Na závěr přípravy si Drtiči s chutí zastříleli, Trnavu přehráli 8:2

úterý 8.9.2009 | Jan Hochman

Již s potvrzenou posilou Tomášem Vrbou v sestavě, ale bez marodů Peše, Podešvy a Pokorného, nastoupili hodonínští hokejisté k poslednímu testovacímu utkání před startem druhé ligy. Po dvou brankách úvodní třetiny, které obstaral právě Tomáš Vrba, se v následujícím průběhu prosadili i Jurásek, Michal Rapant, Korotvička, Špok a taktéž dvakrát Vaškovič, a Drtiči uštědřilo domácí Trnavě drtivou porážku 8:2

Příp., úterý 8.9.2009
HK Gladiators Trnava - SHK Hodonín  2:8  (0:2, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 26. Hlavna (Thonka), 50. Stupka (Magušin) - 10. Vrba (Hollý), 19. Vrba (Flamík), 21. Vaškovič, 25. Jurásek (Vaškovič), 32. Rapant M. (Šúrek), 46. Korotvička (Hrtús), 53. Vaškovič (Jurásek), 54. Špok. Rozhodčí: Konc. Vyloučení: 5:5, navíc Feranec (TRN) 10 minut + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:8.
HK Gladiators Trnava: Šimko (54. Švajda) - Simon, Ďuriš, Hlavna, Stupka, Krajčovič, Joanidis, Stoklasa, Vadona, Feranec, Kopejtko, Schavel, Tarnóczy, Čunderlík, Holovič, Šimko, Švajda, Thonka, Tercha, Haršani, Novák, Šoltys
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Komárek, Rapant J., Šťastný, Šimeček, Flamík, Salajka - Vaškovič, Jurásek, Kuba - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vrba - Hoza, Rapant M., Šúrek - Kožár

První střelu utkání vyslal Trnavský Stupka, ale Stacho neměl větší problém. Ve druhé minutě byl vyloučen domácí Tercha za podražení. V přesilovce pálil na domácího golmana po přihrávce Jozefa Haringa Martin Hollý, ale přímo doprostřed brány. V šesté minutě projel celé hřiště Jan Korotvička, Michal Hrtús svou střelou netrefil bránu. Následně pálil od modré Jakub Rapant. V osmí minutě vyjel od pravého mantinelu Marin Hollý, střela šla opět na střed brány. Chvíli po návratu vyloučeného domácího hráče se ocitli v šancích domácí Stupky a Holoviče, první střelu Stacho vyrazil, druhou vytěsnil až do ochranné sítě. Stejně tak zasáhl i o minutu později proti pokusu Stoklasy. V polovině první třetiny se mohlo 10 fanoušků SHK radovat s první branky. Čerstvě „podepsaný“ útočník Tomáš Vrba zužitkoval přihrávku Martina Hollého a poslal Drtiče do vedení - čas 09:35 - 0:1. Další minuty se spíše vylučovalo, a chvíli se dokonce hrálo ve třech na obou stranách. Nejdříve si pět na tři zahráli domácí, ale nedostali se ani do útočného pásma. To Drtiči ve své následné přesilovce pěti proti třem zavřeli domácí v obranném pásmu, ale ani střela Borise Flamíka, ani pokus Jana Korotvičky brankou neskončili. V sedmnácté minutě byl ve dvou šancích Martin Špok, ale golman v obou případech dobře zasáhl. Ovšem proti dalšímu pokusu Tomáše Vrby z mezikruží, kde jej našel Boris Flamík, už byl krátký - čas 19. minuta - 0:2. Tímhle výsledkem taky první třetina skončila.

Hned na začátku druhé třetiny Drtiči navýšili svůj náskok. Po čtyřiceti vteřinách zachytil vyhozený puk Lubomír Vaškovič a lehkým nahozením po ledě překonal domácích brankáře potřetí - čas 20:40 - 0:3. Domácí se snažili o rychlou odpověď a dvě šance Hlavny a Stoklasy byly hodně nebezpečné. Branku ale vstřelili na druhé straně opět hosté. Zdeněk Jurásek přihrál Lubomíru Vaškovičovi, jehož střelu golman Trnavy vyrazil jen k Juráskovi, který poslal puk do poloprázdné brány - čas 24:23 - 0:4. Až za hrozivého stavu 0:4 se dostali ke slovu i domácí. Po ztrátě puku se do úniku dostal domácí Martin Hlavna a puk z jeho hole se tak tak, ale došoural, za brankovou čáru - čas 25:03 - 1:4. Minutu na to střílel velmi aktivní Tomáš Vrba těsně vedle domácí klece. V polovině zápasu zahrozily obě „čtrnáctky“. Nejdříve zkoušel střelu nad rameno Jan Korotvička, z následného protiútoku pálil trnavský Krajčovič, ale ani jedna ze střel neprošla až a brankovou čáru. Pár vteřin na to se Jan Korotvička změnil na nahrávače, když do vyložené šance nahrál Hrtúsovi, ten prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Polovina utkání přinesla dvě možnosti domácích. Střela Ďuriše ani tečovaný pokus Stoklasy v bráně neskončili. Ve dvaatřicáté minutě se opět prosadili hodonínští. Michal Šúrek projel kolem pravého mantinelu, přesnou přihrávkou našel Michala Rapanta a ten propálil trnavského brankáře popáté - čas 31:15 - 1:5. Dvě minuty po Rapantově gólu zahrozil nadvakrát trnavský Hlavna, ale opět si vylámal zuby na dobře chytajícím Stachovi. Tři minuty před druhou sirénou šel za sekání pykat domácí hráč a Hodonín hrál přesilovku. V té točila hostující pětice bránící se trnavské skoro celé dvě minuty v jejich obranném pásmu, zvlášť trojice Haring - Hollý - Vrba dělala průvan kolem branky Trnavy, ale ani jeden z pokusů hodonínských útočníků do brány nedoputoval a druhá třetina tak skončila za stavu 5:1 pro Drtiče.

Do poslední třetiny nastoupili hosté s Michalem Hozou na místě beka, protože v závěru druhé dvacetiminutovky inkasoval Radim Šťastný bolestivého koňara a nemohl tak dál pokračovat v zápasu. Než se stačil „Hožič“ na svém novém postu zabydlet, už byl vyloučen za hákování. V přesilové hře se hosté zmohli jen na pokus Ferance, ale ten nebyl pro Stacha nijak zvlášť nebezpečný. Domácí útočník navíc inkasoval po skončení akce osobní desetiminutový trest, plus trest do konce utkání za nesportovní chování. V šesté minutě poslední třetiny nahrál šikovně Michal Hrtús volnému Janu Korotvičkovi, ten si vyjel z pravého rohu a mezi nohama brankáře poslal puk do trnavské sítě pošesté - čas 45:48 - 1:6. O čtyřicet vteřin později byl v hlavní roli mantinel, který sice hráče obou týmů zlobil celý zápas, ale tentokráte mohl zavinit gól. Přihrávku hostujícího útočníka zpoza brány na beka, čekajícího na modré, odrazil mantinel přímo do jízdy trnavského Stoklasy. Ten si to pelášil sám na Stacha, ale na brankáře Drtičů si opět nepřišel. V padesáté minutě rozehráli domácí rychlou akci. Prudkou přihrávku vzduchem až od zadního mantinelu zpracoval na červené domácí Václav Stupka a svůj samostatný únik nadvakrát proměnil - čas 49:40 - 2:6. Hned v po buly ve středovém kruhu se domácí tlačili k dalšímu snížení. Střelu Schavela vyrazil Stacho až do ochranné sítě. Po následném vhazování po pravici hodonínské brány vyslal tvrdou střelu i Magušin, ale Marek Stacho byl znovu tam, kde měl být. To se ovšem nedá říct o domácím golmanovi, který ve třiapadesáté minutě vyjel za bránu rozehrát nahozený puk. Jeho pokus o vyhození po mantinelu vystihl Zdeněk Jurásek, poslal puk před opuštěnou bránu zcela volnému Lubomíru Vaškovičovi a ten vstřelil jeden ze svých nejjednodušších gólů kariéry - čas 52:40 - 2:7. A ještě nebyl všem brankám konec. Poslední slovo si vzal Martin Špok, kterému ve složité situaci ve středním pásu přihrával do jízdy Jan Korotvička a budoucímu zubaři Martinu Špokovi se, i když nadvakrát, podařilo dostat puk za nešťastného brankáře Trnavy - čas 53:47 - 2:8. Do konce utkání se už moc zajímavého na ledě neodehrálo. Snad až na ukázkový „strom“ Radka Šimečka na domácího (2), po kterém se trnavský forvard notnou chvíli skládal z ledu. Poslední přípravné utkání v Trnavě tak zaslouženě vyhráli Drtiči v poměru osm ku dvěma.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Dnešní zápas byl vlastně takovou generálkou na sobotní první soutěžní utkání. Chtěli jsme si zkusit co a jak budeme hrát v Prostějově. Měli jsme dnes velice dobrý pohyb. Dobře jsme si hlídali střední pásmo a bylo hodně vidět, že se lepší kombinace. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně. Měli jsme trochu obavu z tvrdosti, protože v utkání v Hodoníně byly náznaky jistých konfliktů, ale dnes pískal Extraligový rozhodčí, který to zvládl, takže se mohl hrát hokej. Soupeře jsme dnes převýšili jak bruslařsky, tak v proměňování příležitostí.

Tomáš Vrba (útočník SHK Hodonín):
Ještě to dnes nebylo úplně ono, protože pořád cítím přetrvávající zranění, ale i přesto se snažím hrát. Pak se to podařilo rozhýbat a rozjezdit, takže se hrálo dobře. S klukama (Jozef Haring, Martin Hollý pozn. redakce) se znám vlastně už z působení ve Skalici od žáků, takže si sedíme perfektně. Hodně jsem se na dnešek těšil. Po dlouhé době, vlastně od první třídy, jsem měl, když pominu zápas v Senici, na sobě hodonínský dres, takže to bylo super.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33