Senica i podruhé pokořena, Hodonín vyhrál 2:1

pátek 4.9.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Převaha Drtičů v první třetině, ze které vzešlo paradoxně vedení domácí Senice. Vyrovnaný souboj druhé třetiny, ve které Hodonín vstřelil dvě branky a otočil kormidlem utkání. Třetí třetina ve znamení velké převahy domácích a jistoty v bráně jménem Michal Holeš. Tak by se dal jednoduše popsat průběh dnešního přátelského utkání mezi domácí Senicí a hostujícími Drtiči z Hodonína.

Příp., pátek 4.9.2009
HC Dukla Senica - SHK Hodonín  1:2  (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Rehuš B. (Reissmüller, Hrnčiřík) - 23. Hollý (Haring, Kuba), 33. Haring. Vyloučení: 3:8, navíc Rehuš J. (SEN) 10 minut, Peš (HOD) 10 minut + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Dukla Senica: Puš (Balga) - Greň, Hrnčiřík, Horník, Reissmüller, Jarábek, Rusňák, Vrbovský, Ondrovič, Rehuš B., Mihálik, Barčák, Mikolášek, Kopecký, Šimek, Legerský, Sedlák, Rehuš J., Hartmann, Vrána
SHK Hodonín: Holeš (Stacho) - Šúrek, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant M., Jurásek, Rapant J., Pokorný, Hrtús, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Šťastný, Kuba, Vrba, Kožár, Hollý

První střelu zápasu obstaral Jan Korotvička, který prověřil golmana Puše, záhy po něm zkusil své štěstí Martin Hollý střelou z pravého kruhu. Po nahrávce nové akvizice Tomáše Vrby se prezentoval střelou i Kožár, ale golman domácích zasáhl opět bezchybně. V páté minutě šli do úniku Peš a Vaškovič, ale přihrávka druhého jmenovaného minula hokejky Drtičů. Až v šesté minutě zasahoval Holeš, ale střelu domácích bezpečně pokryl. V šesté minutě se poprvé vylučovalo. Korotvička dostal 2 minuty za podražení, domácí Juraj Rehuš pak 10 minut za nesportovní chování. V oslabení hrozili spíše hosté, když se ve střeleckých pozicích ocitli Šimeček a Komárek. V polovině první třetiny pálil Korotvička, ale ani tahle střela se neujala. Ve dvanácté minutě se poprvé ve vetší šanci ocitli hosté, obě střely domácích ale Holeš lapil. Hned z protiútoku zahrozila dvojice Peš - Vaškovič, opět bez gólového efektu. Ve třinácté minutě nejprve domácí Branislav Rehuš vystřelil, aby po následném buly tečoval střelu od modré za bezmocného Holeše - čas 12:25 - 1:0. Chvilku po vstřelené brance domácích mohlo být ještě hůř, ale střelu Barčáka v situaci dva na jednoho golman Holeš zneškodnil. Na druhé straně se nepodařilo dotáhnout blafák hostujícímu Juráskovi. Čtyři minuty před prvním klaksonem pálil z dobré pozice po přihrávce Korotvičky Sajalka, domácí ale i nadále drželi nejtěsnější vedení. V devatenácté minutě šikovně nahrál Špok Hrtúsovi, tomu ale v poslední chvíli přeskočil puk hokejku a první třetinu tak vyhráli domácí 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, ve dvou prvních šancích se zjevili Mihálik a Šimek. Uhodilo ale na druhé straně. Jozef Haring vyjel zpoza brány a puk, který se mu svezl z čepele dorazil za Pušova záda Martin Holý - čas 22:27 - 1:1. Ve třiadvacáté minutě zahrozil opět Martin Hollý, ale tentokrát domácího golmana nepřekonal. O minutu později byl ve velké šanci domácí Branislav Rehuš, Holeš jeho přesnou střelu ramenem vytěsnil. Následovaly možnosti Hrnčiříka a Mihálika, ale i tentokráte Holeš své spoluhráče skvělými zákroky podržel. V polovině utkání byl vyloučen hostující Šťastný, ale v přesilovce se domácím nedařilo. Ba naopak, mohli i inkasovat po úprku Špoka. Jeho střela bekhendem ale neměla patřičnou razanci. V třiatřicáté minutě se mohla padesátka hostujících fanoušků radovat podruhé. Jakoby přes kopírák vystartoval z prostoru za brankou Jozef Haring, tentokráte se ale po nechtěné pomoci domácí obrany prosadil sám - čas 32:09 - 1:2. Hosté se ale nemuseli radovat příliš dlouho. Hned po vhazování se domácí usadili v útočném pásmu a střela Mihálika a hlavně následný pokus kapitána Šimka volala po gólu. Fantastický Holeš ale čaroval. Tlak Senice vyústil ve faul Petra Peše, který šel na dvě minuty za hákování. V početní výhodě se pokoušel o prostřelení ve výborné formě chytajícího Holeše agilní Braňo Rehuš, ale následně opět mohlo udeřit na opačné straně. Chvilku po naskočení z trestné lavice se Peš zapojil do hry a chytrou přihrávkou vzduchem vyslal na steč Zdeňka Juráska. Jeho střela z velkého úhlu ale úspěch neslavila. V čase 37:35 byla předčasně ukončena druhá třetina. Petr Peš byl vyloučen na dvě minuty, po kterých při cestě na „hanbu“ vzteky bouchl hokejkou do dveří od trestné lavice. Ta bohužel nevydržela, plexisklo se vysypalo a jako návdavkem dostal útočník Drtičů ještě osobní desetiminutový trest plus trest do konce utkání. V ten moment sudí ukončil druhou třetinu a zbylých 145 vteřin se odehrálo současně s posledním dějstvím.

Po úpravě ledu se dohrával konec druhé třetiny ve znamení přesilovky domácích. V ní ale hrozili jenom oslabení hosté. Nejdřív pálil vysoko nad nový muž v sestavě SHK Tomáš Vrba, poté obral za brankou o puk domácího brankáře Martin Špok, kterého zastavil až faul. Ve hře čtyři na čtyři vyslal domácí bek tvrdou střelu od modré, Holeš vyjel až mezi kruhy a s dorážkami si poradili obránci SHK. Po skončení druhé třetiny si jen golmani vyměnili strany a zápas pokračoval poslední třetinou.

Po dvou minutách třetí třetiny trefil tyč Tomáš Vrba, ve čtyřiačtyřicáté minutě střílel od modré Martin Špok, následná střela Lukáše Kožára byla zblokována. V páté minutě kličkoval nejdříve Jozef Haring, dařilo se mu ale stejně jako na druhé straně Mihálikovi. V padesáté sedmé minutě musel Holeš vytáhnout nejlepší zákrok zápasu. Vyražená střela domácího Barčáka padala za záda hodonínského golmana, ale ten vyrazil fantasticky puk mimo jeho bránu. V rozmezí padesáté a třiapadesáté minuty zahrozil nejdříve Jan Korotvička, který byl sám před golmanem, ale těsně přestřelil. Poté domácí obranu zamkla nejdříve třetí hostující pětka ve složení Hollý, Haring, Kuba, po nich motali hlavy senickým i Šúrek s Michalem Rapantem, ale pojistka v podobě třetího gólu se nekonala. Tři minuty před koncem zkoušel střelu z první Jurásek, ale zase těsně minul. Poslední minuta přinesla nečekané drama. Michal Rapant narazil na mantinel domácího útočníka a dostal dvě minuty. Hotující trenér Kosík reagoval oddechovým časem a krátkou poradou se svými hráči. Čtveřice hodonínských statečně bojovala, 19 vteřin před vypršením šedesáté minuty se vylučovalo znovu. Za hosty šli sedět Korotvička a Holeš, za domácí Rehuš a samotný závěr utkání měli domácí výhodu dvou mužů v poli, kterou ale nezužitkovali a Drtiči tak mohli slavit výhru ve svém předposledním přípravném utkání.

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9