Trnava připravila Drtičům první domácí porážku v základní hrací době

pátek 2.9.2011 | Redakce

Hodonín vstoupil do utkání dobře, hned ve druhé minutě otevřel skóre Fiedler. Hosté zanedlouho srovnali, ale ve 14. minutě opět poslal domácí do vedení Hoza. To však bylo vše, co se gólové produkce domácích týče. Od té doby stříleli góly pouze hosté. Ve druhé třetině zvyšoval vedení hostů Reho a ve třetí třetině si vítězství Trnava pojistila dalšími dvěma brankami. Poslední přípravné utkání čeká na Drtiče v úterý od 17:00, kdy na svém ledě přivítají hokejisty Břeclavi.

příp., pátek 2.9.2011
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  2:5  (2:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Fiedler (Hollý), 14. Hoza (Hollý, Komárek) - 7. Groschaft, 16. Haršáni, 28. Reho (Haršáni), 42. Groschaft (Čavrk), 45. Čunderlík (Horský). Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 725. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Vlk, Svoboda, Hoza, Komárek, Salajka, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Fiedler, Hollý - Sajdl, Popolanský, Brzobohatý - Vrba L., Kuba, Charvát - Tomi.
HK Gladiators Trnava: Šúrek (32. Stacho) - Duriš, Groschaft, Barčák, Hano, Grman, Hančiak, Szabó, Schmidt, Lupták, Horský, Grill, Čunderlík, Čavrk, Dudáš, Reho, Bohunický, Schneider, Haršáni, Šoltys.

Výborný nástup do utkání měli v duelu s Trnavou hodonínští hokejisté. Už po 84 vteřinách hry se po velkém úvodním tlaku dostali do vedení. Holého střelu Šúrek vyrazil jen na hůl volného Ondřeje Fiedlera, jenž otevřel střelecký účet zápasu. V páté minutě nechybělo mnoho k tomu, aby ve vlastním oslabení zvýšil náskok Drtičů Popolanský, proti však byla levá tyč trnavské branky.

Drtiči byli v této fázi utkání jasně lepším mužstvem, hostům ke zvednutí hlavy nepomohla ani přesilová hra. Pár vteřin po návratu vyloučeného Hozy z trestné lavice ale přišla obrovská hrubka v obranném pásmu. Marián Groschaft vystihl ledabylou rozehru Drtičů a zničeho nic se zjevil zcela osamocen před Peksou a bekhendovým blafákem srovnal na 1:1.

Vedení Drtičům vrátila využitá dvojnásobná přesilovka. Na konci čtrnácté minuty propálil trnavského brankáře z levého kruhu Michal Hoza. Radost z opětovného vedení ale netrvala dlouho. Už za minutu mohlo být srovnáno, ale to ještě zachránila golmana Peksu tyč, o pár okamžiku později se už Trnava mohla radovat.

Střelu Mariána Haršániho tečoval jeden z bránících Drtičů mimo Peksův dosah a v šestnácté minutě tak byl stav opět nerozhodný. Konec třetiny přinesl vyloučení právě Haršániho a v přesilové hře Drtičů hned několik dobrých příležitostí. Tu největší měl Jurásek, jehož dorážce do prázdné brány stála v cestě brusle trnavského obránce.

Od prostřední třetiny se hodonínští hráči z ledu téměř vytratili. Slovenské mužstvo přebralo otěže zápasu do svých rukou a od druhé dvacetiminutovky jasně dominovalo. Svou převahu zužitkovala Trnava v osmadvacáté minutě, kdy Jozef Reho ujel branácím hráčům SHK a bekhendovou střelou do pravého horního rohu poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení.

O srovnání se pokoušel z bezprostřední blízkosti Hoza, o pár desítek vteřin po něm pálil od modré Komárek, ale zvonilo pouze břevno hostující brány. V poslední minutě druhé části pálil na vzdálenější tyč Hoza, ale bývalý brankář Drtičů Stacho, jenž zhruba v polovině zápasu vystřídal svého kolegu Šúrka, dokázal těžkou střelu vytěsnit mimo tři tyče své brány.

Definitivní KO zasadila Trnava v prvním minutách poslední části. Druhou trefu Mariána Groschafta a pátou branku hostí, jejímž autorem byl Martin Čunderlík, dělilo přesně 180 vteřin. Na tříbrankový rozdíl už Drtiči do konce zápasu nedokázali odpovědět a po ne příliš dobrém výkonu odcházeli po výsledku 2:5 z ledu poraženi.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Jsme z utkání hodně rozpačití, protože první třetinu jsme si vytvořili tlak a na střely jsme vyhráli 14:3. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Už je to poněkolikáté, kdy máme spoustu střel, ale nedáme góly. Soupeř nás předčil v produktivitě. Trnava hrála dobře, agresivně a vlastními chybami jsme je posadili na koně. Je to o charakteru. Pokud mužstvo bude tento charakter projevovat, tak to bude špatné. Hokej je o srdíčku. Pokud si naši hráči myslí, že to půjde samo, tak se mýlí. Další přípravné utkání nám přijde vhod. Břeclav zavolala, že jí Senica zrušila zápas, takže jsme se domluvili. Dnes to byl odklouzaný zápas. Na marodku se nevymlouváme. Proti Trnavě zklamali hráči, kteří by měli mužstvo v sezoně táhnout.

Jaroslav Bachratý (asistent trenéra HK Trnava):
V první třetině jsme si zvykali na rozměry kluziště. Domácí hráli perfektně a nám to dělalo velké problémy. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a poctivou prací jsme se začali herně prosazovat víc a víc. Poslední část už byla takový rozháraná a nám se podařilo využít maximálně všechny šance. Jsem rád, že kluci plnili to, co jsme si řekli a těším mě i to, že jsme celý zápas odehráli na čtyři pětky. Na takovém malém kluzišti je hra na čtyři lajny lepší. Soupeř, pokud hraje jen na tři útoky, musí po čase odpadnout fyzicky.

1. SUM Šumperk 16 86:35 42
2. HBR Havl. Brod 16 72:51 33
3. VAL Val. Meziříčí 16 59:44 28
4. HOD Hodonín 16 69:66 26
5. OPA Opava 16 63:57 25
6. ZNS Žďár n/S 16 60:69 22
7. KOP Kopřivnice 16 57:59 21
8. NJI Nový Jičín 16 48:75 16