Oslabená Karviná na Drtiče nestačila, Baník v pohodovém tempu Slezany porazil jednoznačně 7:2

sobota 20.12.2014 | Redakce

Hosté dorazili na jih Moravy jen s torzem, navíc bez kapitána a tahouna Luky, což se na Karviné jasně podepsalo. Drtiči vykročili za vítězstvím v první třetině dvěma góly Zdeňka Kučery ve vlastním oslabení, když pak v pohodě hrající domácí přidali ve druhé části ještě další čtyři přesné trefy, nebylo o tom, že tři body zůstanou v Hodoníně, žádných pochyb. Hosté v závěru už jen korigovali na konečných 7:2.

27.kolo, sobota 20.12.2014
SHK Hodonín - SK Karviná  7:2  (2:0, 4:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Kučera (Sajdl), 17. Kučera (Dufek, Sajdl), 23. Peš (Zapletal, Kuba), 27. Kuba, 30. Kuba (Polesný, Peš), 36. Charvát (Mika), 52. Charvát (Zapletal, Kuba) - 47. Kasperlík M. (Szajter), 58. Kasperlík O. z trestného střílení. Rozhodčí: Kika - Goňa, Holibka. Vyloučení: 7:6, navíc Zezula (HOD) 5+10 minut, Jurásek (HOD) 10 minut, Deutsch (KAR) 10 minut+OK, Hoďa (KAR) 5+10minut. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1057. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Dufek, Pokorný (C), Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek, Sedlák - Kučera, Sajdl, Tomi - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Smetana, Vrba. Trenér: Lubomír Oslizlo.
SK Karviná: Tomšů (Motálek) - Hoďa (A), Vydra (C), Zamecznik, Čintala, Deutsch, Malík, Jaroch - Szajter, Ballner, Opravil, Dýrr, Chomič, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász, Foltýn. Trenér: Jan Vavrečka.

Slovácký celek rozhodl sobotní duel hned v úvodní části a paradoxně v dlouhém oslabení. Při čtyřminutovém trestu útočníka Peše dvakrát v krátkém časovém sledu skóroval Zdeněk Kučera, kterému branku pokaždé připravil parťák Sajdl. „V tu chvíli bylo po zápase," věděl hostující trenér Jan Vavrečka.

Do té doby totiž snaživá Karviná, která přijela na jih Moravy bez řady marodů i kanonýra Luky, odpadla a diváci v ochozech řešili pouze s jakým vánočním přídělem odjede oslabený protivník domů.

Drtiči za rozhodnutého stavu 6:0 nechali tvrdě hrajícího soupeře v závěrečné části debakl zmírnit na konečných 7:2. „Jsem rád, že jsme zrádný zápas takto zvládli a že máme tři body. Utkání s posledním týmem bývají vždy hodně ošidná. Po zaslouženém vítězství nad Technikou jsme se báli toho, že může přijít nějaké podcenění. Nakonec kluci přistoupili k utkání dobře a zápas v klidu kontrolovali," uvedl kouč SHK Lubomír Oslizlo.

Jeho tým se proti Karviné rozjížděl pozvolna. Hosté byli v úvodní čtvrthodině nebezpečnější, brankář Kotvan tým při šancích Kasperlíka a Szajtera podržel. Favorit odpověděl střelou juniora Vanka a šancí Peše.

Nezáživnou pasáž utnulo až vyloučení hodonínské čtyřicítky. Drtiči nejenže Pešův trest v klidu přečkali, ale v oslabení dokonce dvakrát udeřili. A oba zásahy měl na svědomí Zdeněk Kučera. Devětadvacetiletý forvard se nejprve prosadil v 15. minutě, druhý gól přidal při dalším střídání. Na důležitých brankách měl obří podíl Jakub Sajdl, který gólové akce vypracoval. „Oslabení nám vyšlo," radoval se Oslizlo.

Druhou třetinu zcela ovládl Hodonín, který přidal další čtyři góly. Nejprve zužitkoval početní výhodu Peš, na 4:0 zvyšoval Michal Kuba, který se také trefil při hře pěti proti čtyřem.

Po půlhodině udeřil Kuba podruhé. Domácí obránce Polesný se na modré čáře ujal kotouče, zavezl jej do rohu kluziště odkud vybídl ke skórování nekrytého bojovníka, a ten se u vzdálenější tyče nemýlil.

Pak Deutschův zbytečný zákrok ramenem potrestal Charvát. Hodonínský mladík se po nepříjemném nárazu do hlavy rychle otřepal a parádní ranou bez přípravy zvýšil na 6:0. „Po dvou třetinách bylo rozhodnuto," připomněl Olslizlo. Ten své svěřence v závěrečné dvacetiminutovce k dalším gólům těžko motivoval. „I když jsme poslední část prohráli, musím kluky pochválit. Za stavu 6:0 už jsem však hráče nedokázal přinutit k tomu, aby to skončilo třeba dvanáct. Hráči se podvědomě šetřili na pondělní utkání s Novým Jičín," řekl kouč SHK.

Karviná, které do té doby plnila spíše roli tréninkového sparingpartnera, se prosadila až ve 46. minutě. Martin Kasperlík bekhendovým blafákem pod horní tyčku zužitkoval Szajterův pas.

Pořádně rušno zase bylo až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Charvát uplatnil před brankovištěm Karviné svůj důraz, když do sítě dorazil střelu Zapletala.

Pak se o něco podobného pokusil i Zezula. Domácí forvard dobruslil do brankoviště a tvrdě najel do hostujícího brankáře. David Hoďa na nic nečekal, shodil rukavice a v pěstním souboji si to férově rozdal s hodonínským protivníkem. Oba aktéři této boxerské vložky byli vyloučeni do konce zápasu, diváci však ocenili kohouty zaslouženými ovacemi.

V nervózním a zbytečně protahovém závěru ještě vyfasoval trest kanonýr Jurásek. V 58.minutě dal výsledku konečnou podobu Ondřej Kasperlík, který proměnil samostatný nájezd. „Přijeli jsme v roli outsidera. Chtěli jsme však zodpovědně bránit střední pásmo, což jsme splnili. Rozhodli první dva góly v naší přesilovce a zbytečná vyloučení, po kterých jsme dostali další branky," uvedl hostující trenér Jan Vavrečka. Ten jen stěží dával dohromady dvě formace. „Byli jsme hodně oslabení, všechno se to na nás nějak sesypalo. Čekáme na přestávku, abychom dali tým dohromady. Kromě Luky nám chyběli i kluci z Třince a z Havířova a další borci," uvedl Vavrečka, který měl značné výhrady k výkonu trojice rozhodčích. „Na ně se ale nevymlouváme, prohráli jsme tady jednoznačně. Kvalitu zápasu ale tři mladí kašpárci, kteří si říkají rozhodčí, rozhodně nepozvedli. Tito lidé by měli sedět v lavicích a učit se," prohlásil bývalý obránce Vítkovic.

Co všechno se dvojnásobnému vicemistrovi české extraligy nelíbilo? Seznam by byl poněkud delší. „V zápase byla spousta momentů, které mi vadily. Zmínit musím třeba desetiminutový trest pro Deutsche," řekl Vavrečka.

Drtiči si užívali vysoké vítězství a sudí neřešili. Poslední výsledky katapultovaly slovácký celek před sousední Břeclav na sedmou příčku. Ani ta ovšem Juráskovi a spol. nestačí. „Chceme se dostat co nejvíc nahoru, ale o to se snaží i týmy, co jsou před námi. Díváme se však i dolů, chceme soupeře setřást a mít klid," říká Oslizlo.

Zkušený trenér ovšem moc dobře ví, že Hodonín čeká po vánočních svátcích ještě spousta práce. „Teď se nám trochu daří. Slušnou formu budeme chtít udržet co nejdéle. Po Novém roce se však začne nanovo," dodal Oslizlo.