Technika nedovolila hodonínským hokejistům ani jednou skórovat. Baník prohrál čtvrtý zápas v řadě

sobota 8.11.2014 | Jan Hochman

Zápas v Brně se hodonínským hokejistům vůbec nepovedl. Domácí tým učinil hlavní krok k vítězství už v první dvacetiminutovce, kterou Technika vyhrála 3:0. Druhá třetina žádnou branku i přes řadu šancí na obou stranách nepřinesla. V závěru zápasu pak domácí, konkrétně Brzobohatý svou druhou přesnou trefou v zápase, ještě zpečetili své jasné vítězství. Baník po více než roce nedal v soutěžním zápase gól a z Brna se vrací s porážkou 0:4.

15.kolo, sobota 8.11.2014
HC Technika Brno - SHK Hodonín  4:0  (3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Brzobohatý (Bustin), 13. Štindl (Havíř, Jurča), 20. Látal (Havíř, Jurča), 55. Čtvrtníček (Benýšek, Brzobohatý). Rozhodčí: Slavka - Kříž, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 199. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 4:0.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Vrba, Klimeš (C), Štindl, Maršálek, Havíř, Koukal – Látal, Pargač, Jurča, Brzobohatý, Benýšek (A), Bustin, Čtvrtníček, Zábranský, Heža. Trenér: Roman Kaňkovský.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (A), Dufek, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek, Prčík ml. - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (C), Jurásek (A), Kuba - Vrba, Charvát, Zezula - Tomi, Smetana. Trenér: Jan Prčík st.

První třetinu jasně ovládla Technika, když již v sedmé minutě otevřela skóre zápasu. Konkrétně Ondřej Brzobohatý, který se po přesném pasu mezi kruhy od Petera Bustina ocitl úplně sám před brankářem hostů Kotvanem, kterého sice napoprvé neprostřelil, ale jeho bekhendová dorážka už byla úspěšná. Největší šance hostí se naskytla při jejich přesilovce, kdy se Piskoř ocitl úplně sám před Novákem. Zcela volnou polovinu brány však trefit nedokázal, protože se domácí gólman Novák skvěle přemístil a tuto obrovskou šanci zneškodnil.

Brněnský tým se poté ocitl ve výhodě pěti proti třem a toho dokázal také využít, když se střelou od modré čáry prosadil Petr Štindl. Technika po tomto gólu měla navrch a drala se do spousty šancí. V momentě, kdy to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 2:0, tak tři desetiny sekundy před koncem třetiny skóroval Ondřej Látal střelou od modré. První dějství tak skončilo 3:0 a domácí mohli být se svým dosavadním výkonem spokojeni.

Druhá perioda byla již vyrovnanější a šance se prolínaly na obou stranách. Technice se podařilo skvěle eliminovat útoky Drtičů díky dobré práci obrany nebo skvělými výkony Nováka. Největší šanci domácích měl Oldřich Heža, který se po chybě hostů řítil v oslabení sám na Kotvana, ale ten ho skvěle vychytal. Skóre se tedy ve druhé třetině nijak nezměnilo a do kabin se šlo opět za stavu 3:0.

V závěrečné části utkání mezi těmito rivaly Technika potvrdila, že si vítězství zaslouží. První velkou šanci měl Michal Brzobohatý, který mohl dorazit po střele puk do prázdné brány, ale na hranici brankoviště pouze promáchnul do vzduchu a šance tak zůstala nevyužita. To ho ale nemuselo dlouho mrzet, protože druhou a tentokrát již gólovou akci zahájil Benýšek, který projel půlku hřiště, poslednímu hostujícímu bekovi nasadil krásnou kličku a dostal se osamocen až před Kotvana, kterého sice nepřekonal, ale zpoza brány však našel skvěle najetého Jiřího Čtvrtníčka, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou klec. Ve zbytku třetiny již žádná branka nepadla a Technika si tak zaslouženě ponechává doma tři body.

Vlastimil Odehnal (Technika):
Myslím si, že první třetinu jsme odehráli nadstandardně a velice dobře. Dali jsme tři góly a myslím si, že právě ten třetí gól byl hodně důležitý. Upozorňovali jsme ale kluky, že ve druhé třetině na nás soupeř vlítne, protože nebude mít co ztratit a v této části byl Hodonín jasně lepší. Naštěstí se nám ale podařilo udržet stav 0:0. V závěrečné části jsme už hráli líp, v závěru se nám povedlo přidat čtvrtý gól a vítězství jsme si už pohlídali.

Jan Prčík st. (Hodonín):
První třetina byla z naší strany hrozně špatná. Věřili jsme, že si do zápasu přeneseme agresivitu z utkání se Vsetínem, ale místo toho jsme udělali spoustu chyb. Chybělo bruslení, nasazení, ochota se srazit s protihráči. První gól jsme dostali po velké chybě, druhý ve dvojnásobném oslabení a třetí gól nám soupeř přidal v samotném závěru první třetiny. Těch hrubek tam ale bylo víc a Brno mohlo po první třetině vést i vyšším rozdílem. Po přestávce se hra zlepšila, ale pořád se hrozně moc trápíme ve střelbě a nejsme schopní dostat puk do brány ani z těch nejvyloženějších příležitostí. Ve třetí třetině odstoupili kvůli zraněním Petr Peš a Ľubo Škápik, takže jsme dohrávali v hodně improvizované sestavě a v závěru utkání jsme dostali čtvrtou branku.

27.8. | Hodonín - Technika Brno | 3:2sn
5.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
27.9. | Hodonín - Technika Brno | 1:2sn
8.11. | Technika Brno - Hodonín | 4:0
17.12. | Hodonín - Technika Brno | 3:2
31.1. | Technika Brno - Hodonín | 3:4