Špatné vstupy do třetin mohou za to, že Drtiči body z Haly Polárka nepřivezli

středa 14.1.2015 | Jan Hochman

V pěknou střelnici se nakonec proměnilo dnešní utkání hodonínských hokejistů na ledě Frýdku-Místku. Drtičům nevyšly nástupy do jednotlivých třetin, v nichž vždy jako první inkasovali. Do závěrečné části šli Drtiči s jednobrankovým mankem, ale domácí třemi góly v rozmezí osmi minut rozhodli o svém prvním vítězství v nové hale Polárka. Drtiči zakončili nepovedený trojzápasový trip po hřištích soupeřů třetí porážkou.

32.kolo, středa 14.1.2015
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  7:4  (2:0, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 2. Sluštík O. (Samiec, Hurtík), 6. Matějek (Lipina), 21. Samiec (Sluštík O., Krutil), 42. Teper (Černin), 49. Samiec (Teper), 50. Samiec (Sluštík O., Teper), 51. Zedník - 22. Škápik (Kuba, Jurásek), 28. Sajdl (Tomi), 51. Kuba, 56. Grman (Škápik, Jurásek). Rozhodčí: Kubičík - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:7, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 768. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.
HC Frýdek-Místek: Kubaň (Vašíček) - Samiec, Teper, Gogolka, Krutil (C), Černin, Podešva, Lipina (A), Zedník, Stránský, Matějek, Sluštík O. (A), Flegr, Mamula, Vacula, Severa, Minařík, Heider, Hurtík. Trenér: Miroslav Kameník.
SHK Hodonín: Rozum (51. Kotvan) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Grman, Sedlák, Vanek - Kučera, Sajdl, Tomi - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Vrba. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a už po necelé minutě musel Rozum řešit ošemetnou situaci ve svém brankovišti. První varování hosté ještě ustáli, na konci druhé minuty už ale domácí udeřili. Samiecovu střelu šikovně tečkoval Ondřej Sluštík a Frýdek se v čase 01:46 ujal vedení. V šesté minutě to bylo pro domácí tým ještě veselejší, protože přihrávku zkušeného útočníka Lipiny zužitkoval Tomáš Matějek k tomu, aby vstřelil svou druhou branku v barvách Frýdku-Místku.

V úvodu druhé periody měli hosté výhodu přesilovky, ale místo snížení si nepohlídali brejk domácích hráčů a nejproduktivnější hráč Slezanů David Samiec zvyšoval chvíli po přestávce ve vlastním oslabení už na 3:0 pro domácí tým. Až pak se střelecky probudili také Drtiči. Dvě vteřiny po vypršení Lipinova trestu prostřelil Kubáně Ľubomír Škápik a bylo to rázem zase už jen o dvě branky.

Na začátku sedmadvacáté minuty byla ztráta slováckého celku už jen jednogólová. Proti dvěma pokusům Tomiho ještě Kubáň dokázal zasáhnout, na další střelu v podání Jakuba Sajdla už byl ale domácí golman krátký. Ve zbytku druhé třetiny byli Drtiči několikrát hodně blízko vyrovnávací trefě, ale strážce domácí svatyně, chvílemi i s velkým štěstím, těsné vedení frýdeckého mužstva do druhé přestávky uhájil.

Do poslední třetiny šli Oranjes s jasným cílem, kterým bylo vyrovnání nepříznivého skóre. Stejně jako v předešlých dvou periodách se jim ale po návratu z kabiny nevedlo. Uplynulo jen 72 vteřin od úvodního buly poslední části a produktivní zadák Jakub Teper vrátil domácímu mužstvu dvoubrankové vedení.

Následující minuty hodně poznamenala velká spousta vyloučených. Většinou se na trestné lavici usazovali hostující hráči, což domácí borci dokázali trestat. Přesilovku čtyři na tři nejprve využil ke své druhé přesné ráně dnešního utkání David Samiec. Ten samý hráč jen o 42 vteřin v té samé herní situaci zvyšoval vedení Frýdku na 6:2 a navíc třetí přesnou trefou dokonal svůj hat-trick.

Necelých deset minut před koncem třetí třetiny Drtiči zásluhou svého nejlepšího střelce Michala Kuby vykřesali malou pomyslnou jiskřičku naděje, ale domácím stačilo devět vteřin k tomu, aby ji opět uhasili. Pavel Zedník překonal Rozuma v brance Hodonína posedmé a jeho místo v brankovišti slováckého celku zaujal Kotvan.

Domácí závěr zápasu dohrávali v naprosté pohodě. V samotném závěru se využité přesilovky dočkali také Drtiči, když se ve hře pěti proti třem přesně trefil Kristián Grman. Tato branka ale už nemohla nic změnit na tom, že Drtiči ani na třetí pokus nedokázali Frýdek-Místek v letošním ročníku porazit.

Miroslav Kameník (Frýdek-Místek):
Pro nás to jsou nesmírně cenné body, za které jsme moc rádi. Musím kluky pochválit. Snad kromě deseti minut ve druhé třetině šlapali. Podržel nás i brankář Kubáň. Teď se ale musíme soustředit na další zápasy, které nás ještě čekají.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33