Do dalšího ročníku 2. ligy vstoupili Drtiči vítězně

sobota 12.9.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Zápas začal nečekaně ofenzivně, už v páté minutě byl stav 1:2. Poté ale prach střelcům trochu zvlhl. V polovině zápasu zvýšil vedení hostů z trestného střílení Jurásek. Tento výsledek vydržel až do konce a tak se v utkání dvou papírových favoritů celé soutěže z vítězství radují Drtiči. Dobrým výkonem se prezentoval gólman Michal Holeš, který propustil za svá záda pouze jednu střelu.

1.kolo, sobota 12.9.2009
LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín  1:3  (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Holuša (Šafařík) - 3. Haring (Vrba, Hollý), 4. Šúrek (Peš), 30. Jurásek z trestného střílení. Rozhodčí: Škrobák - Dučák, Velinský. Vyloučení: 6:8, navíc Hlouch (PRO) 10 minut, Flamík a Holeš (oba HOD) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1884. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Hruban) - Kučírek, Buček, Šafařík, Plzák, Doseděl, Jedlička, Kolibár - Hlouch, Holuša, Novák, Novosad, Duba, Stejskal, Kavulič, Rak, Piluša, Křesťan, Berčák, Skoček
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Salajka, Šimeček, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vrba - Hoza, Kuba, Šúrek

Utkání začalo velice zostra, v úvodních pěti minutách padly tři branky. Nejprve se vedení 0:2 po brankách Haringa a Šurka ujali Drtiči, za domácí Jestřáby o chvíli později snížil Holuša - 1:2. První přesilovku zápasu si zahráli domácí, ale pokusy Hloucha a Kučírka na překonání Holeše nestačily. Následovaly dvě velké šance na obou stranách kluziště, hodonínský Komárek ani prostějovský Novák ale své šance nevyužili. Po vyloučení domácího Piluši si přesilovku zahráli také hosté, kromě nahození Komárka ale nic nebezpečného nevyprodukovali. V 16. minutě přišla přesilovka domácích, ale do šance se dostali hosté, Vaškovič ale svůj únik nezakončil gólově. Posledním zákrokem v první třetině Holeš zneškodnil tvrdou střelu od modré čáry. Když chvíli poté neuspěli Flamík ani Vrba, šlo se poprvé do kabin za stavu 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili Jestřábi oslabením. V přesilovce však Drtiči nebyli příliš nebezpeční, naopak Holeš měl co dělat se střelou Hloucha. V následujících třech a půl minutách rozhodčí rozdal čtyři dvouminutové tresty, z toho tři na straně hostů, a navíc si hodonínský Flamík vysloužil desetiminutový osobní trest. Přesto se Drtiči radovali ze třetí branky. Zdeněk Jurásek byl v úniku faulován a sám se postavil k exekuci trestného střílení, které proměnil - 1:3. Brankář Holeš poté ukázal něco ze svého repertoáru a byl odměněn desetiminutovým osobním trestem. V dobrých pozicích byli o chvíli později Vaškovič a Hrtús, Vrba byl na místě. Následovalo vyloučení hostujícího Šťastného, ale Jestřábi byli zcela neškodní. Střela Novosada byla sražena mimo. Druhá třetina skončila za stavu 1:3.

Do posledního dějství vstoupili domácí se snahou o snížení stavu, Holeš musel řešit nebezpečnou teč Stejskala. Do dvou šancí se poté dostal hodonínský Špok, zejména druhá byla velmi nebezpečná, ale v rozhodující chvíli nedokázal hostující forvard přehodit beton gólmana. V 45. minutě byl vyloučen prostějovský Šafařík. V přesilovce hostů byl v dobré pozici Vaškovič, ale tak dlouho váhal, až o puk přišel. Chvíli nato předvedl efektní zákrok Holeš proti střele Doseděla. Ani v následné přesilovce se Jestřábi nedokázali prosadit. Dvě minuty před koncem si domácí vyžádali oddechový čas a poté nastoupili s šestým hráčem v poli, místo brankáře Vrby. Tato snaha však nevedla ani ke snížení. V závěru ještě domácí Hlouch inkasoval 2 + 10 minut osobní trest za sekání. Drtiči zvítězili výsledkem 1:3.

12.9. | Prostějov - Hodonín | 1:3
31.10. | Hodonín - Prostějov | 3:2p
13.12. | Prostějov - Hodonín | 2:6
30.1. | Hodonín - Prostějov | 7:0