Velký zkrat Drtičů. Ti vedli na začátku druhé části 4:1, i tak ale odjíždí z Valašska s prázdnou

sobota 1.11.2014 | Jan Hochman

Když vedli hokejisté SHK Hodonín na začátku páté minuty první třetiny o tři branky, mysleli si hodonínští příznivci, že tři body do tabulky už nic neohrozí. Opak byl ale pravdou. Valaši se nevzdali a neuvěřitelnou kanonádou ve druhé třetině, ve které za 14 minut nasázeli v tu chvíli bezradným Drtičům sedm (!) branek, otočili kormidlem zápasu ve svůj prospěch. Poslední třetina už takové střelecké hody nenabídla, oba celky přidali už „jen“ po jedné brance, a utkání, které mělo jen těžko uvěřitelný průběh, tak skončilo výhrou domácího týmu 9:7.

13.kolo, sobota 1.11.2014
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  9:7  (1:3, 7:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kundrátek, 26. Sršeň (Slovák, Kaluža), 29. Slovák z trestného střílení, 29. Kundrátek (Sprušil, Martiník), 36. Sršeň (Kuchta, Slovák), 37. Kundrátek (Sprušil), 37. Mar.Varga (D.Varga), 40. Matějek (Kaluža), 56. Kundrátek (Martiník, Sprušil) – 1. Kučera (Piskoř, Sajdl), 4. Peš (Škápik), 5. Charvát (Tomi, Vrba), 23. Sajdl (Piskoř), 34. Kuba (Jurásek, Kučera), 38. Kučera (Piskoř, Sajdl), 60. Peš (Piskoř). Rozhodčí: Škach - Rožánek, Švarc. Vyloučení: 8:7, navíc Charvát (HOD) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5, 7:5, 7:6, 9:6, 9:7.
HC Bobři Val. Meziříčí: Svoboda (5. Smolka) - Fišera, Gulda (A), Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík - Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník (A), Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D. (C), Varga Mar., Matějek, Sršeň. Trenér: Jan Vavrečka.
SHK Hodonín: Rozum (29. Kotvan) - Pokorný (A), Prčík, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (C), Jurásek (A), Kuba - Vrba, Charvát, Tomi - Zezula, Smetana. Trenér: Jan Prčík st.

Zápas začal divokou sedmiminutovkou, během které padly hned čtyři branky. Skóre otevřel už po osmačtyřiceti vteřinách Zdeněk Kučera, ve čtvrté minutě zvyšoval na 2:0 pro hosty kapitán Petr Peš a když v čase 04:08 vstřelil třetí gól hostů Matěj Charvát, vypadalo to, že šance domácího týmu na bodový zisk z dnešního zápasu je na bodu mrazu.

Domácí střídačka si vzala po třetím inkasovaném gólu oddechový čas a Svobodu v brance Bobrů nahradil Smolka. Divoký úvod zápasu pak zakončil v sedmé minutě Marek Kundrátek, který dal mordo-bílým šanci na to, že se dá s nepříznivým skóre pořád něco udělat. Do konce první dvacetiminutovky už, možná trochu překvapivě, žádná branka nepadla a Drtiči šli do kabin s pohodovým vedením 3:1.

To chvíli po změně stran ještě navýšil Jakub Sajdl a vypadalo to, že si Drtiči v pohodě kráčí za třemi body. To, co ale v následujících osmnácti minutách nastalo, to určitě nikdo z přítomných fanoušků nikdy neviděl a možná už ani nikdy neuvidí. Bobři totiž stihle během tří minut srovnat na 4:4, po brankách Tomáše Sršně, Jiřího Slováka a Marka Kundrátka. Rozuma v brankovišti SHK vystřídal po čtvrté brance domácích Kotvan.

Baník v zápětí opověděl využitou přesilovkou, na jejímž konci byl Michal Kuba, ale z pohledu slováckého celku nepovedené druhé periody nebyl stále konec. Za 121 vteřin se domácí dokázali opět třikrát v krátkém sledu prosadit a Valaši rázem vedli 7:5. Postupně se trefovali Tomáš Sršeň, Marek Kundrátek a Martin Varga.

Osmatřicátá minuta přinesla kontaktní gól Baníku, když se opět v přesilovce přesně trefil Zdeněk Kučera, ale v samotném závěru druhé dvacetiminutovky si poslední slovo této části hry vzali opět domácí Bobři, konkrétně Tomáš Matějek, který uzavřel neuvěřitelnou druhou třetinu sedmou brankou svých barev.

V poslední části se hosté snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ale to se jim dlouho nedařilo. Naopak Marek Kundrátek vstřelil svou čtvrtou branku a v šestapadesáté minutě zaznamenla už devátou branku domácích. Tečku za dnešním bláznivým zápasem udělal třináct vteřin před koncem už jen kosmetickou brankou Petr Peš. Hodonín, i přes to, že v zápase dvakrát o tři branky vedl, nakonec ve Valašském Meziříčí o dvě branky prohrál.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Po první třetině, kterou jsme vyhráli 3:1, jsme v úvodu druhé dvacetiminutovky zvýšili na rozdíl tří branek a v zápětí jsme měli možnost vedení ještě navýšit, ale nestalo se tak. Naopak jsme z protiútoku dostali gól na 4:2 a od toho momentu to byl nezodpovědný výkon podpořený obrovskou ztrátou koncentrace. Nepomohla nám ani výměna golmanů za stavu 4:4. Povedlo se nám ještě dát gól na 5:4, ale pak zase tři góly v rychlém sledu. Vůbec nechápu, čím si to vysvětlit. Druhou třetinu jsme absolutně nezvládli. V poslední části jsme se sice snažili, ale už tam byla křeč a domácí si vedení zkušeně pohlídali. Hráči si sami musí sáhnout do svědomí a čekám, že se z toho vyvodí důsledky.

1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0