V nekompletní a omlazené sestavě uhráli Drtiči na ledě slovenské Trnavy remízu 2:2

čtvrtek 14.8.2014 | Jan Hochman

Bez dvou nejzkušenějších formací odcestovali dnes po obědě hokejisté SHK Hodonín směr Trnava ke třetímu přípravnému utkání. Domácí tým se ujal před polovinou první části vedení, Drtiči ale zásluhou Jakuba Tomiho dokázali po chvilce srovnat. Gladiátoři se v polovině zápasu dostali opět do vedení, ale tři vteřiny před druhou pauzou se trefil Matěj Charvát a skóre 2:2 nakonec vydrželo až do závěrečné sirény. Drtiči tak ani ve třetím utkání nové sezony nepoznali hořkost porážky.

Příp., čtvrtek 14.8.2014
HK Gladiators Trnava - SHK Hodonín  2:2  (1:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Lisoň (Čunderlík), 28. Lisoň (Čunderlík, Hronec) - 12. Tomi, 40. Charvát (Fiedler, Mika). Rozhodčí: Adamec - Mĺkvy, Gegáň. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
HK Gladiators Trnava: Petrovič (50. Jančovič) - Burzala, Hronec, Poláček, Šišmič, Macháč, Demo - Barilla, Čunderlík, Lisoň - Kubín, Bachratý ml., Božik - Faktor, Hrbáčik, Kamenický - Závodský. Trenér: Matej Ševčík.
SHK Hodonín: Barus (30. Kotvan) - Polesný, Pokorný, Kulyk, Nedvěd, Škápik, Fejt, Frolek, Grman - Vrba, Piskoř, Velechovský - Zezula, Smetana, Gilmartin - Tomi, Duchoslav, Čavoj - Mika, Charvát, Fiedler. Trenér: Jan Prčík st.

Pro dnešní zápas dostali hráči z prvních dvou útočných formací Baníku volno. Na Slovensko necestovali ani Stanislav Škorík a Pavoľ Záhradný, s kterými se kabina po včerejším tréninku rozloučila. Naopak premiéru v A-týmu si odbyl osmnáctiletý junior Radek Frolek a také nová akvizice v definzive SHK Ľubomír Škápik.

Hned ve druhé minutě dostali Drtiči šanci na přesilovku, v ní si ale Jihomoravané žádnou šanci nevypracovali. Na první vážnější šanci si museli diváci počkat do páté minuty, kdy trnavský Lisoň těsně minul Barusovu branku. O chvíli později putoval na trestnou Smetana a početní výhodu si zkusili i domácí. Těm se vedlo o něco lépe, ale Hroncovu ránu Barus vyrazil a Macháč se k dorážce nedostal.

V zápětí se ale vrátka hostující trestné lavice otevírala opět, usedl na ni Grman, který se provinil hákováním, a domácí už tentokrát trestali. Marek Lisoň nejprve zklamal v koncovce, ale těsně po návratu vyloučeného Drtiče na led se už třiadvacetiletý odchovanec Slovanu trefil, když vymetl pavučinky v hodonínské bráně.

Vyrovnání na sebe však dlouho čekat nenechalo. V čase 11:30 byl na lavici hanby odeslán domácí Čunderlík a Drtičům se tentokrát povedlo přesilovku bleskově využít. Pouhých sedm vteřin stačilo k tomu, aby se Jakub Tomi nejlépe zorientoval před domácím brankovištěm a poslal kotouč do sítě. A nerozhodným výsledkem 1:1 také první část skončila.

Po přestávce se do dobré střelecké pozice dostal Smetana, ale jeho rána jen olízla horní tyčku trnavského brankáře Petroviče. Bohužel pro hodonínské ale udeřilo v podstatě z protiútoku na druhé straně. A byl to opět Marek Lisoň, který postupoval po Čunderlíkově přihrávce sám na golmana Drtičů a svůj nájezd bezpečně proměnil v druhý gól Gladiátorů.

V polovině utkání přepustil Barus své místo Kotvanovi, který v následujících minutách neměl moc práce. To proto, že Drtiči měli v krátkém sledu k dispozici dvě přesilovky, ale tentokrát se jim fauly domácích borců gólově potrestat nepodařilo. Hostující střídačka se však vyrovnání dočkala v samotném závěru druhé části.

Tři vteřiny před přestávkou se se štěstím povedlo dostat puk za záda bezmocného Petroviče Matěji Charvátovi, jehož střelu nešťastně ještě tečoval trnavský obránce Burzala. V závěrečné části se dlouho nic zajímavého neudálo, až ve třiapadesáté minutě měl na hokejce vedoucí gól Drtičů Zezula, ale Jančovič, který chvíli před tím nahradil v domácím brankovišti Petroviče, zastavil skvělým zákrokem puk těsně před brankovou čarou.

O tři minuty později byli blízko rozhodujícímu gólu domácí, ale puk z Barillovy hole prošel těsně kolem pravé Kotvanovy tyče a tak utkání skončilo v základní hrací době remízou 2:2. Oba týmy si ještě vyzkoušely tradiční přípravové pozápasové nájezdy, v nichž korunoval svůj výborný výkon Marek Lisoň, který ve druhé sérii zaznamenal vítězný nájezd. Za Drtiče se v nájezdech trefil pouze Jakub Tomi.

Jan Prčík st. (SHK Hodonín):
Nechali jsme dnes doma první dvě lajny, které dostaly volno. Na to, že jsme přijeli v oslabené sestavě, tak se s tím kluci porvali náramně, Všichni bojovali. Utkání bylo tvrdé a rychlé, jezdilo se nahoru-dolů. Pět minut před utkáním jsme se dozvěděli, že se sudí budou uplatňovat pravidlo o hybridním icingu, takže jsme si na to museli trochu zvykat. I vzhledem k této situaci to kluci zvládli opravdu dobře. Není třeba nikoho vyzvedávat. Oba brankáři chytali dobře, stejně tak všechny čtyři formace. Poprvé za nás nastoupil Ľubomír Škápik, na které jde jasně vidět, že má přehled. Hlava nahoře, výborná rozehrávka, jen bude ještě muset trochu zapracovat na kondičce.

1. SUM Šumperk 4 13:7 8
2. NJI Nový Jičín 4 10:12 7
3. HOD Hodonín 3 13:9 6
4. KOP Kopřivnice 3 11:11 6
5. VAL Val. Meziříčí 3 9:7 5
6. OPA Opava 4 14:14 4
7. ORL Orlová 3 8:18 0