Frýdek vzdoroval jen do půli zápasu. Drtiči nasázeli soupeři osm branek a poprvé v sezoně Slezany porazili

sobota 21.2.2015 | Petr Svoboda

Poslední domácí utkání v základní části hokejisté hodonínského SHK zvládli na výbornou. Soupeře, který na jih Moravy nepřivezl ani tři kompletní formace, od začátku zápasu zatlačili před jeho brankoviště. První třetina nakonec skončila jen jednobrankovým vedením Drtičů, ale od druhé části domácí začali svou převahu vyjadřovat i brankově. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 8:1 pro Oranjes. Zdeněk Jurásek se blýskl pěti kanadskými body a svou premiérovou trefu mezi muži si do svých statistik zapsal dvacetiletý obránce Jiří Sedlák.

43.kolo, sobota 21.2.2015
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  8:1  (2:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Škápik (Nedvěd, Kuba), 19. Mika (Charvát), 35. Jurásek, 40. Jurásek (Peš), 44. Kuba (Peš, Jurásek), 49. Peš (Jurásek), 52. Kuba (Peš), 56. Sedlák (Jurásek) - 14. Lipina (Matějek, Zedník). Rozhodčí: Obadal - Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 5:5, navíc Grman (HOD) 5+OK, Samiec (FRM) OK, Zedník (FRM) 5+OK. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 940. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Grman, Polesný, Sedlák - Kučera, Sajdl, Smetana - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Tomi, Charvát - Černohous, Venclík. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Frýdek-Místek: Kubáň (52. Horváth) - Samiec, Teper, Jonáš, Hurtík, Podešva - Matějek, Ivan (A), Zedník, Stránský (A), Mamula, Lipina (C), Sluštík, Vacula, Gogolka. Trenér: Miroslav Kameník.

Drtiči se do oslabeného soupeře zakousli ihned po zahajovací siréně. Postupné šance Peše, Juráska a Škápika parádně pochytal brankář Kubáň, to ale budiž také prezentací celého zápasu. Hostující hráči se v prvních minutách dostávali do šancí spíše sporadicky a na Zdenka Kotvana letělo minimum střel.

Zužitkovat šanci se povedlo Oranjes až v desáté minutě, kdy v přesilovce, Nedvědovu bombu od modré tečoval Ľubomír Škápik za záda bezmocného strážce frýdecko-místecké svatyně. Vedení ale domácím borcům příliš dlouho nevydrželo.

O téměř čtyři minuty později rozjel havířovský talent Matějek svou krasojízdu útočným pásmem, na jejímž konci naservíroval kotouč před bránu Petru Lipinovi, který se ze skvělé pozice nemýlil. Hostující hráči začali po vstřeleném gólu vystrkovat růžky, ovšem vzápětí se po jednoduché akci dostal ke kotouči Vít Mika, pohotově zasunul za přesouvajícího se Kubáně a opět trochu srazil ofenzivu Frýdku-Místku. Siréna oznámila konec relativně klidné první části.

Druhá třetina přinesla zajímavější hokej, jelikož frýdečtí hráči se osmělili a zasypávali Kotvana střelami, z nichž ovšem žádná za hodonínského brankáře nespadla. V osmadvacáté minutě trochu zkazil dojem dobrého utkání Kristián Grman, který velmi ostře krosčekoval hostujícího Petra Vaculu, jež musel být odnesen na nosítkách a posléze odvezen do nemocnice.

Následnou pětiminutovou přesilovou hru seveřané nedokázali zužitkovat a naopak dvě minuty po jejím skončení si sjel ke Kubáňově levé tyči Zdeněk Jurásek a jeho klasickou střelou vymetl pavučinky v bráně hostujícího gólmana. To ovšem nebylo vše, neboť o pár minut později se ten samý hráč po vybídnutí Petra Peše trefil podruhé.

Chvíli po hvizdu oznamujícím začátek třetí periody, opět zaúřadovala druhá formace Drtičů. Na konci krásné spolupráce celé útočné trojky, stál snajpr Michal Kuba, který zvyšoval již na 5:1 z pohledu domácích. Při hře 4 na 4 Kubu doplnil po přihrávce Juráska Petr Peš. Oba dva střelci byli ve dvaapadesáté minutě v přesilové hře velmi aktivní, což vyústilo v sedmý gól, nyní opět z hole Michala Kuby.

Utkání se sice jen dohrávalo, ale přece ještě došlo ke změně skóre. V oslabení ujeli do brejku Jurásek s Jiřím Sedlákem a mladý hodonínský bek se po přihrávce hodonínského matadora ukázal svým prvním gólem v mužském hokeji, za což si také od rozhodčích schoval puk. Tento gól byl zároveň posledním v základní části na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

Jan Prčík (Hodonín):
Takový zápas se hodnotí dobře. Za stavu 2:1 tam bylo pár zbytečných vyloučení, kdy jsme se báli, abychom neinkasovali a zbytečně to utkání nezdramatizovali. Dnes jsme spálili strašně velké množství šancí, ale naštěstí se nám podařilo na konci druhé třetiny i nějaké proměnit. Soupeř se snažil v té dlouhé přesilovce dostat do zápasu, ale nám se to povedlo ubránit. Pak už jsme si ten zbytek pohlídali. Někteří kluci jsou zklamaní, že taky neproměnili šance v závěru, ale celkově myslím, že odehráli dobrý zápas před playoff.

Miroslav Kameník (Frýdek-Místek):
Dnešní utkání se hodnotí velmi těžce. Ze začátku to nebylo nejhorší. Pak jsme se dozvěděli, že Karviná prohrála a bylo v podstatě po zápase.