Skvěle zvládnuté přesilovky i oslabení, to byl klíč k úspěchu na ledě poslední Karviné

středa 4.2.2015 | Jan Hochman

Na ledě posledního celku tabulky tahali hodonínští hokejisté od začátku do konce za delší konec provazu. Vedení získali už na úvod první třetiny a pohlídali si jej až do samotného konce. I když dohrávali jen ve čtrnácti hráčích, dokázali na karvinském zimním stadionu i díky třem přesilovkovým gólům a dvěma přesným zásahům v oslabení, zvítězit jasně 7:2, díky čemuž se přiblížili šesté Opavě na rozdíl dvou bodů. Dvakrát se trefili Michal Kuba a Lukáš Vrba, svou první branku v A-týmu Drtičů si připsal David Polesný a další branky přidali Petr Peš a Kristián Grman.

38.kolo, středa 4.2.2015
SK Karviná - SHK Hodonín  2:7  (0:2, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 31. Luka (Hoďa, Kasperlík M.), 32. Kasperlík M. (Luka) - 2. Kuba (Jurásek, Škápik), 13. Peš (Jurásek), 28. Polesný (Peš), 40. Grman (Jurásek, Škápik), 42. Kuba (Jurásek, Škápik), 46. Vrba, 55. Vrba (Kučera). Rozhodčí: Kubičík - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 9:10, navíc Foltyn, Hoďa a Szajter (všichni KAR) 10 minut, Sajdl (HOD) 5+OK. Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 143. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7.
SK Karviná: Volf (Mizera) - Mládenka, Hoďa (C), Zamecznik, Vydra (A), Jaroch, Čintala, Deutsch (A), Malík - Foltyn, Szajter, Ballner, Opravil, Dýrr, Křibík, Vyčesaný, Chomič, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász, Luka. Trenér: Václav Kmoníček.
SHK Hodonín: Rozum (34. Kotvan) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Grman, Sedlák - Kučera, Sajdl, Vrba L. - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Hložánek, Tomi, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Na sever Moravy odcestovali hodonínští hokejisté jen s patnácti hráči do pole. Doma zůstali kromě již dlouhodobých marodů také Michal Zezula, který má potíže s kolenem a do autobusu nenasedl ani Vít Mika, jehož trápí viróza. Do hostující branky se od první vteřiny postavil hrdina minulého zápasu na ledě brněnské Techniky Kevin Rozum.

Zápas začal pro hostující borce nejlépe, jak mohl. Už na začátku druhé minuty se podvacáté v sezoně přesně trefil útočník SHK Michal Kuba, jenž v přesilovce potrestal faul domácího Hodi a slovácký celek v Karviné záhy vedl. Dobrou náladu na hostující střídačce pak ve třinácté minutě podpořil další člen druhé útočné formace Petr Peš, který navýšil vedení Jihomoravanů na 2:0, což byl také konečný výsledek první dvacetiminutovky.

V sedmadvacáté minutě přišel nešťastný moment, kdy Sajdl nešťastné zasáhl domácího Szajtera holí do obličeje, za což hodonínský forvard vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Drtiči ale oslabení zvládali výborně, což dokumentoval i hodonínský zadák David Polesný, který svou premiérovou brankou v mužské kategorii navýšil vedení hostí už na tři branky. Čtyři minuty z dlouhého pětiminutového oslabení se Baník dokázal bránit, v závěru se ale domácí přeci jen dočkali.

V čase 30:54, kdy na trestné lavici seděl další hodonínský hokejista a Drtiči tak hráli ve dvojnásobném oslabení, se prosadil tradiční přesilovkový karvinský střelec Vladimír Luka a nejproduktivnější domácí hráč snížil náskok hostí. Ten se ještě zúžil o čtrnáct vteřin později, kdy se karvinský ex-kapitán tentokrát proměnil v nahrávače a Martin Kasperlík, už v pokračující klasické výhodě, přiblížil domácí tým na dostřel jedné branky.

Další nepříjemná zpráva pro hodonínskou střídačku, která si v letošní sezoně prochází, co se zranění týče, opravdu očistcem, přišla o dvě minuty později. Golman Drtičů Kevin Rozum musel po jednom ze zákroků opustit své brankoviště a jeho místo zaujal Zdenko Kotvan. V závěru prostřední periody se naskytla možnost dvojnásobné početní výhody také hostům a Drtiči nabídnutou příležitostí nepohrdli.

Všechno co před ním stálo, včetně karvinského brankáře Volfa, propálil Kristián Grman a Drtiči těsně před druhou pauzou měli své dvoubrankové vedení zpět. Když pak na začátku poslední části zamířil v další přesilové hře pěti proti třem přesně opět Michal Kuba, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Hosté se už nikam nehnali a v pohodě si hlídali komfortní náskok, který postupně dokázali ještě navýšit.

Šestou branku přidal v šestačtyřicáté minutě Lukáš Vrba. Definitivní tečku za zápasem i výsledkem pak Oranjes udělali pět minut před závěrečnou sirénou. Ve vlastním oslabení se trefil podruhé v zápase Lukáš Vrba a mladý hodonínský forvard pečetil na konečných 7:2 pro hodonínské hokejisty.

Tomáš Výtisk (Karviná):
Jsme rozmrzelí. Takhle se o záchranu nebojuje. Děláme pořád školácké chyby, inkasujeme. Je to pořád dokola. Něco si řekneme, a pak je stav 0:3. V momentě, kdy se dostaneme zase do hry, nasekáme útočné fauly a tato nedisciplinovanost nás pak stojí síly, góly i body. Dostali jsme tři osobní tresty, sestava je pak rozházená v momentě, kdy potřebujeme vytvořit na soupeře tlak. Už nevíme co s tím, asi si musíme přiznat, že na to prostě nemáme, nebo aspoň půlka mančaftu na to nemá. Bohužel. (zdroj: denik.cz)

Jan Prčík st. (Hodonín):
Podařil se nám vstup do utkání, když jsme po první části vedli o dvě branky. Ve druhé třetině jsme si to trochu zkomplikovali pětiminutovým vyloučením, ve kterém jsme dvakrát inkasovali. Důležité, z pohledu vývoje utkání, bylo to, že jsme na konci druhé třetiny dokázali vstřelit čtvrtou branku a odskočili jsme tak soupeři opět na dva góly. V poslední třetině jsme si to už pohlídali. Brzo po změně stran jsme dali pátou branku, která nás uklidnila a zápas definitivně zlomila. Závěrečnou část jsme odehráli na dvě formace, ale všichni kluci zápas odmakali naplno a myslím si, že jsme si vítězství zasloužili.