Hodonínští hokejisté ukázali v Senici svou sílu, vyhráli po nájezdech 5:4

úterý 30.8.2011 | Redakce

V polovině zápasu prohrávali Drtiči už 3:0 a vypadalo to, že střelecké trápení z Techniky bude pokračovat i na Záhoří. Svěřenci trenéra Číhala ale nesložili zbraně a na začátku poslední části se jim podařilo jít dokonce do vedení 4:3. V závěru se ale podařilo domácím srovnat a o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich se senickým hráčům na Marka Peksu vyzrát nepodařilo, zatímco Vladimír Vlk a Braňo Rehuš recept na Kristína našli a Drtiči se tak mohli radovat z další výhry v končící přípravě.

příp., úterý 30.8.2011
HC Dukla Senica - SHK Hodonín  4:5sn  (1:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Mikolášek (Ondrovič, Šúrek) 28. Mikušovič, 30. Hartmann (Záhumenský, Šimek) 59. Jarolín (Šimek, Hartmann) - 37. Fiedler (Špok), 40. Jurásek (Peš, Rehuš), 43. Hollý (Peš, Hoza), 44. Jurásek (Rehuš, Vrba L.), rozhodující nájezd Vlk. Rozhodčí: Stano - Brath, Výleta. Vyloučení: 5:6, navíc Vlk (HOD) 1O minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:5.
HC Dukla Senica: Kristín - Škápik, Kocian, Záhumenský, Vrbovský, Ondrovič, Kráľ, Cibulka, Penák - Vaškovič, Surovka, Mikušovič - Hanták, Lezo, Mikolášek - Štetina, Šimek, Šúrek - Hartmann, Jarolín, Kajba.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Vlk, Svoboda, Hoza, Bauer, Salajka, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Fiedler, Hollý - Sajdl, Popolanksý, Brzobohatý - Vrba L..

Hodonín přijel k přátelskému utkání do Senice jen se čtyřmi obránci. Na marodce totiž byli jak kapitán Petr Pokorný, tak i Filip Okuliar a nově také Lukáš Komárek, který kvůli zranění nedokončil včerejší trénink. Do obrany tak trenérské duo Číhal-Šifl povolalo útočníky Davida Bauera a Michala Hozu.

Utkání začalo hodně svižně a oba celky se od úvodní minuty snažily dobít soupeřovu branku. Více ze hry měli hosté, ale střelecké trápení, které Drtiče provádělo v minulém zápase v Brně, pokračovalo i v úvodu odvety se Senicou.

Hosté měli několik dobrých příležitostí otevřít skóre, ale první branku nakonec vstřelili domácí. V sedmnácté minutě měla Dukla výhodu přesilovky, ve které se zjevil sám před Peksou Martin Mikolášek. Jeho pokus prošel pod tělem hodonínského brankáře až do sítě.

V osmadvacáté minutě mohl srovnat Sajalka, ale puk za zády Kristína neskončil. Z následného protiútoku naopak udeřili opět domácí. Marek Mikušovič nedal střelou do šibenice Peksovi sebemenší šanci a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

O dvě minuty později bylo ještě hůř. Sudí Staňo, který během celého zápasu všechny přítomné přesvědčoval o tom, že se na dnešní zápas moc dobře nevyspal, nechal bez povšimnutí dva sporné zákroky, Dukla se usadila v útočném pásmu a vytvořila na bránící se hodonínskou pětici velký tlak. Ten utnula až třetí trefa Senice. Na svědomí ji měl velezkušený Richard Hartmann, který dorazil za bezmocného Peksu střelu Záhumenského.

Drtiči se ale nevzdali a ještě do druhé přestávky se dokázali vrátit do zápasu. Přesilovkové šance Špoka a Juráska dokázal domácí brankář zlikvidovat. Následovalo oslabení Drtičů, ve kterém Špok vystihl ve středním pásmu rozehrávku Senice, přihrál do jízdy Ondřeji Fiedlerovi a letní posila zamířila přesně ke vzdálenější tyči.

Předposlední minuta druhé části přinesla tři důležité okamžiky. Nejprve dvouminutové vyloučení na straně domácích, poté desetiminutový trest pro Vladimíra Vlka za nesportovní chování a nakonec i nejkrásnější akci utkání. Trojice Rehuš, Peš a Jurásek v početní výhodě doslova rozebrala kombinací na jeden dotek obranu Senice a Zdeněk Jurásek zakončil parádní souhru prvního útoku důležitou kontaktní brankou.

V úvodu poslední dvacetiminutovky dokonali Drtiči dokonalý obrat dvěma slepenými góly. Třiačtyřicátá minuta nejprve přinesla bleskové využití přesilovky. Pouhých šest vteřin stačilo Drtičům, aby potrestali faul Senice. Střela Peše se odrazila k úplně volnému Martinu Hollému, jenž pohodlně do odkryté klece srovnal na 3:3.

Radost asi třicítky hodonínských fanoušků na tribuně senického zimního stadionu nestihla utuchnout a oranžovo-modří udeřili počtvrté. Další parádní souhru Drtičů zakončoval střelou do protipohybu golmana Zdeněk Jurásek.

Senica mohla srovnat sedm minut před koncem, ale střele jednoho z domácích útočníků stála v cestě levá tyč hodonínské svatyně. Čtyři minuty před koncem se opět předvedl sudí Stano, který vyloučil Špoka za to, že mu domácí golman skočil úplně mimo brankoviště pod nohy. Hodonínská „patnáctka“ kývala hlavou stejně jako celá střídačka Drtičů, když inkasoval dvě minuty za napadení.

Oslabení Drtiči zvládli a po návratu vyloučeného útočníka SHK se přeci jen dočkali vyrovnávající trefy. Hodonínští hráči nepokryli před brankou René Jarolína a bývalá opora extraligové Skalice necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou rozhodla o tom, že o vítězi dnešního zápasu musely rozhodovat až samostatné nájezdy.

V nich se k prvnímu nájezdu vydal Vladimír Vlk, jenž prodal své dlouholeté zkušenosti, položil si brankáře Kristína a pohodlně poslal puk do prázdné klece. Za Senicu se rozjel exDrtič Lubomír Vaškovič, ale Marek Peksa jeho blafákový pokus skryl v lapačce. Druhou sérii načal tradiční exekutor trestných střílení Zdeněk Jurásek, ale jeho pokus mířil těsně nad. Na druhé straně neuspěl ani druhý nájezdník v barvách Dukly a definitivu tak mohl udělat už Branislav Rehuš.

Senický rodák svůj blafák zakončil bezchybně a rozhodl tak o tom, že Drtiči jednak vrátili Senici domácí porážku a také přerušil doposud vítěznou šňůru senické Dukly v přípravě. V pátek se Drtiči představí na svém ledě v posledním přípravném duelu, soupeřem jim bude další prvoligové slovenské mužstvo z Trnavy. Přátelské utkání SHK Hodonín - HK Trnava začíná v 18:00.

1. SUM Šumperk 16 86:35 42
2. HBR Havl. Brod 15 72:47 33
3. VAL Val. Meziříčí 15 58:42 27
4. OPA Opava 15 62:54 25
5. HOD Hodonín 15 67:65 24
6. ZNS Žďár n/S 15 53:65 19
7. KOP Kopřivnice 15 53:59 18
8. NJI Nový Jičín 15 44:68 16