Drtiči domácí premiéru zvládli. V rušném duelu přestříleli Opavu a slaví první body. Dva góly dal Havlát

sobota 26.9.2020 | Redakce, Foto: Libor Duchoň, Regionální týdeník Znojemsko

Hodonínští hokejisté první letošní domácí mistrovské druholigové utkání zvládli. I když Drtiči s Opavou brzy prohrávali, výsledek v prostřední části otočili a nakonec Slezany přestříleli 6:3. Dva góly dal Robert Havlát, mezi střelce se poprvé v novém klubu zapsal také obránce Vosátko. Další branky vítězů zaznamenali Janás, Hložánek a kapitán Komínek.

3.kolo, sobota 26.9.2020
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  6:3  (1:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 20. Janás (Havlát, Kruckovyč), 26. Hložánek (Komínek, Romančík), 36. Vosátko (Charvát, Komínek), 46. Komínek (Hložánek), 54. Havlát (Jirásek), 60. Havlát (Komínek, Fisera) – 6. Rousek (Malina), 29. Štindl (Kunc, Vaněk), 51. Šindelář (Herman, Malina). Rozhodčí: Held – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2. Diváci: 520. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.
SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Kruckovyč, Jirásek, Sedláček, Koubek, Miklík, Vosátko, Fišera – Komínek, Havlát, Medek, Leška, Dufek, Krejčí, Charvát, Lekeš, Hložánek, Balán, Janás, Romančík.
HC Slezan Opava: Baldik (Hasala) – Kunc, Kocián, Spálovský, Zouhar, Šindelář, Chalupa, Šendera – Vaněk, Štindl, Seidler, Římský, Buršík, Kadula, Gulda, Peterka, Herman, Kovařík, Rousek, Malina.

Drtiči šli do prvního letošního domácího zápasu oslabení o několik důležitých hráčů. Kromě brankáře Kubáně domácímu týmu scházeli také Pěnčík, Škvrně a taky Bulínem, pro kterého letošní sezona skončila vážným zraněním kolene.

Hodonínu vstup do zápasu vůbec nevyšel. Domácí šli po Medkově podražení do čtyř a Slezan udeřil. Hosty poslal do vedení Rousek. Slovácký celek se snažil, herně to ale nebylo ideální. Přesto domácí dokázali v závěru první třetiny výsledek srovnat. Přesilovkovou kombinační akci přesně zakončil Janás, kterému asistovali Havlát s Kruckovyčem.

Drtiči v úvodu druhé třetině přečkali oslabení a ve 26. minutě podruhé udeřili. Obrat završil Hložánek, kterému asistovali Komínek s Romančíkem.

Jihomoravané se ale dlouho neradovali. Fišera fauloval a Opavští v početní výhodě trestali. Na 2:2 srovnal Štindl a v polovině zápasu se začínalo od začátku.

Hodonín se ale dál rval a tlačil do zakončení. Po několika neproměněných šancí se prosadil obránce Vosátko, který svým premiérovým gólem v dresu SHK poslal slovácký celek znovu do vedení. Drtiči se uklidnili a dál hráli dobře. Ve 46. minutě se trefil kapitán Komínek a bylo to 4:2.

Opava ale dál soupeře zlobila a zápas ještě pořádně zamotala. Druhou přesilovku v zápase zužitkoval Šindelář, který snížil na rozdíl jediné branky.

Jihomoravané ale přispěchali s rychlou odpovědí. Další nedovolený zákrok Šendery potrestal Havlát. Synovec známého hokejisty a jedna z posil Drtičů svojí premiérovou trefou v oranžovomodrém dresu dodala domácímu týmu zase větší klid.

Hodonínský triumf v závěru pečetil Havlát, který dalším přesilovkovým gólem upravil na konečných 6:3. Drtiči na výhru pokusí potvrdit i v dalších dvou zápasech před vlastním publikem.

Už ve středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Žďár nad Sázavou, netradičně v pátek se pak doma utkají s Novým Jičínem. Oba duely začínají v osmnáct hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Do utkání jsme nastoupili bez Pěnčíka, který byl vypomoct Prostějovu. Podlaha nám zase před zápasem oznámil, že je nemocný, takže jsme museli sestavu trošku zkorigovat. Do zápasu jsme tak šli bez dvou obránců a ve dvaceti lidech. Kluci se na utkání těšili. Věděli jsme, že je to pro nás důležité střetnutí. Po úvodní prohře v Znojmě jsme před vlastním publikem chtěli bodovat, což se nám podařilo. Já si myslím, že jsme byli lepším týmem než Opava. Více jsme chtěli, do hry jsme dali srdíčko. Byly tam pěkné akce, konečně taky začínáme proměňovat vyložené šance. Klíčovým momentem bylo, že jsme za stavu 3:2 soupeři odskočili na 4:2. V tu chvíli se zápas lámal. I když jsme pak v oslabení po hrubé chybě inkasovali gól na 4:3, utkání jsme zvládli a dotáhli ho do vítězného konce. Problém máme s vyloučeními. Možná je to i tím, že v kádru máme hodně mladých kluků, kteří se snaží a jdou do toho naplno. Na druhé straně tam byla velká snaha, oslabení jsme odbojovali.“

Aleš Tomášek (Slezan Opava): „V utkání jsme tahali za trochu kratší konec. Navíc se nám vymstilo, že jsme neproměňovali šance, naopak z protiútoků jsme sami inkasovali, nějaké branky jsme inkasovali i v oslabení. Dvě třetiny byly vyrovnané, ve třetí třetině nám možná chyběla i trocha štěstí. Nešlo nám dneska buly, hráče jsme na to upozorňovali, ale prohrávali jsme je čistě. Ve středu máme doma Kopřivnici, což bude další těžký zápas, jsou nepříjemní doma i venku.“