Hodonínským hokejistům první čtvrtfinále hrubě nevyšlo, z Poruby se vracejí s debaklem

pátek 27.2.2015 | Jan Hochman

Na dnešní zápas, budou chtít všichni Drtiči co nejdříve zapomenout. V Ostravě hráčům ze Slovácka nevyšlo v podstatě vůbec nic a na porubském ledě utrpěli těžký debakl. Po první třetině prohrávali hosté sice jen o dvě branky, po čtyřiceti minutách ale svítilo na tabuli skóre 7:0 pro domácí a o vítězi nebylo nejmenších pochyb. Drtičům se i přes velkou snahu nepodařilo vstřelit ani čestnou branku a z Ostravy tak odjíždějí s vysokou porážkou 8:0.

ČF1, pátek 27.2.2015
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  8:0  (2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Červenka (Vaněk), 17. Seidler (Krayzel), 22. Červenka (Pavlačka, Vajda), 27. Buček (Krayzel), 28. Zachar (Chaloupka, Sedlář), 30. Zachar (Ovšák), 31. Červenka (Puškár), 51. Seidler (Vajda). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9, navíc Peš (HOD) 10 minut+OK. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 720. Střely na branku: 50:25. Průběh utkání: 8:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) - Peslar, Vajda, Puškár, Javín (A), Buček, Ovšák - Pavlačka, Červenka, Kilnar, Seidler, Mihal, Zachar, Sedlář, Vrána (A), Vaněk, Krayzel (A), Chaloupka. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Rozum (27. - 31. Kotvan) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Grman, Polesný, Sedlák - Kučera Z., Sajdl, Smetana - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Tomi, Charvát - Černohous, Venclík. Trenér: Lubomír Oslizlo.

První čtvrtfinálové utkání začalo pěkně zostra. Už po necelé minutě trefil domácí Kilnar tyč branky, do které se od úvodního buly postavil Kevin Rozum. V končící osmé minutě byl blízko první trefě dnešního duelu Mika, ale jeho rána Tihlářovu klec těsně minula. A tak z následujícího protiútoku udeřili domácí. Nejlepší střelec ostravského klubu Adam Červenka svou jubilejní dvacátou trefou v sezoně otevřel střelecký účet.

Vyrovnání měl na hokejce o pár minut později obránce Dufek, ale jeho přesilovkovou ránu zastavila tyč porubské branky. Ten samý hráč pak o střídání později usedl na trestnou lavici, když za faul vysokou holí vyfasoval trest na dvě plus dvě minuty.

Drtiči se dobře bránili, ale jen do té doby, než se vrátka hostující trestné lavice opět otevírala, tentokrát byl potrestán Grman za podražení, a domácí měli výhodu o dva muže, kterou po chvilce také využili. Zkušený Krayzel našel volného Petra Seidlera, který poslal podruhé kotouč do hodonínské sítě.

Prakticky ihned po změně stran se domácí kotel radoval potřetí, Pavlačka se štěstím zpracoval kotouč, našel volného Adama Červenku a ten opuštěnou klec neminul. Vzápětí byl blízko čtvrté brance domácího výběru Kilnar, ale tomu v poslední chvíli sjel kotouč z čepele. Té se ale o chvíli později domácí přeci jen dočkali. Dvojnásobné oslabení hosté ještě přečkali, ale v klasické přesilovce se přesně k tyči trefil Martin Buček a v hodonínském brankovišti po této brance vystřídal Rozuma Kotvan.

Slovenský golman se ale v brankovišti moc dlouho neohřál. Po necelé minutě jej ranou pod horní tyč překonal David Zachar, ten samý hráč o dvě minuty později opět v početní výhodě zvyšoval vedení Poruby už na 6:0 a v čase 30:56 se potřetí v zápase zapsal mezi střelce Adam Červenka a bylo prakticky po zápase. V tom samém čase se do branky Hodonína opět vrátil Rozum, kterému se podařilo zastavit gólostroj domácích.

Poslední třetina tak měla odpovědět jen na to, zda si domácí brankář Tihlář připíše na své konto vychytanou nulu. Pokazit čisté konto se Drtiči snažili od úvodních vteřin, ale Kuba, Jurásek, následně Peš a o chvíli později ani Kučera strážce domácí svatyně překonat nedokázalli. V polovině závěrečné třetiny se naopak poosmé prosadili domácí, jmenovitě Petr Seidler, který skóroval dokonce při vlastním oslabení.

Čestnému úspěchu Baníku byl nejblíže pět minut před koncem Kučera, křídlo první formace ale nedokázalo výborně chytajícího Tihláře překonat ani z trestného střílení a tak první utkání čtvrtfinálové série mezi favorizovanou Porubou a Hodonínem skončilo jednoznačnou a zaslouženou výhrou ostravského mužstva.

Tomáš Sršeň (Poruba):
Jsme rádi, že jsme potvrdili výhodu domácího prostředí. Nemá moc smysl dělat z vítězství nějakou vědu, protože se hraje na tři výhry. Hodonín je velmi zkušené mužstvo a víme z loňské sezony, že se u nich hraje velmi těžce. Nemůžeme létat v oblacích, v Hodoníně nás čeká těžký zápas.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Play-off pro nás začalo neslavně, Poruba hrála velmi dobře. V prvních dvou třetinách jsme měli hodně vyloučených, nebyli jsme tak důrazní, čehož soupeř využil, udělal si náskok a zaslouženě vyhrál. Nechci se na nic vymlouvat, soupeř byl jednoznačně lepším týmem.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33