Nové Zámky dlouho vzdorovaly, nakonec ale přeci jen odjíždí s porážkou 4:2

úterý 23.8.2011 | Redakce

Dlouho předlouho nemohli hodonínští hráči najít recept na novozámeckého brankáře Púše. Naopak hosté z ojedinělé střely na konci první části vytěžili nečekané vedení. Drtiči ale ve zbylých dvou třetinách zabrali a otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Hosté dokázali v samotném závěru už jen snížit na konečných 4:2.

příp., úterý 23.8.2011
SHK Hodonín - HK Nové Zámky  4:2  (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Brzobohatý (Popolanský, Salajka), 38. Brzobohatý (Popolanský, Hoza), 48. Jurásek (Hoza), 54. Hoza - 18. Jaško (Huňady), 56. Dubec (Dobrý). Rozhodčí: Holub - Maloušek, Olšar. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 521. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Pokorný, Komárek, Vlk, Miklík, Salajka, Vozdecký, Svoboda - Peš, Jurásek, Rehuš - Barták, Hollý, Brzobohatý - Hoza, Popolanský, Špok - Vrba L., Průdek, Fiedler.
HK Nové Zámky: Púš (Švajda) - Baron, Štefaník, Laco, Kečkéš, Jaško, Zošiak, Šilhavík, Krištof, Tarnóczy, Bednárik, Dubec, Pavlovič, Brveník, Matyi, Huňady, Uhlík, Dékany, Dobrý, Kalina.

Domácí tým se musel obejít bez služeb útočníka Michala Kuby, který dostal od lékařů po zápase s Technikou nařízeno deset dní klidu. Chyběl i obránce Filip Okuliar a během zápasu odstoupili další dva forvardi - Branislav Rehuš a Martin Hollý.

Zápas mezi Hodonínem a Novými zámky začal v poněkud vlažnějším tempu. Od samotného začátku navíc oběma mužstvům ztěžovala hru mlha, která se díky tropickým teplotám snesla na ledovou plochu hodonínského zimního stadionu.

Lodivod Nových Zámků Jindřich Novotný, rodák z Prahy, jenž ale žije a sklízí trenérské úspěchy už více než 25 let, přivezl na jih Moravy hodně mladé mužstvo, které dělalo Drtičům svým aktivním pohybem a dobrým bruslení dlouho velké problémy. Drtiči dobývali hostující klec, ale žádná z osmi střel první části se neujala.

Naopak. Hosté se po nenápadné akci po levé straně dostali do vedení. Střelou nad lapačku otevřel skóre ve vlastním oslabení David Jaško. Na konci třetiny byl vyloučen hostující Uhlík a Drtiči tak začínali druhou část přesilovou hrou.

V ní měli domácí dvě velké příležitosti na srovnání. Nejprve Púš našel v lapačce dělovku Vlka, o chvíli později s notnou dávkou štěstí zlikvidoval i pumelici Pokorného. Střela prošla slovenskému brankáři mezi betony, ale zamířila si to těsně vedle jeho pravé tyče. Když už byli hosté v plném počtu, vyrobil jeden z beků Nových Zámků obrovskou chybu, po které si to sám na Púše upaloval Lukáš Vrba, jeho pokus ale skončil na brankářově hrudi.

Co se Drtičům nepovedlo v první přesilovce druhé části, to se jim povedlo v té následující. V sedmadvacáté minutě našel Tomáš Popolanský skvělou přihrávkou Michala Brzobohatého, který střelou do zcela odkryté brány vstřelil první branku domácích a konečně protrhl střeleckou smůlu Drtičů a zaznamenal tak svou první trefu v barvách SHK.

V pětatřicáté minutě zazvonilo po Hozově ráně břevno. O tři minuty později se už ale brankové světlo za hostující klecí rozsvítilo podruhé. A opět se o to postaral nováček v hodonínském dresu Michal Brzobohatý. Od zadního mantinelu si vyjel až před Púše a bekhendovou střelou mezi betony zařídil svému týmu vedení.

V poslední dvacetiminutovce Drtiči své vedení dokázali ještě navýšit. Nejprve to byl v osmačtyřicáté minutě Zdeněk Jurásek, který si našel mezi kruhy opuštěný kotouč a z otočky prostřelil Púše. O šest minut později se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostujícím brankovištěm Michal Hoza a nechytatelnou ranou do šibenice nedal golmanovi Nových Zámků sebemenší šanci.

Hostům se v závěru podařilo ještě snížit dobře provedeným blafákem Martina Dubce, ale na víc než na korigování už to Novým Zámkům nestačilo. Skóre se totiž nezměnilo ani v závěrečné půlminutové power-play a utkání tak skončilo výhrou Drtičů 4:2.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Výsledek beru, ale začátek zápasu byl opět takový rozpačitý. Začali jsme na čtyři pětky, ale mužstvo nebylo v tempu. Pak jsme to stáhli na tři pětky a bylo vidět, že se kluci zvedli. Dlouho nám trvalo, než jsme se proti zarputilé obraně soupeře dokázali prosadit. Až ve třetí části to útočníci pochopili a soupeře jsme přehrávali.

Jindřich Novotný (hlavní trenér HC Nové Zámky):
S domácími jsme drželi krok do pětačtyřicáté minuty. Potom se projevilo, že jsme na ledě o dva týdny kratší domu. I když tam z naší strany byla vidět nerozehranost, protože to byl náš teprve třetí zápas, myslím si, že to byl dobrý zápas a že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Výsledek odpovídá tomu, co se odehrávalo na ledě.