Trnava v Hodoníně předvedla spíš tvrdost, než hokejový um a prohrála 3:2

úterý 1.9.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Ačkoliv tomu výsledek moc nenapovídá, Drtiči byli celý zápas jednoznačně lepším mužstvem. Po první trefě Hollého přidal druhou branku Vaškovič a třetí gól pro Juráska vymyslel Petr Peš. Hosté korigovali až za stavu 3:0 pro Hodonín a až v závěrečných dvou minutách zápasu. Poslední přípravné utkání SHK na domácím ledě tak skončilo výhrou domácích 3:2

Příp., úterý 1.9.2009
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  3:2  (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Hollý (Komárek), 26. Vaškovič (Peš, Jurásek), 41. Jurásek (Peš) - 59. Vandra, 60. Hutár (Kopejtko). Rozhodčí: Melich - Kučera, Macek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 387. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Komárek, Podešva, Šťastný, Rapant J., Salajka, Šimeček - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Šúrek - Bauer, Rapant M., Kuba
HK Gladiators Trnava: Šimko (Švajda) - Magušin, Ďuriš, Hlauna, Stupka, Krajčovič, Jaonidis, Vadrna, Feranec, Kopejtko, Schavel, Tarnoczy, Čunderlík, Holovič, Tomka, Haršani, Novák, Hutár, Šoltys

Do utkání vstoupily oba týmy spíš vlažně, než že by jeden chtěl druhého nějak přehrát. První minuty byly plné spousty nepřesných přihrávek a z nich i pramenících zakázaných uvolnění. První střelu obstaral domácí Salajka, stejně jako na druhé straně kapitán hostí Stupka golmany moc neprověřili. V deváté minutě byl v palebné pozici Radim Šťastný, i tuhle střelu hostující golman pokryl. V polovině jedenácté minuty se dostával do šance Michal Hrtús, sudí jeho akci pro postavení mimo hru přerušili. Dvě minuty nato zkoušel štěstí trnavský Holovič, ale neúspěšně. Třináctá minuta přinesla první vyloučení, dvě minuty si šel odsedět domácí bek Salajka. V přesilovce se hosté usadili ve svém útočném pásmu, ale celou výhodu odehráli bez větší šance na vstřelení branky. První větší šanci naopak o chvíli později využili domácí hráči. Nepříjemnou Komárkovu střelu brankář Trnavy neudržel a Martin Hollý už zakončoval do prázdné brány - čas 16:18 - 1:0. Do konce první třetiny mohlo být vedení i dvoubrankové. Po faulu na, na branku pelášícího Michala Hrtúse, bylo nařízeno trestné střílení, k jehož exekuci se vydal sám faulovaný hráč. Nájezd se mu ale moc nepovedl a lehká střela mezi betony brankáře úspěch neslavila. I tak šli domácí poprvé do kabin za stavu 1:0.

V první minutě se o vyrovnání snažil agilní Stupka, Marek Stacho ale byl u své tyče včas a šanci zlikvidoval. Stejně tak, jako Stupka, pochodil o chvíli později Vadrna. V minutě šestadvacáté se téměř čtyři stovky domácích fanoušků radovaly podruhé. Po přihrávce Petra Peše zpoza brány protlačil svou střelu švihem za Šimkova záda Lubomír Vaškovič - čas 25:21 - 2:0. Přesně v polovině utkání se poprvé zajiskřilo, když se „chytli“ Komárek se Stupkou, vše se obešlo bez trestů. O chvíli později pálil nebezpečně Korotvička, Šimek byl pozorný. Na začátku čtyřiatřicáté minuty byl vyloučen domácí Komárek, ale hosté se nedostali pomalu ani do útočného pásma, natož do nějaké šance. Další strkanice tři minuty před koncem druhé části hry už znamenala vyloučení. Na domácí straně šel na trestnou lavici Michal Rapant, za hosty Petr Kopejtko. Ve hře 4 na 4 se pokoušel o zakončení Tarnoczy, Ondřej Podešva jej ale o puk obral. V posledních vteřinách druhé třetiny přitápěla domácí pětice před hostující brankou, ale šance Hrtúse ani Špoka ke třetímu gólu nevedly.

Do poslední třetiny vletěli domácí jako uragán a už po třiceti vteřinách se prosadili potřetí. Zmatek před hostujícím brankářem Šimkem vyřešil s přehledem Petr Peš, který se neunáhlil, nahrál puk volnému Zdeňku Juráskovi a jelikož hostující golman vyjížděl po Pešovi, v domnění, že vystřelí, měl nejproduktivnější útočník loňské sezony jednoduchou práci - čas 40:31 - 3:0. Čtyři minuty po třetí trefě domácích vystřelil směrem na Stachovu bránu Hutár, ale střela mu vůbec nesedla. I v další šanci se ocitl Hutár, tentokrát již přesněji, ale Marek Stacho puk lapil. Další potyčka se odehrála sedm minut před koncem zápasu. Martin Čunderlík byl vyloučen za napadení. Čtyřicet vteřin na to byli hosté už jen ve třech. Ve dvojnásobné přesilovce Drtiči sice zamkli Trnavu v jejím obranném pásmu, ale do větší příležitosti se domácí hráči nedostali. Stejně tak si vedli i v následné pokračující výhodě o jednoho hráče. Čtyři a půl minuty před koncem třetiny pálil od modré Šimeček, Šimek betonem vyrazil. Až poslední tři minuty zápasu Trnava získala jakous-takous převahu. Nejdříve zakončoval Vandra, ale Stacho jej opět vychytal. Až 73 vteřin před závěrečnou sirénou se hosté prosadili, a to ještě hodně sporně. Lukáš Vandra opět ujel domácí obraně a překonal Stacha střelou nad rameno, kterou ale domácí fanoušci i hráči reklamovali jako břevno, leč neúspěšně - čas 58:47 - 3:1. Hostům se podařilo snížit až na rozdíl jediné branky, ale pro ně bohužel až moc pozdě. Střelou z kruhu ke vzdálenější tyči snižoval v samém závěru Jozef Hutár - čas 59:51 - 3:2.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonín)
Trnava se ukázala jako dobré mužstvo, my jsme, dá se říct po celý zápas hru kontrolovali, ale nevydařil se nám zase závěr zápasu, kdy jsme v poměrně krátkém časovém intervalu obdrželi dvě branky po školáckých chybách, které se v soutěži v žádném případě nesmí opakovat. Těžko jsme se prosazovali proti organizované obraně soupeře, který nám byl neustále v zádech. Bylo tam ještě spousta nepřesných přihrávek, které musíme odstranit.

Jozef Salajka (obránce Hodonín)
Byl to dnes více bojovný hokej a snad i pěkný pro diváky. Taky bych řekl, že tam sehrál určitou roli i rozhodčí. Z naší strany opět hodně vylučovaných, což se nám stává často. Musím ještě pochválit Marka Stacha za výkon co předvedl. Jinak z mojí strany bych řekl, že se dostávám do optimální formy, chci hrát jednoduše, nic dlouho nevymýšlet a hrát uvolněně. V jednoduchosti je krása. Když máš před sebou dobrý útok, tak se pak bekovi brání lépe. Moc se těším na novou sezonu ve které snad budeme úspěšní a taky fanoušek si přijde na své a ten vytoužený postup pro Hodonín přijde.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33