Nový Jičín rozhodl o své výhře dvěma slepenými góly a posouvá se před Drtiče na sedmé místo

Nový Jičín rozhodl o své výhře dvěma slepenými góly a posouvá se před Drtiče na sedmé místo
sobota 15.11.2014 | Jan Hochman

Smolné utkání dnes odehráli hokejisté SHK na ledě Nového Jičína. Dvakrát se jim podařilo stáhnout jednogólové manko, na dva góly v rozmezí necelé půlminuty z poloviny poslední třetiny už reagovat nedokázali. Dvě minuty před závěrečnou sirénou sice Zdeněk Jurásek svou druhou brankou v zápase vykřesal jiskřičku naděje, potřetí se už ale Drtičům vyrovnat nepodařilo. Jičín tak Baníku oplatil prohru z první čtvrtiny a vystřídal slovácký celek na sedmém místě.

 
 
17.kolo, sobota 15.11.2014
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  4:3  (1:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Kabeláč (Lehečka, Žák), 31. Mráz (Kacíř), 53. Flašar (Vašut, Mráz), 53. Lehečka (Hanák, Uhlár) - 27. Jurásek (Sajdl, Kuba), 42. Kuba (Jurásek, Vrba), 58. Jurásek (Škápik, Nedvěd). Rozhodčí: Volf - Otáhal, Měkýš. Vyloučení: 6:6, navíc Polesný (HOD) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 455. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) - Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Ižacký, Hanák, Vnenk, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Rozum (Luner) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek, Prčík ml. - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Vrba L., Charvát, Zezula - Tomi, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Komentář k zápasu

Do brankoviště Hodonína se teprve podruhé v sezoně od úvodní minuty postavil mladý zlínský odchovanec Kevin Rozum, který zastoupil jedničku Drtičů Zdenka Kotvana, jenž vinou zranění s týmem do Jičína vůbec neodcestoval.

Hosté začali aktivně a byli častěji u kotouče. Rodící se možnou převahu ale zastavilo Nedvědovo vyloučení, které navíc dokázali domácí, jmenovitě Martin Kabeláč, potrestat gólem a Jičín v páté minutě vedl. Drtiči mohli srovnat také v přesilovce, ale na rozdíl od domácích se jim početní výhodu využít nepodařilo.

Do konce první části se hodonínský brankář několikrát zaskvěl proti šancím domácího týmu, a jelikož i Iláš v domácí brance předvedl velmi dobrý výkon, šlo se poprvé do kabin za stavu 1:0 pro Nový Jičín. Drtiči měli o něco více ze hry a podobný průběh nabídla i prostřední třetina.

V sedmadvacáté minutě se hodonínští dočkali zaslouženého vyrovnání. Zezulovi se ještě černý kus pryže do brány dostat nepodařilo, ale o chvíli později se za Ilášem už červené světlo po střele Zdeňka Juráska rozsvítilo. V zápětí si zahráli domácí přesilovku, kterou Baník v pohodě ubránil, ale půl minuty po návratu vyloučeného Drtiče se kotouče chopil Tomáš Mráz a mladý domácí střelec vrátil Jičínu po čtyřech minutách vedení.

Závěr druhé části ovlivnila série vyloučení. Nejprve byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen hodonínský Polesný, ale domácí si velkou výhodu sami pokazili dvěma zbytečnými vyloučeními a Drtiči tak dlouhý trest tentokrát přečkali bez újmy.

Necelé dvě minuty po změně stran se hostům podařilo podruhé srovnat skóre. Pěknou akci zakončil blafákem Michal Kuba. Drtičům se ale, stejně jako již mnohokrát v letošní sezoně, vymstilo velké množství faulů. Zezulův dvouminutový trest ještě Hodonín ubránil, ale osm minut před koncem přišel zlomový moment zápasu.

V závěru další domácí přesilovky prostřelil Rozuma nejproduktivnější zadák Jičína Patrik Flašar a sedmadvacetiletý bek poslal Jičín potřetí do vedení. O pouhých jedenadvacet vteřin později pak přidal pojišťovací gól Jakub Lehečka a s nadějemi hostí to už vypadalo hodně špatně.

Drtiči v závěru dokázali v přesilové hře vykřesat pomyslnou jiskřičku naděje, když se podruhé v utkání dokázal mezi střelce zapsat Zdeněk Jurásek, na vyrovnání už ale zbývalo Jihomoravanům příliš málo času. Drtiči se tak z Nového Jičína vracejí bohužel bez bodu.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Je to škoda, protože jsme si z Jičína určitě mohli nějaký ten bod odvézt. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší a dokázali jsme si vytvořit i tlak v útočném pásmu. Bohužel nás ale vždy přibrzdila vyloučení. Jsou to zbytečné fauly, které, pokud je budeme dál opakovat, tak nemůžeme být úspěšní. Ve většině to jsou zákroky, které nic neřeší. Ze šesti trestů byl jen jeden, který zabraňoval možnému gólu. Jinak to byly fauly v útočném pásmu, v rozích a podobně a přesilovky pak samozřejmě postavily soupeře na nohy. V závěru se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už zbývalo málo času a bohužel se vracíme domů s prázdnou.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS