Na Valašsku utekla Drtičům první třetina. Ve zbytku zápasu už náskok Bobrů hodonínští hráči stíhali marně

sobota 24.1.2015 | Jan Hochman

Špatný nástup do utkání dnes stál Drtiče v duelu s Bobry šanci na bodový zisk. Ani podruhé hodonínským hokejistům na Valašsku pšenka nekvetla. Domácí vykročili k tříbodovému vítězství v první třetině, ve které nasázeli do branky SHK čtyři góly a ve zbytku zápasu už tento náskok jenom udržovali. Oranjes ve druhé části snížili na rozdíl dvou branek, na víc už se ale Drtiči nezmohli a tři body tak berou Bobři.

35.kolo, sobota 24.1.2015
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  4:2  (4:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Varga D. (Řezáč), 11. Sprušil (Martiník, Finkes), 16. Martiník (Varga D.), 18. Cink (Kaluža, Studený) - 22. Kolář (Mika, Zezula), 32. Škápik (Peš, Vrba). Rozhodčí: Dědek - Rožánek, Holibka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Svoboda (Smolka) - Gulda, Finkes, Valentík, Řezáč, Kovář, Kaluža, Jedlička, Kysučan, Kuchta, Cink, Sprušil, Martiník, Studený, Kundrátek, Baroš, Varga D., Slovák, Varga M., Matušenko. Trenér: Petr Tejkl.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Kolář, Grman, Sedlák - Kučera, Sajdl, Tomi - Peš (A), Vrba, Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Slovácký celek přijel na Valašsko dobře naladěn. Po dvou domácích výhrách chtěli Drtiči bodovat i proti Bobrům, ale ti nechtěli dát svou kůži zadarmo.

Domácí tým začal lépe a už na konci druhé minuty se mohli Bobři radovat z první branky utkání. Kučerův faul potrestal svým dvanáctým gólem v letošní sezoně David Varga. V polovině úvodní dvacetiminutovky pak hostující obrana neuhlídala Antonína Sprušila a za nedlouho třicetiletý forvard zařídil domácím dvoubrankový náskok.

I hosté si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale Svoboda v domácí brance všechny pokusy Drtičů dokázal likvidovat. Drtiči nevyužili ani dvě početní výhody a v závěru první části ještě dvakrát inkasovali. Nejprve se v šestnácté minutě prosadil nejproduktivnější hráč domácího mužstva Ondřej Martiník, aby jen o minutu a půl později ve hře čtyři na čtyři podruhé v dresu Bobrů přesně trefila šumperská posila Vladimír Cink.

Po změně stran se dočkali konečně i hosté. Faul domácích Drtiči potrestali bleskově využitou přesilovkou, v níž Ľubomíru Škápikovi stačilo pouhých sedm vteřin na to, aby odčaroval kouzlo brankáře Svobody.

V polovině zápasu se Baníku podařilo využít druhou přesilovou hru. Tentokrát se o gólový zápis postaral Daniel Kolář, který ve svém třetím utkání v hodonínském dresu zaznamenal první přesnou trefu. Ve zbývajícím čase se hosté ze všech sil snažili o vymazání dvoubrankového manka, ale i když svého soupeře přestříleli a vypracovali si několik velmi dobrých šancí, víc puků za svá záda Svoboda v brance Bobrů již nepustil.

Kromě prohry mrzí také ztráta dalších dvou hráčů, kteří dnešní duel vinou zranění nedohráli. Z utkání kvůli poranění nohou odstoupili Matěj Charvát a Michal Zezula. Jak vážná jejich zranění jsou, zatím není známo.

Petr Tejkl (Valašské Meziříčí):
Vzhledem k průběhu zápasu a konečnému výsledku ani nemohu říct nic jiného, než to, že rozhodla první třetina, která se nám povedla. Sice nás soupeř přestřílel, ale my jsme byli hodně produktivní a dokázali jsme vstřelit čtyři branky. Rozhodně jsme si ale nemysleli, že je po utkání. Hodonín hrál velmi dobře, ve druhé třetině dal dvě branky a vrátil se díky našim zbytečným faulům do utkání. Ve třetí třetině jsme se trochu zklidnili a vrátili se zpět ke své hře a zápas jsme si pohlídali až do vítězného konce. Hodonín tady ale určitě nepředvedl špatný výkon.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Prohráli jsme si to sami nepovedenou první třetinou. Nastoupili jsme do utkání špatně, podobně jako v minulém utkání ve Frýdku-Místku a soupeř nás potrestal. Byli jsme nedůrazní a vyrobili jsme moc individuálních chyb. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Asi jsme ale urazili střelecké štěstí, protože jsme si vypracovali několik velmi dobrých gólových možností, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

1. SUM Šumperk 16 86:35 42
2. HBR Havl. Brod 15 72:47 33
3. VAL Val. Meziříčí 15 58:42 27
4. OPA Opava 15 62:54 25
5. HOD Hodonín 15 67:65 24
6. ZNS Žďár n/S 15 53:65 19
7. NJI Nový Jičín 14 41:62 16
8. KOP Kopřivnice 14 47:56 15