Exhibice hokejových legend pokřtila Zimní stadion Václava Nedomanského

Exhibice hokejových legend pokřtila Zimní stadion Václava Nedomanského
sobota 16.8.2014 | Jan Hochman, Ivo Cencinger, foto: Ivo Cencinger

I když mu bylo nedávno sedmdesát, všichni by mu hádali minimálně o dvacet let méně. Po T. G. Masarykovi zřejmě nejznámější hodonínský rodák a hokejový odchovanec Václav Nedomanský se po mnoha letech vrátil na rodný led. Stalo se tak u příležitosti přejmenování hodonínského hokejového stánku právě jeho jménem. „Big Nedo“ vhodil i čestné buly exhibičního utkání, v němž bývalí reprezentanti porazili Starou gardu hodonínského Baníku 14:6.

 
 
Exhibice, sobota 16.8.2014
SHK Hodonín - Bývalí reprezentanti ČSSR  6:14  (2:4, 3:6, 1:4)
Branky a nahrávky: 1. Pokorný (Kobliška), 15. Hlavačka, 30. Pokorný, 37. Čajka (P. Prčík), 39. Jurásek (Bauer, Krupica), 55. Kobliška (Všianský) - 6. Tomek (Válek), 6. Tomek (R. Hamrlík), 11. Němčický (Vojáček), 13. Krásný (Farda, Eichenmann), 25. Moravec (Ščerban), 28. Ťoupal (Moravec), 29. Nedvěd (Moravec), 36. Král (Moravec, Nedvěd), 38. Král (Nedvěd, R. Hamrlík), 40. Vojáček (M. Hamrlík), 41. Král (Ťoupal, Moravec), 45. Ťoupal (Král), 57. Moravec (Král, Ťoupal), 57. Král (Moravec). Rozhodčí: Netopil – Čech, Olšar.
SHK Hodonín: Novotný, Simon, Barus – Bauer, Buřič, Čajka, Galko, Janás, Janota, Kobliška, Kočvara T., Krupica, Kuja, Kytlica, Kočvara J., Požárek, Prčík P., Prčík J., Říha, Srnec, Šnoblt, Všianský, Jurásek, Hlavačka, Pokorný
Bývalí reprezentanti ČSSR: Altrichter, Salát – Eichenmann, Farda, Gudas, Hamrlík M., Král, Látal, Hamrlík R., Moravec, Nedvěd, Němčický, Ščerban, Tomek, Ťoupal, Vojáček, Válek, Zelenka, Krásný

Komentář k zápasu

V Hodoníně se po žijící legendě rozhodli pojmenovat zimní stadion a on souhlasil. Z letiště přivezla slavného útočníka s číslem 14 předsedkyně současného druholigového SHK Hodonín Jana Gajošová. Není bez zajímavosti, že děda jejího manžela Drahomír Gajoš Nedomanského trénoval, než v 18 letech odešel do Slovanu Bratislava, dále do československé reprezentace a pak do zámoří. Otec tří dětí přijel s manželkou, vypadal elegantně, o hodně mladší a mluví stále výborně česky.

Big Nedo, jak kanonýra na americkém kontinentu označovali, brusle sice neobul, po autogramiádě vhodil ale čestné buly exhibičního utkání Výběru bývalých reprezentantů Československa proti staré gardě Drtičů v černozelených retrodresech věhlasného Baníku Hodonín.

Na domácí trenérské lavici stál také bývalý zdejší hráč Petr Leška starší, kapitánem byl jeden z někdejších trenérů Miloš Říha, který se nedávno uplatnil v KHL.

Kapacita modernizovaného stadionu nebyla sice plná, starší i mladší diváci ale mohli za 80/100 Kč vidět svoje televizní i domácí idoly. I když nohy některým hráčům už tolik nesloužily, ruce a hlava nezapomněly. Vedení se ujali domácí borci, nakonec však podlehli exreprezentantům 6:14. Výsledek ohleduplného utkání není ale vůbec podstatný.

Ohlasy trenérů

Petr Leška (Stará garda Baníku Hodonín):
Myslím si, že složení mužstva, ve spojení s dnešním slavnostním dnem, bylo pro mnohé fanoušky návratem do starých časů a věřím, že si tuto jedinečnou akci náležitě užili. Kluci nechali na ledě všechno a hráli na své možnosti. Někteří z nich nebyli roky na ledě, ale zhostili se toho výborně. Utkání se muselo fanouškům líbit. Viděli dvacet branek a určitě nebylo překvapením, že jsme prohráli. Vencu Nedomanského jsem viděl naposledy před asi dvaceti lety, a musím říct, že je pořád stejný. Věřím, že tato akce a jeho jméno pomůže pozvednout hodonínský hokej a myslím si, že právě on si zaslouží, aby místní stadion nesl hrdě jméno Václava Nedomanského.

Jan „Gusta“ Havel (Výběr bývalých reprezentantů ČSSR):
K dnešnímu utkání jsme pozvali hlavně kluky z Moravy. Jsem moc rád, že pozvání přijali i bratři Hamrlíkovi, kteří by za náš tým měli hrát i v budoucnosti. Naším záměrem bylo, přijet ukázat český hokej a jsme moc rádi, že se tohle utkání uskutečnilo, protože diváci měli možnost vidět to, co se hrávalo tenkrát i to, co se hraje nyní. Klobouk dolů před těma klukama. Všichni mají čtyřicet a více a nejdou se jen, jak se krásně česky říká „vyprdět“, ale jdou si zahrát hokej a nechtějí prohrát. I když nepřišlo možná tolik lidí, tak atmosféra byla výborná a hlavně, hlavně to hrozně moc přeju Vencovi Nedomanskému, kterému bych zároveň chtěl moc popřát k jeho sedmdesátinám.

 

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS