Premiéra pod trenérem Oslizlem Drtičům vyšla, Baník porazil Karvinou a po delším čase opět vyhrál

středa 12.11.2014 | Jan Hochman

Nové koště dobře mete. Toto pořekadlo se opět potvrdilo v dnešním utkání Hodonína s Karvinou, v němž Drtiči s novým trenérem na lavičce porazili nováčka z Karviné a po delší době se mohli radovat z vítězství. Slovácký celek vykročil k výhře už v první třetině, kdy Baník během šesti minut třikrát rozvlnil síť karvinské branky. Od poloviny zápasu ale domácí polevili a dovolil hostům zkorigovat výsledek na konečných 5:3. Na tom, že si Oranjes do tabulky připíší, z pohledu psychiky, tři veledůležité body, se ale již nic nezměnilo.

16.kolo, středa 12.11.2014
SHK Hodonín - SK Karviná  5:3  (3:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Charvát (Zezula, Vrba L.), 13. Kuba (Jurásek, Peš), 14. Piskoř (Pokorný), 25. Vrba L. (Charvát), 29. Peš (Jurásek, Nedvěd) - 15. Čintala, 35. Jaroš (Vyčesaný, Foltyn), 58. Hoďa (Luka). Rozhodčí: Dědek - Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek, Prčík ml. - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Vrba L., Charvát, Zezula - Tomi, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.
SK Karviná: Vrba A. (Tomšů) - Opravil, Foltyn, Szajter, Mládenka, Hoďa (A), Zamecznik, Vydra (A), Jaroch, Křibik, Vyčesaný, Čintala, Deutsch, Jaroš, Malík, Kasperlík, Barnošák, Zakuťanský, Juhász, Luka (C), Pořízek. Trenér: Roman Sedlák.

Začátek zápasu se nesl v lehce nervózním duchu, ovšem aktivnější byli od prvního buly domácí hráči. Až v šesté minutě trochu rozehřál publikum na hodonínském zimním stadionu Charvát, který se po Zezulově přenechávce objevil úplně sám mezi kruhy, ovšem tuto ránu skvěle lapil karvinský golman Vrba. Avšak přibližně o tři minuty později se přece jen povedlo této hodonínské dvojici otevřít skóre utkání.

Po vhazování v útočném pásmu se na pravém křídle uvolnil Zezula a zkusil puk vystřelit do hloučku hráčů před bránou, kde se po nepřehledné situaci prodral ke kotouči Matěj Charvát, který tak obstaral první gól Hodonína pod vedením trenéra Oslizla. Bezprostředně po vstřelené brance následovalo oslabení hodonínského týmu, když byl za hákování vyloučen Pokorný. Drtiči oslabení přežili bez újmy a záhy po návratu staronového kapitána na ledovou plochu, udeřili domácí hráči ještě dvakrát v rychlém sledu.

Nejprve se po přesné kombinaci druhé lajny Drtičů dostal k zakončení na hranici brankoviště Michal Kuba, který uklidil puk za bezmocného brankáře hostí a o sedmdesát vteřin později se po střele Pokorného objevil před brankou nikým nehlídaný Dominik Piskoř, který propasíroval kotouč za Vrbova záda potřetí. Avšak za dalších šestačtyřicet vteřin se po zaváhání domácí obrany dostal k puku David Čintala a po dobré střele snížil skóre zápasu na 1:3 z pohledu hostujícího týmu. To vše se událo v rozmezí necelých dvou minut.

Zbytek první části byl trochu přibrzděn vyloučeními a hra se poněkud uklidnila. Do druhého dějství vstoupili aktivně domácí, kteří z této aktivity vytěžili i gól a již podruhé v zápase v něm měl prsty mladík Matěj Charvát, který krásnou přihrávkou přes šíři pásma našel u tyčky Lukáše Vrbu, který nezmatkoval a zkušeně poslal kotouč k bližší tyči.

Po několika okamžicích byla Drtičům poskytnuta přesilová výhoda po hákování hostujícího Mládenky a domácí měli velkou šanci navýšit své vedení, což se jim nakonec i povedlo. V přesilové akci domácí sevřeli své protivníky v zámku, ale nedostávali se příliš do zakončení. Půl minuty před koncem početní výhody se, ale projevilo dynamické duo Petr Peš - Zdeněk Jurásek a po krásné narážečce si prvně jmenovaný v obtížné situaci poradil s Vrbou a dostal kotouč do sítě Karviné.

Karvinským se podařilo ještě do konce druhé části odpovědět, když v přečíslení tři na dva vykombinovali hráči elegantním způsobem výbornou střeleckou pozici pro Tadeáše Jaroše, který bez přípravy nedal Kotvanovi šanci. Vstřelený gól hostující hráče povzbudil a ti pak podnikali časté výpady do útočného pásma, naštěstí pro Drtiče ale bezúspěšně. Na světelné tabuli svítilo skóre 5:2 a všichni napjatě vyhlíželi poslední část zápasu.

Do třetí části vstupovali hostující hráči s tím, že nemají co ztratit a musejí do zápasu jít naplno. A to se ve hře také promítlo, když často zamykali Drtiče v jejich obranném pásmu a ti si v těchto situacích pomáhali fauly, které jim také zkomplikovaly závěr zápasu. Po dvou oslabeních se hodonínským dýchalo trochu hůře, a přestože i oni měli nějaké šance, k další změně ve skóre mělo přijít až na konci třetí periody.

Když byl v sedmapadesáté minutě vyloučen jak David Polesný, tak Jakub Sajdl, bylo jasné, že tohle může být poslední šance na zvrat v tomto zápasu a když třináct vteřin po Sajdlově vyloučení David Hoďa tečoval střelu Luky v předbrankovém prostoru, Karviné svitla jiskřička naděje a diváci tedy neměli nouzi o napínavý závěr, ve kterém se ale karvinským hokejistům uzmout vítězství nepovedlo a body tak zůstaly na Slovácku.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
V první části jsme dali tři pěkné branky po dobré práci a důrazu před brankovištěm. Myslím si, že první dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou a měli jsme to v pohodě a klidu dohrát až do konce. Závěr jsme ale zbytečně zdramatizovali, když jsme se nechali vyloučit do tří a soupeř toho využil ke snížení na 5:3. Pak, když to hosté zkusili v šesti, jsme je už k ničemu nepustili, ale takhle dobře rozehrané utkání musíme zvládnout prostě líp, aby mužstvo bylo v lepší herní pohodě. S některými věcmi jsem samozřejmě nespokojen, ale v této fázi jsou pro nás nejdůležitější body. I takové zápasy se musí odehrát a upracovat. Je pro nás pořád lepší mít tři body, než hrát krásně a nemít žádný.

Roman Sedlák (Karviná):
Dnešní zápas rozhodla první třetina. I když jsme na to hráče upozorňovali, že začátky zápasů jsou v Hodoníně těžké, tak jsme během asi sedmi minut třikrát inkasovali. V poslední třetině jsme samozřejmě chtěli a kluci bojovali, ale my prostě nemáme takový tým, který by uměl otáčet zápasy, ve kterých prohrává o tři nebo čtyři branky. Schází nám zkušenosti, zejména v zakončení, ve kterém se trápíme celou sezonu. Soupeř je ale kvalitní a díky lepší hře v předbrankovém prostoru vyhrál zaslouženě.