následném protiútoku se do šance dral Tomáš Vrba, trefil ale domácího strážce svatyně jen do masky. Na konci minuty dvanácté se nejdříve Lukáš Komárek jen zastřeloval, když nahazoval puk na teč, o chvíli později už měl mušku o poznání přesnější. Po závaru, kterým motaly domácím hráčům hlavy členové elitního prvního útoku Drtičů, se dostal kotouč až na hůl právě Lukáše Komárka, který přesnou střelou do horního růžku propálil Jirkůva a vrátil tak hostím vedení - čas 12:11 - 1:2. V šestnácté minutě dostali druhou možnost přesilové hry hosté. Skvěle hrající první lajna pokračovala v motání domácí obrany. Prosadili se ale až členové druhé formace. Jan Korotvička ještě v končící přesilové hře vyjel z roku kluziště a tvrdou střelou švihem prostřelil Jirkůva potřetí - čas 17:05 - 1:3. Do konce první třetiny už stojí za zmínku jen ekvilibristika Michala Holeše který ve výskoku lapil puk do lapačky.

Začátek druhé třetiny byl hodně divoký a přinesl v úvodních 144 vteřinách se měnil stav hned třikrát. Nejdříve snižoval domácí Kamil Rajnoha, když Ondřej Podešva minul puk a domácí útočník poslal puk po ledě k levé tyči za Holešova záda - čas 20:43 - 2:3. Domácí se ale neradovali dlouho. Za pouhých 27 vteřin po snižující trefě šli Drtiči opět do dvoubrankového vedení. Střelu Špoka stihl domácí golman ještě vyrazit, ale pro smůlu hráčů VSK jen k volnému Michalovi Hrtúsovi, který zametl puk do opuštěné klece - čas 21:10 - 2:4. Vedení Drtičů ještě navýšil o dalších 72 vteřin později Tomáš Vrba, kterého skvěle našel zpoza brány přihrávkou, která měla oči, Jozef Haring a hodonínský odchovanec se, ač tísněn, dokázal prosadit - čas 22:22 - 2:5. Po pátém inkasovaném gólu domácí vystřídali brankáře a Jirkůva nahradil Novák. Toho jako první ostře prověřil Petr Peš, který v přesilovce za faul Šindeláře, trefil z první Juráskovu přihrávku. Nový muž s maskou skryl pul v lapačce. Od těchto chvil patřil led jen hostům a domácí chvílemi nevěděli, co že se to kolem nich děje. To záhy předvedl, dnes velmi agilní Jozef Haring, který se za bránou zbavil dvou protivníků, prokličkoval se až před bránu, kde se najednou ocitl téměř osamocen a celé pohledné akci chybělo jen přesnější zakončení. Co se nepovedlo „Dodovi“, jak se šikovnému slovenskému útočníkovi přezdívá, povedlo se Petru Pešovi. Zdeněk Jurásek poslal od pravého mantinelu střílenou přihrávku právě na Petra Peše, který vytáhl ze svého arsenálu rychlý blafák, vykoupal v brankovišti nového brankáře Techniky a využil druhou přesilovku hostí - čas 27:52 - 2:6. Minutu po Pešově trefě šel za katr kapitán Drtičů Pokorný. V oslabení se Drtiči velmi dobře bránili a Martinovi Hollému chybělo pár centimetrů, aby zachytil rozehrávku domácích a pelášil by tak sám na Nováka. Domácí dostali ve dvaatřicáté minutě šanci vylepšit si reputaci v další přesilové hře. Naložili s ní ještě prachbídněji, než s těma předešlýma. Martin Hollý si asi řekl, že chce dnes dát gól v oslabení a i když byl za domácí brankou sám na dva domácí, obral je o puk, vyjel před Nováka a vystřelil. Tahle střela se sice neujala ale odražený kotouč získal Haring, který jej poslal opět na hůl Martina Hollého a ten střelou pod vyrážečku pokořil vystřídavšího Nováka podruhé - čas 33:33 - 2:7. Tři minuty před koncem byl ve strkanici za brankou zasažen něčí holí do obličeje domácí Tesař, ale stejně jako v první třetině Michal Hoza, pokračoval dál ve hře. V předposlední minutě druhého dějství ještě zkoušel chytrou střelou přes clonícího Michala Kubu své štěstí Zdeněk Jurásek, ale Novák jeho pokus vyrazil. Podruhé se tak šlo do kabin za stavu 2:7 pro Drtiče.

Třetí třetina začala pozvolna, za stavu 7:2 pro hosty nebylo moc kam se hnát. Aktivnější byli ale i nadále spíše hosté a svým dobrým bruslením si vysloužili další přesilovku. Na konci dvaačtyřicáté minuty šel na trestnou lavici domácí Tobiáš. V přesilovce se dvou dobrých příležitostech zjevil Michal Kuba, ale ani jedna z možností za zády domácího brankáře neskončila. V polovině páté minuty se dobře za Holešovou brankou zorientoval Kroupa, zadovkou přihrál před bránu, kde byl na pravém místě Radek Fischer a svou druhou brankou v zápase snižoval na rozdíl čtyř branek - čas 44:29 - 3:7. Následovala šance Zdeňka Juráska, který vystihl rozehrávku vysokoškoláků, dostal se i ke střele, při které byl faulován a Pálka si šel na dvě minuty za sekání odpočinout. V přesilovce musel nejdříve hasit možnost domácích včasným vyjetím až ke kruhům Holeš, pak ale Drtiči již poněkolikáté domácí zavřeli v jejich obranném pásmu a kde se puku chopil Lubomír Vaškovič, který přihrál na volného Ondřeje Podešvu a ten střelou švihem vstřelil osmou branku SHK - čas 45:36 - 3:8. Hned po vhazování posoudil střed Špoka s domácím zadákem sudí Pokorný jakou nedovolené bránění a hostující „patnáctka“ šla na dvě minuty za katr. V oslabení ale mohli opět udeřit hosté. Nejdříve se do šance dostal Michal Hrtús, golfákem ale na Nováka nevyzrál. V zápětí vystřelil asi metr před modrou čárou Martin Hollý a jeho střela rozezvučila břevno domácí branky. V devětačtyřicáté minutě byl vyloučen další hostující hráč, tentokrát Ondřej Podešva. Až v šesté přesilové hře se domácím podařilo na delší dobu uzavřít Drtiče v jejich obranném pásmu, ale žádná střela nepřišla. Po ubráněném oslabení se do zakončení tlačil Tomáš Vrba, domácí Šindelář musel sáhnout k nedovolenému zákroku a celá akce tak skončila posunutou brankou vysokoškoláků a navíc vyloučením již jmenovaného domácího obránce. Na konci přesilovky přihrával Michal Kuba svému jmenovci Šúrkovi, ten se napoprvé netrefil. Až v momentě, když už byl vyloučený Šindelář na ledě si hráči Hodonína spolupráci zopakovali a tentokrát nahrával Michal Hoza a Michal Šúrek se už nemýlil - čas 53:22 - 3:9. Touhle trefou brankový příděl dnešního zápasu také skončil a na 120 fanoušků SHK, kteří přijeli do Blanska podpořit svůj tým, se mohlo po závěrečné siréně radovat spolu s hráči z vysokého a naprosto zaslouženého vítězství 9:3.