Trpký konec sezony. Drama třetího čtvrtfinále rozhodla Poruba gólem 19 vteřin před koncem prodloužení

úterý 3.3.2015 | Jan Hochman

Hodonínským hokejistům dnes skončila sezona. Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy odjížděli do Ostravy odvracet mečbol domácího favorita. Ten se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, které se ale hostům povedlo díky dvěma přesným trefám Michala Kuby vymazat a zápas tak dospěl do prodloužení. Když do konce nastaveného času zbývalo pouhých devatenáct vteřin, rozhodl dnešní napínavý zápas bývalý hráč Hodonína Martin Buček, který poslal Porubu do semifinále a Drtičům trochu krutě ukončil sezonu.

ČF3, úterý 3.3.2015
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  3:2p  (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Peslar (Zachar, Chaloupka), 14. Sedlář (Javín, Chaloupka), 70. Buček (Javín, Zachar) – 18. Kuba (Škápik, Peš), 50. Kuba (Peš, Jurásek). Rozhodčí: Šutara - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) - Peslar, Vajda, Puškár, Buček, Javín, Ovšák - Krayzel, Pavlačka, Červenka, Kilnar, Seidler, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Hulva. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Grman, Polesný - Kučera, Sajdl, Smetana - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Tomi, Charvát - Černohous, Venclík. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Domácí tým měl hned v úvodu výhodu početní převahy, ale hosté dvouminutové oslabení přečkali a díky výborným zákrokům Kotvana ustáli i následný tlak už ve hře v pěti na obou stranách. V sedmé minutě dostala Poruba další možnost přesilové hry, ale domácí borci nedokázali potrestat ani Sajdlovo vyloučení. Chvíli po návratu vyloučeného Drtiče na led hosté zahrozili, přečíslení dvou na jednoho ale Charvát zakončil střelou, která trefila pouze ostravského brankáře.

Skóre se tak měnilo až v začátku desáté minuty, kdy nejproduktivnější obránce soutěže Jakub Peslar proskočil mezi bránícími hráči Hodonína a střelou mezi Kotvanovy betony poslal Porubu do vedení. O čtyři minuty později zavládlo v domácím kotli nadšení podruhé, to když Javínovo nahození tečoval mimo Kotvanův dosah Marek Sedlář a domácí borci vedli už o dvě branky. Drtiče to ale nepoložilo.

O dvě minuty později měl na hokejce snížení Kučera, ale jeho střela zamířila těsně vedle domácí svatyně. V konci první dvacetiminutovky se přesilové hry dočkali i hosté, ale stejně jako porubským se ani hodonínským nepodařilo početní výhodu zužitkovat. Jen devět vteřin poté, co se Puškár vrátil na ledovou plochu, to Drtičům vyšlo.

Po kombinaci v útočném pásmu se do kotouče opřel Michal Kuba, který střelnou k tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci a první část tak skončila těsným vedením Poruby 2:1. Druhá perioda i přes množství šancí na obou stranách gól nepřinesla a jednobrankový náskok si hokejisté Toraxu nesli i do závěrečné dvacetiminutovky.

V ní svěřenci trenéra Sršně poněkud polevili, čehož přesně v polovině poslední tercie využil Michal Kuba, který svou druhou přesnou trefou v dnešním utkání poslal zápas do prodloužení. V něm mohl už po necelé půlminutě dokonat obrat Sajdl, ale jeho šanci zneškodnila domácí obrana. Následně se museli hosté bránit v oslabení, které však Drtiči zvládli a vše naznačovalo tomu, že dramatický zápas bude muset rozhodnout až nájezdová loterie.

V čase 69:41 ale napřáhl ke střele bývalý hráč Baníku Martin Buček a jeho střela proletěla kolem tyče až do sítě hodonínské branky. Osmadvacetiletý útočník, toho času ale plnící roli obránce, rozjásal domácí fanoušky i své spoluhráče, kteří mohli po jeho druhé přesné trefě v letošním play-off společně slavit postup do semifinále. Drtiči končí svou pouť vyřazovacími boji stejně jako v minulé sezoně již ve čtvrtfinále.

Tomáš Sršeň (Poruba):
Bylo to těžké utkání, Hodonín neměl co ztratit a hrál uvolněně. Samozřejmě to chtěl posunout dál, ale do stavu 2:0 jsme měli zápas pod kontrolou. Pak jsme udělali školáckou chybu, soupeř snížil a my se začali bát o výsledek. Z toho bychom se měli do dalších kol poučit, protože se nic neděje, když dostaneme gól. Pak jsme měli několik zbytečných oslabení a dali jsme tak Hodonínu možnost dostat se do zápasu a pak hráli myslím líp než my. Ale myslím si, že jsme zaslouženě dali rozhodující gól a sérii zaslouženě vyhráli.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Už doma jsme zápas odehráli velice dobře. Dnes nám nevyšla první třetina, ale potom jsme, myslím, byli rovnocenným soupeřem. Naše bolest je proměňování šancí, zatímco soupeř šance promění. My se na gól dost nadřeme a to dnes vlastně rozhodlo. Gólman chytal dobře a hráči vážně makali na 200% a škoda, že jsme nějakou tu šanci neproměnili. Tak to v play-off bývá, že jeden pokračuje a druhý končí. Gratuluji soupeři k postupu.

11.10. | Poruba - Hodonín | 9:3
17.11. | Hodonín - Poruba | 4:5
3.1. | Poruba - Hodonín | 6:3
11.2. | Hodonín - Poruba | 4:5sn
27.2. | Poruba - Hodonín | 8:0
1.3. | Hodonín - Poruba | 1:3
3.3. | Poruba - Hodonín | 3:2p