Druhá třetina rozhodla. Drtiči vysoko prohráli v Kopřivnici, k lepšímu výsledku nepomohla ani výměna brankáře

sobota 23.10.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté si v 10. kole druhé ligy připsali nejhorší porážku letošní sezony. Drtiči nezvládli duel v Kopřivnici, kde prohráli vysoko 3:7 a dál zůstávají s pouhými třemi body ve východní skupině poslední. Hosté ze Slovácka na severu Moravy nezvládli hlavně prostřední část, ve které inkasovali pět branek. Jihomoravanům k lepšímu výsledku nepomohla výměna brankáře ani premiérová trefa mladého obránce Mikulíka.

10.kolo, sobota 23.10.2021
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  7:3  (1:0, 5:1,1:2)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Sluštík (Suchý), 22. Suchý (Pindel, Štěpánek), 25. Seidler (Suchý), 29. Slavík (Pargáč), 38. Vaněk (Štěpánek, M.Mach), 40. Pindel (Suchý), 45. Gola (J.Mach, Slavík) – 28. Balán (Matula, Komínek), 50. Mikulík (Balán), 58. Komínek (Matula, Sedláček). Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení:1:0. Diváci: 742. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3.
HC TATRA Kopřivnice: Šindelka (Kučera) – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek, Slavík, Fojtík T. – Suchý, Pindel, Pokorný, Indrst, Mach M., Häring Mach J., Gola, Pargáč, Sluštík, Seidler, Vaněk. Trenér: Kofroň.
SHK Hodonín: Micka (26. Kubáň) – Hohl, Fišera, Hefka, Mikulík, Miklík, Sedláček – Giatsintov, Balán, Matula, Rozsahegyi, Podlaha, Komínek, Marek, Janeček, Romančík. Trenér: Janás.

Hodonínští hokejisté přijeli na sever Moravy oslabení o několik hráčů, hostům ve městě tatrovek scházeli Dobša, Hložánek, Janás, Růžička ani Lekeš.

Drtiči drželi bezbrankový stav necelých deset minut. Skóre otevřel v přesilové hře Sluštík, který po asistenci Suchého potrestal nedovolený zákrok Romančíka. Premiéru si v modrooranžovém dresu naopak odbyl zlínský junior Matěj Mikulík.

Kopřivnice byla v úvodní části nebezpečnější, vypracovala si více vyložených šancí.

Hosté ze Slovácka zahrozili střelami Romančíka a Balána, žádný pokus se ale neujal.

Zatímco úvodní část byla ještě poměrně vyrovnaná, prostředí perioda byla jasně v režii domácích, kteří nastříleli oslabenému Hodonínu pět branek.

Na 2:0 zvyšoval Suchý, následně se v další početní výhodě prosadil kanonýr Seidler.

Hostující trenér Janás za nepříznivého stavu 0:3 prostřídal gólmany. Do hry šel ze střídačky Kubáň, jenž nahradil Micku. Drtiči na chvíli ožili a rovněž v početní výhodě výsledek zkorigovali. Trefil se Balán.

Vzápětí byl navíc vyloučen domácí Štěpánek, jenže Jihomoravané místo kontaktní branky počtvrté inkasovali. V oslabení se po Pargáčově asistenci prosadil Slavík a bylo to zase o tři góly. Na konci druhé třetiny ještě udeřili Vaněk s Pindelem a ve zbytku utkání nebylo co řešit.

Kopřivnice ještě v úvodu třetí třetiny zvýšila své vedení na 7:1, Drtiči už jenom dokázali debakl zmírnit, když si premiérovou trefu připsal mladý obránce Mikulík a v předposlední minutě se prosadil i Komínek, jemuž asistovali Matula se Sedláčkem.

Hodonínští hokejisté se sobotní debakl pokusí odčinit ve středu doma proti Kometě Brno B. Utkání začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v obvyklých osmnáct hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „V zápase jsme s domácími drželi krok jen první třetinu. V oslabení jsme se dostali do brejku, ale neproměnili jsme a vzápětí jsme nepokrytým hráčem v předbrankovém prostoru inkasovali na 1:0. Druhá třetina začala několika našimi šancemi, ovšem žádnou z nich jsme neproměnili a opět z protiútoku jsme obdrželi gól na 2:0. Bohužel po nepokryti hráče soupeře před bránu domácí navýšili své vedení na 3:0. Naděje nám svitla v proměněné přesilové hře. Po snížení na 3:1 bohužel Kopřivnice dala po naší další chybě branku na 4:1 a bylo rozhodnuto. Už jsme nedokázali reagovat na průběh zápasu, který měli domácí pevně v rukou. Soupeř navýšil své vedení na 7:1. V závěru jsme výsledek jenom zkorigovali na 7:3. O všechny naše branky se postarala první lajna. Bohužel to na víc nestačilo. Domácí byli lepším týmem, který si svoji tříbodovou výhru již pohlídal.“

25.9. | Hodonín - Kopřivnice | 2:4
23.10. | Kopřivnice - Hodonín | 7:3
20.11. | Hodonín - Kopřivnice | 4:6