Série vítězných zápasů s Technikou skončila

čtvrtek 25.8.2011 | Redakce

Hodonínští hokejisté zajížděli na led svého tradičního brněnského rivala k odvetě přípravného zápasu z minulého úterý, hraného na ledě ZS TEZA. A tento zápas se jim příliš nepovedl. Po první třetině vedli domácí 3:1, druhá třetina branky nepřinesla a v poslední části hry si vysokoškoláci pojistili vysoké vítězství. V úterý 30. srpna sehrají Drtiči další přípravný duel, jedou na led Senice. Utkání začíná v 18:00.

příp., čtvrtek 25.8.2011
HC Technika Brno - SHK Hodonín  5:1  (3:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Odehnal (Benýšek), 13. Česnek (Benýšek), 18. Strýček (Česnek), 46. Rajnoha (Hájek), 55. Sedláček (Rajnoha, Mráz) - 9. Špok z trestného střílení. Rozhodčí: Kladník - Musil, Mlčoch. Vyloučení: 8:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: neznámo. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
HC Technika Brno: Novák (Vrba) - Habrovec, Stýček, Hájek, Zapletal, Čunočka, Babic, Žalud, Úlehla - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Odehnal, Benýšek, Česnek, Matouš, Bělohlávek, Jelínek, Jurča, Šedý, Gabriška
SHK Hodonín: Šenk (Peksa) - Vlk, Vozdecký, Pokorný, Komárek, Salajka, Miklík, Svoboda - Hoza, Jurásek, Peš - Špok, Fiedler, Barták - Sajdl, Popolanský, Brzobohatý - Vrba L., Bauer.

V zápase s Technikou se museli Drtiči obejít bez marodů Michala Kuby, Martina Hollého a Branislava Rehuše. Po duelu s Novými Zámky se s kabinou SHK rozloučil Roman Průdek, který bude zkoušet štěstí ve slovenské Trnavě, naopak se k týmu připojil Jakub Sajdl.

V brankovišti se představil Martin Šenk, který měl od začátku dostatek práce s útoky domácích hráčů. Do vedení se ale dostali hosté. Martin Špok ujel ve vlastním oslabení domácí obraně, která musela zatáhnout za záchrannou brzdu a sudí Kladník situaci ohodnotil trestným střílením. Sám postižený se ujal exekuce a střelou k pravé tyči poslal Drtiče do vedení.

Vedení ale Drtičům vydrželo jen necelé dvě minuty. Těsně před koncem přesilovky VSK se krásně do horního rohu brány trefil Vlastimil Odehnal. Vedení na stranu Drtičů mohl vrátit Sajdl, poloprázdnou klec ale navrátilec do sestavy SHK netrefil. Opět tak platilo stokrát omílané nedáš - dostaneš.

Benýškovi rána sice nesedla ideálně, ale k dorážce se dostal Jan Česnek, pro kterého nebyl problém zamést puk do sítě. A ještě do konce první části přidali další trefu. O druhou využitou přesilovku se postaral dobře mířenou ranou od modré čáry Pavel Strýček.

Největší rozdíl mezi oběma mužstvy byl v produktivitě a také ve využívání přesilovek. Početní výhody SHK postrádaly nápad a většinou nepřinesly žádné větší ohrožení brněnské klece. Drtiči dnes neměli svůj den. Střel na bránu byla spousta, další pokusy, a nebylo jich málo, nemířily přesně a když už to měly nasměrováno do sítě, zasáhl výborný golman Novák.

Na mladém brankáři domácích si ve velkých příležitostech vylámali zuby například Popolanský, Vrba nebo Peš. Druhá třetina tedy branky nepřinesla a po čtyřiceti minutách svítil na tabuli stejný stav, jako po první části.

V pálení vyložených šancí pokračovali Číhalovi svěřenci i v poslední dvacetiminutovce. Možnosti Salajky a Vrby volaly po snížení stavu, místo toho ale udeřilo z ničeho nic na druhé straně. Kamil Rajnoha se po buly v obranném pásmu dokázal individuálně prosadit a navýšil náskok svého týmu už na 4:1.

Pět minut před koncem přišla další trefa vysokoškoláků. Na svědomí ji měl Jiří Sedláček, který zpečetil výhru svého mužstva třetí využitou přesilovkou. A jelikož snížení nepřinesla ani dvojnásobná přesilovka Drtičů, slavili po závěrečné siréně výhru domácí hráči, kteří po dlouhých letech prolomili smůlu ze vzájemných zápasů.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Na rozdíl od Hodonína jsme využili své šance, což mělo největší vliv na utkání. Máme tři vyrovnané golmany a já jsem rád, že se jim daří. Za dva týdny se potkáme znovu a myslím si, že to je dobrý začátek sezony. Zápasy mezi Technikou a Brnem jsou derby, která mají náboj.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Technika nám vrátila porážku. První třetina nebyla dobrá. Od druhé třetiny to herně nebylo až tak zlé, ale ze čtyřiceti střel jsme nedali ze hry branku. Šancí bylo dost, ale bez gólů se vyhrát nedá. Domácí nás dnes vyučovali z produktivity. Hráli jednoduše a šli do gólu, zatímco my jsme spousty vyložených šancí zahodili. Výsledek je pro nás možná krutý, ale nedali jsme branky a bez nich se nevyhrává.

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn
25.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:6