Čtyři body Balána nestačily. Drtiči v přestřelce podlehli Žďáru, rozhodla závěrečná desetiminutovka

středa 20.10.2021 | Redakce

HODONÍN - Hodonínští hokejisté si ve východní skupině druhé ligy připsali další porážku. Drtiči nezvládli ani domácí duel se Žďárem nad Sázavou, kterému podruhé v sezoně podlehli o dva góly, tentokrát 4:6. Slovácký celek hlavně díky čtyřem bodům útočníka Balána otočil zápas z 2:3 na 4:3, ale nezvládl závěrečných deset minut a po třech brankách před vlastním publikem znovu padl. Parta kouče Janáse zůstává na třech bodech poslední.

9.kolo, středa 20.10.2021
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  4:6  (2:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Balán (Miklík), 11. Balán (Hohl), 46. Matula (Komínek, Balán), 49. Komínek (Balán, Miklík) – 3. Štola (Jícha, Gregar), 3. Macek (Waserbauer), 24. Wasserbauer (Štěpánek, Pleva), 51. Jícha (Wasserbauer), 57. Pleva (Gregar), 60. Bureš. Rozhodčí: Grygera – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 1:6, navíc Váňa (Žďár nad Sázavou) 5 + K.O. Využití. 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 445. Průběh utkání:1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:6.
SHK Hodonín: Micka (Martinčík) – Miklík, Krejčí, Hefka, Hohl, Tomáš Dřímal, Gabrhelík, Mikulík – Balán, Podlaha, Romančík, Matula, Janás, Dobša, Komínek, Janeček, Rozsahegyi, Giatsintov, Tadeáš Dřímal, R. Marek.
SKLH Žďár nad Sázavou: Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Půža, Macek, J. Čermák, Pleva, Váňa – Prokš, Bureš, Kovářů, D. Čermák, Wasserbauer, Štola, Jícha, Adam, Štěpánek, Gregar.

Hodonínští hokejisté šli do středečního utkání i s jedním nováčkem v sestavě. Drtiči na střídavý start do konce sezony získali obránce Matěje Mikulíka z extraligového Zlína. Devatenáctiletý bek letos nastoupil k devíti zápasů juniorské ligy, ve kterých zaznamenal dvě asistence.

Trenér Janás využil i útočníka Dominika Matuly, jenž navlékl modrooranžový dres po téměř dvou letech.

Začátek utkání byl bláznivý. Hodonín se dostal rychle do vedení, když skóre hned v sedmatřicáté sekundě otevřel Balán, ale Plameny výsledek dvěma trefami v rozmezí pouhých čtyřiadvaceti vteřin otočily. Vyrovnání zařídil Štola, bleskový obrat završil Pleva.

Drtiči se po těžkých direktech rychle otřepali a dál útočili. Na 2:2 srovnal Balán, jemuž asistoval obránce Hohl.

Jihomoravané mohli do konce úvodní části výsledek překlopit na svoji stranu. Na konci první periody si po vyloučení Macka zahráli přesilovku, ale početní výhodu nevyužili.

Celek z Vysočiny potřetí udeřil v úvodu prostřední části, ve 24. minutě se trefil nejproduktivnější hráč východní skupiny druhé ligy, Jan Wasserbauer.

Hodonínští se ve zbytku druhé třetiny snažili o vyrovnání, v zakončení se ale soužili. Domácím nepomohly ani přesilové hry. Naději na zvrat přiživil až na začátku závěrečné periodyMatula. Navrátilec v sestavě SHK přesně zakončil spolupráci Komínka a Balána a srovnal na 3:3.

Vzápětí bylo na Zimním stadionu Václava Nedomanského ještě veseleji. Zákrok Váni, který za vražení inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání, potrestal kapitán Komínek a Drtiči se dostali do vedení. Jenže následně v oslabení udeřil Jícha a bylo to zase nerozhodně. Hokejisté Žďáru byli na konci střetnutí přesnější i šťastnější, rozhodující pátou branku vstřelil v čase 56:01 Pleva.

Slovácký celek to v závěru zkusil bez brankáře. Ani power play při vyloučení hostujícího Plevy ale vyrovnání nepřineslo. Triumf Plamenů zpečetil v poslední minutě Bureš.

Drtiči prohráli 4:6 a dál zůstávají s pouhými třemi body poslední. V sobotu se představí na ledě Kopřivnice.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Gratuluji soupeři ke třem bodům. Za stavu 1:0 jsme neudrželi vedení a po hloupých chybách Dřímala a Krejčího soupeř otočil na 1:2. Dokázali jsme však srovnat na 2:2. Ve druhé třetině jsme si vytvořili šance, bohužel jsme z toho nevytěžili vedení v utkání. Vzápětí navíc soupeř opět po hrubé chybě Gabrhelíka otočil na 2:3. Ve třetí třetině jsme měli dlouho navrch a výsledek srovnali a vzápětí jsme šli do vedeni 4:3. Za tohoto stavu jsme mohli utkání rozhodnout. Bohužel opět nastal zkrat. Místo toho, abychom si výsledek pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce, tak jsme závěr zápasu totálně zpackali a prohráli jsme si to opět svojí herní nedisciplinovaností. Na konci střetnutí, kdy jsme měli ještě šanci na remízu, jsme měli vyloučení a hosté místo nás utkání dvěma brankami dotáhli do vítězného konce. Jsem rád, že se po více než dvou sezonách trefil Dominik Matula a ukázal, že branky dávat nezapomněl. Byl velkým přínosem i v šatně. Věřím, že týmu pomůže v bojích o záchranu v soutěži.“

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Zápas měl hodně divoký začátek a podobně divoký konec. Začali jsme špatně, kdy jsme hned zkraje zápasu inkasovali. Během chvíle jsme skóre otočili, ale okamžitě pro změnu vyrovnal Hodonín. O přestávce jsme si řekli, že takhle divoký zápas nemůžeme hrát. Z tohoto pohledu se nám druhá třetina povedla, vyhráli jsme ji díky jedinému vstřelenému gólu. Třetí třetinu jsme ale opět zahájili špatně, zase jsme zbytečně inkasovali a bylo vyrovnáno. V divokém závěru jsme necelé dvě minuty před koncem vedli 5:4 a domácí šli do čtyřech. Místo toho, abychom utkání v klidu dovedli k výhře, jsme vyrobili dva fauly a domácí hráli při odvolaném gólmanovi přesilovku pět na tři. Naštěstí jsme do prázdné branky dokázali definitivně rozhodnout. Vyrovnat Hodonín, byli bychom za úplné hlupáky. Je to výhra s výstrahou, musíme si to rozebrat, ale zase nemá cenu se v tom nějak více babrat. Hodonín nebyl lehkým soupeřem, byť to podle jejich postavení v tabulce nevypadá. Tady se ale hraje pokaždé velice těžce. Doufám, že naše výhra byla pro fanoušky tou nejlepší pozvánkou na zápas s Opavou.

22.9. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 5:3
20.10. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 4:6