V Přerově měli Drtiči body na dosah, nakonec ale odjíždějí poraženi. Navíc přišli o obránce Zapletala

středa 7.1.2015 | Jan Hochman

Na ledě vedoucího celku naší skupiny byli hodonínští hokejisté blízko bodovému zisku. V první třetině se Baník ujal vedení zásluhou Zdeňka Juráska. Těsné vedení drželi hosté až do konce druhé části, kdy domácí ve dvojnásobné přesilovce srovnali. Rozhodující branka padla sedm minut před koncem a měl ji na svědomí přerovský talent David Šťastný. Neštastný byl naopak dnešní zápas pro Jiřího Zapletala, který si zlomil ruku a sezona pro něj tak bohužel končí předčasně.

30.kolo, středa 7.1.2015
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  2:1  (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Šťastný D. (Kudělka, Polák), 53. Šťastný D. (Osina, Sedlák) - 9. Jurásek (Kuba, Peš). Rozhodčí: Vaněk - Kašík, Holibka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) - Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek - Goiš, Sedlák, Šťastný D. - Šebek, Procházka, Dostálek - Sakrajda, Kolář, Blinka - Kratochvíl Š., Školoud, Málek. Trenér: Petr Dočkal.
SHK Hodonín: Rozum (Kotvan) - Pokorný(C), Dufek, Škápik, Grman, Zapletal, Vanek, Sedlák - Mika , Sajdl, Tomi - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Vrba, Charvát, Zezula - Černohous. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Hodonínští hokejisté přicestovali na Hanou se staronovou posilou - obráncem Kristiánem Grmanem. Doma na Slovácku naopak zůstal člen první formace Zdeněk Kučera, kterého trápí svalové zranění v horní části těla. Do brankoviště jihomoravského celku se po delším čase postavil od začátku Kevin Rozum.

Po klasickém úvodním oťukávání se v první šanci ocitl hodonínský obránce Zapletal, ale Vojtek jeho nebezpečnou dorážku dokázal špičkou betonu zneškodnit. V deváté minutě byl ale strážce domácí svatyně krátký na nepatrnou, ale přesnou teč Zdeňka Juráska, která proklouzala mezi betony až za Vojtkova záda.

Domácí mohli srovnat v početní výhodě, ale hodonínský brankář držel svůj tým v jednobrankovém vedení. O chvíli později si Hanáci mohli vyzkoušet přesilovku znova, ale sami v ní málem inkasovali po brejku hodonínské dvojice Sajdl - Charvát, Vojtek byl ale tentokrát bezchybný a po dvaceti minutách svítil na světelné tabuli průběžný stav 0:1 pro hosty.

Po změně stran se domácí vrhli do útoku a tlaku Zubrů pomohla i další přesilovka. V ní si domácí tým žádnou šanci nevypracoval, ale chvíli po návratu vyloučeného Zapletala na led byli ve velkých příležitostech Sakrajda a Školoud, Rozum ale oba domácí střelce vychytal. Následně přišel smutný moment dnešního zápasu.

Zranění se letos hodonínského mužstva drží jako klíště a ne a ne se jej pustit. Po pěti minutách druhé třetiny musel ze zápasu odstoupit Jiří Zapletal. Následné vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Drtičů má zlomenou pravou ruku.

Zubři v následujících minutách dál tlačili, ale Rozum dál likvidoval všechny střelecké pokusy vedoucího celku východní skupiny. Domácí nedokázali hodonínského brankáře překonat ani chvíli po polovině utkání, kdy měli k dispozici krátkou dvojnásobnou přesilovku. V závěru druhé třetiny se domácímu týmu ale naskytla stejná možnost ještě jednou, tentokrát však hráli Zubři v pěti proti třem o poznání déle a v závěru této početní výhody se dočkali vyrovnávací trefy.

Tvrdou střelu Kudělky tečoval těsně před Rozumem dobře postavený David Šťastný, který poprvé překonal výborně chytajícího Rozuma. Na začátku poslední třetiny se zaskvěli oba golmani, Vojtek lapil dorážku Peše, na druhé straně pak nepřekonal brankáře Drtičů Školoud. Rozhodující moment tak přišel až ve třiapadesáté minutě.

Osinovo nahození tečoval před bezmocným rozumem opět David Šťastný, který rozjásal necelou tisícovku domácích fanoušků. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale domácí tým si už těsné vedení pohlídal až do vypršení šedesáté minuty.

Daniel Faltýnek (Přerov):
Zápasem jsme se celkem protrápili. Moc nám to ze začátku nešlo. Až druhá a třetí třetina byla za naší strany lepší a podařilo se nám stav otočit. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom hned v tom začátku dali gól. Šanci jsme neproměnili a soupeř nás dlouho držel, hrál velice dobře zezadu. Bude potřeba dát hlavy dohromady a zmobilizovat síly na Vsetín, kde nás v sobotu čeká nesmírně těžké utkání.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Je to velká škoda. Myslím si, že remíza by tomu zápasu slušela víc. Bod bychom určitě brali a kluci by si jej za tu bojovnost zasloužili. Dnes jsme se silným soupeřem doopravdy odehráli velice kvalitní utkání, navíc v okleštěné sestavě. Je mi velmi líto zranění obránce Jirky Zapletala, kterého zlomenina ruky vyřadí až do konce sezóny. Je to už pátý zraněný hráč z našeho základního kádru.