Přetahovanou v Karviné nakonec Baník zvládl, Drtiči vezou ze Slezska výhru za tři body

sobota 4.10.2014 | Jan Hochman

Po týdenní pauze se dnes opět roztočila 2. hokejová liga. Drtiči se v rámci pátého kola představili na ledě nováčka z Karviné a byl to nefalšovaný boj o ligové body. Hostům z jihu Moravy vycházely výborně nástupy do třetin. Na začátku každé dvacetiminutovky se dokázali svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica prosadit, ale domácí vždy našli odpověď a srovnali. Na druhou přesnou trefu Dominika Piskoře z padesáté minuty už ale Karviná zareagovat nedokázala a Drtiči tak slaví druhé tříbodové vítězství v sezoně.

5.kolo, sobota 4.10.2014
SK Karviná - SHK Hodonín  3:4  (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Opravil (Foltyn, Štěpánek), 24. Luka (Kasperlík M.), 42. Luka (Vydra, Opravil) - 4. Smetana R. (Jurásek, Kuba), 22. Charvát (Sajdl), 41. Piskoř (Sajdl), 50. Piskoř (Sajdl). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:11, navíc Holý (KAR) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Karviná: Volf (Tomšu) - Milch, Foltyn, Szajter, Opravil (A), Zamecznik, Vydra, Dýrr, Graca, Cháňa, Jaroch, Štěpánek, Deutsch, Malík, Kasperlík O., Kasperlík M., Zakuťanský, Juhász, Luka (C), Holý. Trenér: Roman Sedlák.
SHK Hodonín: Rozum (Kotvan) - Pokorný (C), Polesný, Škápik, Nedvěd, Zapletal, Grman, Fejt - Charvár, Sajdl, Piskoř - Smetama R., Jurásek (A), Kuba (A) - Mika, Smetana T., Vrba - Tomi. Trenér: Jan Prčík st.

Jihomoravané měli povedený vstup do zápasu. Už na začátku čtvrté minuty dostal hosty do vedení Radoslav Smetana, který dokázal prostřelit domácího strážce svatyně Volfa. Domácí byli blízko vyrovnání v deváté minutě, ale Rozum si se střelou Foltýna poradil na jedničku. Stejně tak byl hodonínský golman o pár minut později úspěšný i proti přesilovkou střele Gracy. Na hodonínského golmana vyzrál až Ladislav Opravil, kterému se ve třinácté minutě podařilo střelou pod horní tyč srovnat skóre.

Hostům vyšel začátek druhé dvacetiminutovky. Po necelých dvou minutách hry v prostřední části vrátil vedení na stranu Hodonína Matěj Charvát, který bezezbytku zužitkoval Sajdlovu přihrávku. Domácí tým měl ale v zápětí možnost přesilové hry, v níž se přesně trefil nejzkušenější hráč Karviné Vladimír Luka a stav tak byl opět nerozhodný.

Minutu po vyrovnávací trefě hrála Karviná další přesilovku, v níž měli hosté štěstí, že se domácí nedostali do vedení. Ve zbývajícím průběhu druhé třetiny si hlavní slovo vzal sudí Fiala, který během patnácti minut vyloučil hned šest hráčů, po třech na každé straně, a hra tak na plynulosti hodně utrpěla.

Závěrečná perioda nemohla ani začít jinak, než gólem Hodonína. Hokejisté ze Slovácka dnes měli nástupy do třetin opravdu skvělé, což potvrdil po šestačtyřiceti vteřinách od výměny stran Dominik Piskoř, který v početní výhodě přesně zamířil a potřetí poslal svůj tým do vedení. Karviná ale opět dokázala odpovědět. A bylo to také v přesilové hře, když domácí kapitán Vladimír Luka svou druhou brankou v zápase opět srovnal.

Nerozhodný stav vydržel i po střele Škápika, který o pět minut později rozezvonil v přesilové hře pravou tyč domácí branky. Rozhodující moment utkání přišel v polovině poslední části. Dominik Piskoř napřáhl k přízemní střele, na kterou Volf nedosáhl, a Drtiči po druhém přesném zásahu křídelního útočníka první formace počtvrté v zápase vedli. A protože hosté v závěru ustáli i téměř dvě minuty trvající oslabení o dva hráče, připisují do tabulky důležité tři body za vítězství 4:3.

Roman Sedlák (Karviná):
Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém zřejmě rozhodly individuální chyby. Dostali jsme jeden špatný gól po buly v našem pásmu, nezvládli jsme přesilovou hru 5 na 3. Chybí nám trochu štěstí, myslím, že dnes by byla remíza zasloužená. Ano, chybí nám i zkušenosti, ale na to se nemůžeme donekonečna vymlouvat, máme už za sebou 4. kolo. S výjimkou zápasu s Novým Jičínem prohráváme všechna utkání těsně, o jeden gól. Jestli to tak půjde dál, začne u hráčů negativně pracovat psychika. Máme teď týden na přípravu k dalšímu zápasu, zkusíme zapracovat na zlepšení. Škoda, že dnes nepřišlo víc diváků. (zdroj: skkarvina.cz)

Jan Prčík st. (Hodonín):
Jeli jsme na led týmu, který měl před zápasem jeden bod a byl poslední v tabulce. Chtěli jsme určitě bodovat, ale zároveň jsme nemohli nic podcenit. Vyšel nám úvod zápasu, kdy jsme soupeře zatlačili a dostali se do vedení, které nám ale dlouho nevydrželo. Ve druhé třetině jsme měli opět hrozně moc vyloučených hráčů. Nemyslím si, že by to všechno ovlivnil rozhodčí, některé zákroky fauly jasně byly, jiné zákroky možná trestat nemusel, ale každopádně nám ta vyloučení uškodila, protože se nám v úvodu třetiny podařilo z tlaku vytěžit gól, ale ve zbytku třetiny jsme zbytečně dostávali soupeře do sedla. Ve třetí třetině se opakovala situace z předchozích částí - dali jsme brzo gól, ale soupeř v zápětí vyrovnal. Věřili jsme, že za stavu 4:3 pro nás přidáme ještě jeden pojišťovací gól, který ale nepřišel a v závěru nás pak sudí poslal do tří. Kluci to ale odbojovali a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych za dnešní výkon pochválit všechny hráče, kteří bojovali a nechali na ledě všechno. Velké poděkování patří i našim fanouškům, kteří za námi přijeli takovou dálku a celý zápas nás vydatně podporovali.