Hotovo po první třetině. Drtiči se domů z Opavy vrací s porážkou 0:4. Je to frustrující, říká trenér Janás

sobota 27.11.2021 | Redakce, Foto: HC Kometa Brno/Martin Kocourek

Hodonín – Po třech dnech znovu nedali gól, vyšli střelecky i bodově naprázdno. Hodonínští hokejisté v sobotu neuspěli na ledě Opavy, kde po zpackané první třetině, ve které inkasovali všechny branky, prohráli 0:4 a s pouhými dvanácti body zůstávají poslední. Branky Slezanu zaznamenali Horný, Peterka, Beránek a Vašenka, domácí gólman Piták zneškodnil všechny pokusy soupeře a připsal si další vychytanou nulu v sezoně.

19.kolo, sobota 27.11.2021
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  4:0  (4:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Horný (Zelenka), 9. Peterka (Zelenka, Věntus), 11. Beránek (Vašenka), 12. Vašenka (Kunc). Rozhodčí:Šutara – Vengřin, Kořistka. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 254. Průběh utkání: 4:0.
HC Slezan Opava: Piták (Vítek) – Šindelář, Zelenka, Kunc, Ficek, Věntus, Zouhar – Wolf, Krupa, Beránek, Buršík, Vašenka, Peterka, Urban, Vojtovič, Horný, Hendrych. Trenér: Tomášek.
SHK Hodonín: Kořenek (Martinčík) – Mikulík, Miklík, Hefka, Škápik, Sedláček, Pchalin – Hložánek, Balán, Janás, Raevskii, Lekeš, Komínek (A), Marek, Handl, Romančík, Dobša. Trenér: Janás.

Drtiči nastoupili do sobotního utkání v Opavě i s ruským obráncem Pchalinem, který v sestavě SHK doplnil krajana Raevskiho.

Slezan byl v úvodu utkání aktivnější, zaslouženě šel do vedení. Beránek po Wolfově přihrávce mířil ještě vedle, ale v 6. minutě už domácí z tlaku udeřili. Střelu od modré čáry Zelenky ještě hostující gólman Kořének dokázal vyrazit, ale dorážka Horného už skončila v síti.

Vzápětí se prosadil dorážející Peterka a bylo to 2:0. Následně měl třetí branku na hokejce Ficek, ale proti Kořenkovi neuspěl.

Drtiči na začátku střetnutí nestíhali, kupili chyby a dál tvrdě pykali. Třetí úder zasadil Hodonínu Beránek, čtvrtý direkt obstaral Vašenka.

Jihomoravané se trápili, nic jim nešlo. Domácí měli i další šance, ale Kunc trefil tyč a další střely a dorážky zneškodnil gólman Kořének.

Slovácký celek se po důrazné domluvě v kabině snažil vrátit zpátky do zápasu, výsledek zkorigovat. Hosté si v prostřední části zahráli hned pět přesilových her, žádnou z nich ale nezužitkovali, byť několikrát měli ke gólu velmi blízko.

Pchalinovi se nepodařilo zkrotit poskakující kotouč, na gólmana Pitáka si nepřišli ani Hefka s Balánem.

Slezané dál v klidu kontrolovali hru i výsledek, za stavu 4:0 se nikam nehnali. Často si ale pomáhali nedovolenými zákroky, takže spoustu času na ledě strávili ve čtyřech, i tak ale duel v poklidu dohráli.

Drtiči na zvrat v žádném případě neměli.

Hodonínští hokejisté se před vlastním publikem představí zase ve středu, kdy na Zimním stadionu přivítají Velké Meziříčí.

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): "Věděli jsme, co nás čeká. Hodonín jsme chtěli nechat dole a jsme rádi, že se nám to podařilo. Když vezmu první a třetí třetinu, tak jsme hráli velmi dobře, mrzí mě jen druhá třetina, ve které jsme zbytečně faulovali a chodili ven. Góly jsme dali z dorážek, tak se ale dneska hokej hraje. Jsem spokojen se třemi body a potěší samozřejmě i udržená nula."

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „První třetina, kterou jsme prohráli 0:4, rozhodla o všem. I když jsem upozorňoval kluky na to, že i když je Opava bez několika hráčů základní sestavy, tak domácí junioři udělají maximum, aby se ukázali, což se potvrdilo. My jsme naopak byli bez pohybu, laxní v osobních soubojích v předbrankovém prostoru. První dva obdržené góly nás posadily na zadek. Zbývající dvě třetiny jsme odehráli před bránou Opavy. Domácí se jen sporadicky dostávali k nám do pásma, ale kontaktní gól bohužel nedali. Od začátku sezony hrajeme na tři pětky a v klíčových momentech, kdy můžeme vstřelit kontaktní gól, nemáme již sílu na zvrat. Pro hráče je to frustrující. Nemůžeme se chlácholit tím, že jsme byli dvě třetiny lepší, na to se nehraje. Bohužel první třetina nás stála lepší výsledek. Dva zápasy bez vstřelené branky hovoří jasně za vše.“

2.10. | Opava - Hodonín | 1:2
30.10. | Hodonín - Opava | 3:2sn
27.11. | Opava - Hodonín | 4:0
29.12. | Hodonín - Opava | 5:2
22.1. | Opava - Hodonín | 1:2