Tak tohle se hodně nepovedlo. Drtiči doma poprvé zaváhali a Kopřivnice si domů odváží zaslouženě všechny body

středa 19.10.2016 | Jan Hochman

Na dnešní zápas s Kopřivnicí budou chtít hodonínští hokejisté co nejdříve zapomenout. V utkání 11. kola byli domácí papírovým favoritem, hosté z města Tatrovek ale Drtiče dokonale zaskočili a zcela právem si připisují čtvrtou výhru v sezoně. Domácí se dlouho střelecky trápili a první branky se dočkali až v polovině poslední třetiny, kdy už hosté vedli o pět branek. V závěru Baník alespoň zmírnil po gólu Jurči a dvou zásazích Vaňka debakl na konečných 3:7.

11.kolo, středa 19.10.2016
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  3:7  (0:1, 0:3, 3:3)
Branky a nahrávky: 49. Jurča (Peš, Kadlec), 58. Vaněk (Jurča), 60. Vaněk (Matula, Kadlec) - 1. Červenka (Sluštík), 25. Pargáč, 35. Kabeláč, 39. Červenka (Teper, Sluštík), 43. Raška (Kabeláč, Kofroň), 51. Poruba (Kowalczyk, Tomášek), 58. Raška (Kabeláč, Kofroň). Rozhodčí: Held - Axman, Komínek. Vyloučení: 5:6, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1016. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7.
SHK Hodonín: Kukin (41. Haloda O.) - Sorokin, Miklík, Pokorný (A), Loginovsky, Kužílek, Polesný, Jedlička - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kuba (A), Vaněk, Matula - Hložánek, Vrána, Janás - Černohous, Charvát, Zháňal - Garčic. Trenér: Stanislav Beťko.
HC TATRA Kopřivnice: Šimeček (Fendrich) - Hoďa, Teper, Čintala, Procházka, Marek (A), Kowalczyk - Kofroň, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Spratek, Kabeláč, Tomášek (C), Pargáč, Raška, Červenka. Trenér: Václav Slabý

Kopřivnici vyšel vstup do utkání parádně a hosté se již ve dvacáté sekundě hry prosadili. Adam Červenka přesnou střelou překonal domácího brankáře Kukina. Následovala pasáž, v níž se oba celky střídavě dostávaly do útoků, až se do výraznější šance dostal Jiří Pargáč, který trefil Kukina do výstroje. O pár minut později uháněl sám na brankáře Dominik Raška, Fedor Kukin byl v tomhle souboji úspěšnější. Prozatím největší šanci domácích měl na holi Dominik Matula, proti němu však dobře zasáhl brankář Šimeček.

Druhá část patřila jednoznačně hostům z Kopřivnice. Ti dokázali ubránit hned dvě oslabení a poté sami skórovali. Jiří Pargáč vyšperkoval své sólo bekhendovou střelou do horního růžku branky. Hosty tato branka nakopla a Kopřivnice si i nadále vytvářela slibné šance. Krátkou přesilovou hru 5 na 3 a následně ani početní výhodu pěti proti čtyřem sice využít nedokázala, o chvíli později se však hosté mohli radovat z dalšího gólu. Tentokrát se trefil se štěstím Martin Kabeláč, puk se dostal za čáru i s nechtěnou pomocí domácích hráčů.

Drtiči o sobě dali vědět, konkrétně dvojice Peš - Jurča, ovšem Šimeček vytáhl skvělý zákrok a betonem zamezil puku v cestě za brankovou čáru. Kopřivnice přidala do konce třetiny ještě čtvrtou trefu. Z dorážky se prosadil Adam Červenka a hosté už měli pohodlný náskok do poslední části.

V závěrečné periodě vystřídal Fedora Kukina v brance Ondřej Haloda. Ten okusil sílu kopřivnického útoku po dvou minutách hry, když Dominik Rašek stál na konci celé akce hostů a dorážel puk do poloodkryté brány. Následně Haloda uspěl proti několika pokusům hostí, aby se následně mohli prosadit i hodonínští hráči. Povedenou akci první formace zakončoval Petr Jurča. Kopřivnice na tuto branku rychle odpověděla, o minutu a půl později už Haloda musel lovit další puk ze své brány po trefě Jana Poruby.

Daniel Vaněk byl dalším hodonínským hráčem, který se zapsal mezi střelce dnešního utkání. Po individuální akci zakončil přesně z otočky. Hosté i na tuto branku rychle odpověděli, a to hned o 12 sekund poté, co vsítili gól domácí. Dominik Rašek využil přesné přihrávky a střelou z první upravoval skóre na 7:2 pro svůj tým. Poslední slovo v zápase měli přece jen domácí. Daniel Vaněk se trefil v početní výhodě, to už bylo v poslední minutě zápasu a více branek tedy nepadlo. Drtiči tak přišli o domácí neporazitelnost.

Každá série jednou končí. Rozhodně jsme ale nečekali, že o ni přijdeme tak ostudným výkonem, jaký jsme dnes na vlastním ledě předvedli. Od samotného začátku bylo úplně všechno špatně. Jediné, co můžeme, je omluvit se našim fanouškům za to, co jsme dnes předvedli. Takovým způsobem lidi na tribuny nepřilákáme. Věřím, že se z toho dostaneme a přivezeme body z Opavy.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Musím kluky za dnešní výkon pochválit. Myslím si, že jsme si za tím šli, a i když jsme ze začátku možná měli trochu více štěstí, ale kluci si za tím trpělivě šli a řekl bych, že jsme dnes byli lepší, než domácí tým. Hráli jsme přesně to, co jsme tady hrát chtěli. I vloni jsme tady odehráli kvalitní utkání, takže si myslím, že dnešní výsledek není zase taková náhoda, jako by se možná mohlo v první moment zdát.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12