Bravo! Drtiči urvali v Opavě cenné dva body a snížili náskok na třetí Slezan. Sobotní duel rozhodl Komínek

H O D O N Í N - Hodonínským hokejistům venkovní dvojzápas nad očekávání vyšel. Drtiči po středeční výhře ve Žďáru nad Sázavou uspěli i v sobotu na ledě Opavy, kde ve 31. kole druhé ligy triumfovali 3:2 po prodloužení a v tabulce východní skupiny ztrácejí na třetí Slezan pouhý bod. Slovácký celek navíc víkendovému protivníkovi utnul nový klubový rekord druholigové éry, když předtím doma naplno bodoval šestkrát za sebou. Dramatický duel v 62. minutě rozsekl hostující útočník Tomáš Komínek.

31.kolo, sobota 11.1.2020
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  2:3p  (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Hendrych (Černý, Wolf), 47. Peslar (Peterka) – 44. Mlynář (Komínek), 49. Hložánek, 62. Komínek (Ševčík). Rozhodčí: Held – Rychlý, Bubela. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 526. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Ševěček, Zouhar, Chalupa, Zdeněk, Šindelář, Peslar, Gabrhelík – Kysučan, Peterka, Malina, Kovářík, Štindl, Rousek, Wolf, Zelenkov, Černý, Gulda, Hendrych.
SHK Hodonín: Kubáň (Haloda) – Dřímal, Sedláček, Ševčík, Věžník, Slabý, Miklík, Horák – Mlynář, J. Bulín, Komínek, Čejka, Janás, Krejčí, Charvát, P. Bulín, Hložánek, Pröschl.

Hodonínští hokejisté přijeli do Opavy bez mladíků ze zlínské juniorky. Hostům kromě nejproduktivnějšího hráče Matuly citelně scházel také Polák, Leška nebo kapitán Jurča.

Opavští do utkání nastoupili bez nemocného Bohumila Hermana, trenér Pavel Zdráhal naopak mohl počítat s uzdraveným Jakubem Hendrychem, který laboroval s kolenem.

Drtičům vstup do utkání vyšel, když si hned v úvodu vypracovali dvě vyložené šance ke skórování. Hostující obránce Ševčík však trefil jen připraveného brankáře Daňu, který pak v jasné šanci vychytal i Čejku. Opavský gólman proti jeho ráně zázračně máchl lapačkou a v ní ukryl kotouč.

Jihomoravané byli dál aktivnější. Po obrovské hrubce domácího Wolfa se do zakončení dostal Bulín, ale Daňa opět skvěle zasáhl. Na druhé straně Kubáň tolik práce neměl. Slezané hrozili hlavně v početních výhodách, na pozorného brankáře SHK si ale nepřišli Wolf, Zdeněk, Štindl ani Rousek.

Bezbrankový stav vydržel i po neproměněných šancích na začátku druhé třetiny. Nejprve dostal nabito do mezikruží Peslar, jeho projektil ale Kubáň vyrazil, na druhé straně pálil Komínek nad.

Gólem neskončila ani Šindelářova tvrdá rána v polovině střetnutí. Hodonín mohl jít do vedení ve 35. minutě. Komínek si pohrál s domácím obráncem, proti Daňovi ale znovu neuspěl, jelikož kotouč poslal mimo. Čekání na první branku rázně utnul domácí Hendrych. Útočník Slezanu zužitkoval signalizovanou výhodu, když po střele Černého dorazil puk za bezmocného Kubáně.

Opava pak na konci druhé třetiny přečkala oslabení a hned v úvodu závěrečné části mohli jít po návrat Šindeláře z trestné lavice do trháku. Hodonínský brankář ale mužstvo výtečným zákrokem. podržel. Drtiči se za nepříznivého stavu 0:1 tlačili před Daňa a několikrát byli blízko vyrovnání. Golově udeřili až v čase 43:16, kdy se prosadil Mlynář.

Slezané následně promarnili další početní výhodu, přesto se ujali podruhé v zápase vedení. Trefil se ex-Drtič Peslar a domácí tým přiblížil třem bodům.

Pak po Štindlově přihrávce střílel Peterka, Kubáň ale dobře zasáhl. Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali a znovu udeřili. Daňu ranou nad lapačku propálil Hložánek.

Diváci v závěrečných deseti minutách viděli opravdu parádní hokej. Oba týmy se snažili urvat výhru pro sebe, gólmani se ale činili. Na jedné straně Kubáň vychytal Rouska i Zouhara, na druhé straně zase proti Daňovi selhal Čejka.

V závěru byl vyloučen hostující obránce Ševčík a Slezané vycítili šanci vyrovnaný duel definitivně rozseknout. Drtiči ale kritické chvíle ustáli a cenný bod nepustili.

Zápas tak za nerozhodného stavu 2:2 dospěl až do prodloužení. V něm byli nakonec šťastnější Jihomoravané, kterým v čase 61:19 vystřelil další venkovní výhru Komínek.

Hodonínští hokejisté tak v týdnu zvládli oba zápasy, nyní se dvakrát v řadě představí před vlastním publikem. Už ve středu parta kouče Konečného doma vyzve stále se lepšící Moravské Budějovice.

Pavel Zdráhal (Slezan Opava): „Měli jsme hodně šancí, spoustu gólovek jsme trestuhodně neproměnili. Za celý průběh zápasu si ale Hodonín dneska nezasloužil prohrát. Hru tři na tři na tréninku cvičíme, něco jsme si řekli, ale přesto jsme to sehráli jinak. Bod bych bral, ale myslel jsem si, že získáme i ten druhý. Jsme nějakým způsobem doma namlsaní, ale bod musíme brát. Ve středu máme Šumperk, kterému budeme chtít něco vzít."

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „I když jsme do Opavy přijeli trošku zdecimovaní a sestavu lepili na poslední chvíli, protože nám před zápasem vypadli Jurča s Leškou, a nemohli jsme použít ani kluky ze Zlína, kteří hráli ve stejné době v Chomutově, kluky musím pochválit, jak k utkání přistoupili a jak bojovali. První třetinu jsme odehráli velice dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí, až jsem se bál, jestli nás to nebude nakonec mrzet. V polovině utkání jsme bohužel přišli o klíčového obránce Miklíka, který zápas nedohrál kvůli problémům se zády. O to je ale výsledek cennější. Celý tým opravdu makal, výkon mužstva byl navíc zase podpořený vynikajícím Andreasem Kubáněm v brance. Ve třetí třetině jsme si šli za vítězstvím. Věřím že pokud s takovým nasazením a chutí budeme hrát i v dalších zápasech, nemusíme se nikoho bát.“