Výborná práce, Drtiči! Oslabený Baník veze po parádním týmovém výkonu z Brna cenné tři body!

sobota 31.1.2015 | Jan Hochman

Do moravské metropole odcestovali hodonínští hokejisté ve značně prořídlé sestavě. I když ale Drtiči nedali dohromady ani tři kompletní pětky, dokázali se semknout a z mrazivých brněnských hal vezou těsné vítězství 4:3. O branky slováckého celku se postarali Michal Kuba, Radoslav Smetana a dvakrát se trefil Zdeněk Jurásek. Tým výborně podržel brankář Kevin Rozum, který zlikvidoval čtyřicet dva střel soupeře.

37.kolo, sobota 31.1.2015
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:4  (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Bustin (Habrovec, Havíř), 35. Jurča (Pargáč, Látal), 51. Brzobohatý (Klimeš, Benýšek) - 19. Kuba (Škápik, Jurásek), 22. Jurásek (Kuba), 24. Smetana (Mika), 45. Jurásek (Peš). Rozhodčí: Held - Klein, Linhart. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec (C), Vrba F., Klimeš (A), Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L. - Látal, Brzobohatý, Jurča, Crhák, Zábranský, Benýšek (A), Heža, Bustin, Čtvrtníček, Pargáč. Trenér: Roman Kaňkovský.
SHK Hodonín: Rozum (Kotvan) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Grman - Kučera, Sajdl, Vrba L. - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Tomi, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Do autobusu, který přivezl hokejisty Hodonína k devětašedesátému jihomoravskému derby do Brna, nastoupila jen hrstka hráčů. Drtiče stále trápí marodka, díky které se dnes trenérům nepodařilo dát dohromady ani tři kompletní pětice. I proto byli před začátkem utkání jasným papírovým favoritem hráči domácího týmu, kteří měli v tabulce sedmnáctibodový náskok.

A Brňané v úvodních minutách také předzápasové prognózy potvrzovali, ale dlouhou dobu nedokázali nalézt recept na Rozuma, který se postavil do hodonínského brankoviště. A nutno přiznat, že jej hájil po celý zápas skvěle. I přes to ale v patnácté minutě inkasoval a to ve dvojnásobném oslabení jeho mužstva. Přesilovku pět na tři proměnil v první branku zápasu brněnský Peter Bustin.

Hostům se ale povedlo brzy reagovat a ještě do konce první třetiny tak bylo v Brně vyrovnáno. Škápikovo nahození tečoval těsně před Novákem Michal Kuba, který dvě minuty před přestávkou rozjásal početnou skupinku hostujících příznivců. A jak skončila první, tak začala i druhá perioda, tedy přesným zásahem hodonínských Drtičů.

Po Kubově přihrávce si od mantinelu vybruslil Zdeněk Jurásek a jeho střela prošla mezi betony brněnského brankáře až za brankovou čáru. A to ještě nebylo od hostujících hráčů v této fázi hry vše. Svůj návrat do sestavy oslavil krásnou brankou Radoslav Smetana. Mladý slovenský forvard si zpracoval bruslí těžkou přihrávku a po pohledné otočce napálil kotouč přesně pod horní tyč Novákovy svatyně.

Do konce zápasu ale zbývalo pořád ještě hodně času a o ničem nebylo ani zdaleka rozhodnuto. Pět minut před druhou pauzou se domácí dočkali snižující trefy. Postaral se o ni svým jubilejním dvacátým přesným zásahem v sezoně Petr Jurča a před poslední dvacetiminutovkou tak bylo vše otevřeno.

Dvě minuty po přestávce mohl hosty přiblížit k vítězství Kuba, ale jeho pokus Novák zneškodnil a poradil si i s následnou dorážkou Sajdla. Následně ale byl na trestnou lavici odeslán domácí Klimeš a Drtiči hráli přesilovku. Tu se brněnským podařilo ubránit, ale čtyři vteřiny po návratu vyloučeného beka na led se Oranjes přeci jen dočkali. Defenziva domácích dala příliš mnoho prostoru zkušenému Zdeňku Juráskovi, který svou druhou přesnou trefou v zápase překonal Nováka počtvrté.

Ani tentokrát se však Technika nevzdala a odměnou jim byla snižující branka z hole nejproduktivnějšího hráče mužstva Michala Brzobohatého. Prakticky vzápětí měl vyrovnání na hokejce Crhak, ale jeho rána si cestu mezi tři hodonínské tyče nenašla. O chvíli později mohl uklidnění na hostující střídačku přinést Peš, ale ani on ve své velké příležitosti nedokázal namířit přesně a tak se schylovalo k závěrečnému dramatu.

Jedenasedmdesát vteřin před třetí sirénou odeslal sudí Held na trestnou lavici hodonínského Kučeru a domácím se naskytla výborná možnost na srovnání. Domácí trenéři početní výhodu ještě umocnili odvoláním brankáře, ale statečně bojující Drtiči si už těsný náskok nenechali vzít. A to ani přes to, že posledních šest vteřin se museli bránit pouze ve třech proti šesti.

Drtiči prolomili nepříznivou sérii na hřištích soupeřů, poprvé od 5. prosince minulého roku venku zvítězili a po zásluze si vezou zpod Špilberku tři důležité a cenné body.

Roman Kaňkovský (Technika Brno):
Myslím si, že první krok k našemu dnešnímu neúspěchu, byla první třetina. Měli jsme v úvodní pasáži dost střel i šancí, ale po dvaceti minutách to bylo jen 1:1 a bohužel se nám nepovedlo více zužitkovat naši převahu. Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že scénář bude pokračovat a že nám to dál půjde samo. Soupeř ale využil dvou našich chyb, otočil vývoj utkání. My jsme se pak těžko dostávali do hry, byli jsme hodně nervózní. Dalším rozhodujícím prvkem bylo to, že jsme málo chodili do brankoviště. Chyběl nám tam větší důraz. Hosté pak opět odskočili na rozdíl dvou branek a od nás to pak už byla spíš taková křeč, kdy jsme až moc chtěli. I power play jsme odehráli dobře, vypracovali jsme si tam i gólové příležitosti, ale dnes nám to prostě nebylo přáno.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Jsme rádi, že nám tentokrát neutekla první třetina, což nás teď hodně trápilo. Kluci zabrali a i když jsme prohrávali, tak dokázali do přestávky srovnat. Ve druhé třetině jsme byli z mého pohledu prvních deset minut lepší, ž čehož jsme vytěžili dvě branky. Škoda, že jsme před koncem třetiny dostali druhou branku, protože s dvoubrankovým vedením se hraje přeci jenom lépe. Naštěstí po nástupu do poslední třetiny jsme Technice zase odskočili na rozdíl dvou branek, což se nakonec ukázalo, jako rozhodující. Závěr zápasu jsme dohrávali jen na čtyři beky, ale kluci si za dnešek rozhodně zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Na to, v jakém počtu jsme zápas odehráli, tak podali opravdu výborný výkon. Chtěl bych poděkovat i našim fanouškům, kteří za námi přijeli. Celý zápas nás hlasitě podporovali a i oni mají na dnešní výhře velký podíl.

27.8. | Hodonín - Technika Brno | 3:2sn
5.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
27.9. | Hodonín - Technika Brno | 1:2sn
8.11. | Technika Brno - Hodonín | 4:0
17.12. | Hodonín - Technika Brno | 3:2
31.1. | Technika Brno - Hodonín | 3:4