Ve vyrovnaném utkání zvítězila Senica po nájezdech

pátek 19.8.2011 | Redakce

Do branky domácího týmu se premiérově postavil Martin Šenk. A v dnešním utkání si zachytal dosyta. Hosté šli do vedení už ve třetí minutě gólem Jarolína, na 0:2 zvyšoval Mikušovič. Chvíli nato ovšem snížil Salajka. Ve třetí třetině pokračoval vyrovnaný boj, jedinou branku třetiny vstřelil Petr Peš a tím poslal zápas do nájezdů. Dva z nich sice Drtiči proměnili, ovšem hosté byli stoprocentní a připravili tak hodonínským první letošní domácí porážku.

příp., pátek 19.8.2011
SHK Hodonín - HC Dukla Senica  2:3sn  (0:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Salajka (Fiedler), 45. Peš (Jurásek) - 3. Jarolín (Hartman), 24. Mikušovič (Záhumenský), 60. Jarolín. Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 624. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SHK Hodonín: Šenk (Peksa) - Komárek, Pokorný, Salajka, Okuliar, Miklík, Vozdecký, Svoboda - Peš, Jurásek, Rehuš - Fiedler, Hollý, Brzobohatý - Hoza, Popolanský, Špok - Bauer, Průdek, Vrba L..
HC Dukla Senica: Kristín (Krch) - Škápik, Kocian, Vaškovič, Mikušovič, Hanták, Záhumenský, Vrbovský, Grill, Šimek, Štětina, Ondrovič, Reissmuller, Penák, Šúrek, Cibulka, Král, Hartman, Jarolín, Kajba.

V brance domácích se poprvé objevil Martin Šenk. Do utkání vstoupili lépe domácí, v úvodu zamkli hosty v jejich pásmu. Ovšem z první útočné akce Senice padl první gól. Hartman ukořistil puk v rohu a okamžitě jej servíroval před branku, kde pohodlně skóroval René Jarolín. Gól otupil úvodní tlak domácích. V 11. minutě se k Drtiči konečně prodrali přes obranu hostů a z nebezpečné pozice zakončoval Martin Špok, po zákroku brankáře puk projel kousek vedle tyče. Na přípravný zápas byla hra místy dost tvrdá, což rozhodčí nemínil tolerovat a nekompromisně vylučoval. Po vyloučení domácího Rehuše se hosté dostali do slibné šance, jenže Kajba z dorážky minul odkrytou bránu. Chvíli nato měl práci hostující gólman, Průdek zatáhl kotouč do pásma, kde jej předložil Špokovi. Střelu domácího útočníka ale brankář Kristín pokryl. Minutu před koncem si dobrý zákrok připsal Šenk, když vychytal hned několik dorážek za sebou.

Ze druhé třetiny nebyly odehrány ani čtyři minuty, když hosté navýšili své vedení. Po chybě domácího obránce zůstala v obraně díra, kterou využil Záhumenský k dlouhé přihrávce na Marka Mikušoviče, který suverénně prostřelil Šenka. O chvíli později se ale konečně dočkali i fanoušci Drtičů. Jozef Salajka si najel na přihrávku od zadního mantinelu a propálil Kristína. Hra se poté uklidnila a dál plynula bez branek a zajímavějších událostí před oběma brankami. V 35. minutě si další obtížný zákrok připsal Šenk, když v přesilovce hostí zvládl nepřjemný závar ve svém brankovišti.

V 43. minutě měl šanci na svůj druhý gól v utkání René Jarolín, ale tentokrát jej Šenk vychytal. Na druhé straně v dobré pozici neuspěl Špok. Ale o chvíli později bylo k velké radosti solidně zaplněných tribun vyrovnáno. Krásnou individuální akci předvedl Petr Peš, který se kolem jednoho obránce protáhl mezi kruhy a utajenou střelou kolem nohou druhého obránce přesně k tyči nedal Kristínovi šanci. Vyrovnávací branka jakoby vlila Drtičům novou energii do žil a v těchto minutách zatlačili hosty do defenzivy. Jurásek v dobré pozici nezakončil ideálně, o chvíli později se Lukáš Komárek v přečíslení rozhodl střílet sám, ale Kristín střelu pokryl. V závěru už utkání směřovalo k nájezdům. Zahajovali domácí. Zdeněk Jurásek ale neuspěl se svým oblíbeným řešením, trefil pouze břevno. Rehuš a Hollý již uspěli, ale hosté proměnili všechny tři nájezdy. Senica tak zvítězila 2:3 po nájezdech.

1. SUM Šumperk 16 86:35 42
2. HBR Havl. Brod 15 72:47 33
3. VAL Val. Meziříčí 15 58:42 27
4. OPA Opava 15 62:54 25
5. HOD Hodonín 15 67:65 24
6. ZNS Žďár n/S 15 53:65 19
7. KOP Kopřivnice 15 53:59 18
8. NJI Nový Jičín 15 44:68 16