Druhá třetina rozhodla utkání Drtičů v Topolčanech

pátek 21.8.2009 | Jan Hochman

Do Slovenských Topolčan přijela značně prořídlá hodonínská sestava. Pro nemoc absentovali Jan Korotvička, David Bauer, Boris Flamík a Radek Šimeček, pracovní povinnosti nedovolili odjet Petru Pešovi a Radimovi Šťastnému. Díky těmto nedobrovolým zásahům tak hráli Drtiči celý zápas pouze na pět beků. I přes to všechno měli hosté vynikající vstup do utkání.

Příp., pátek 21.8.2009
HC VTJ Topoľčany - SHK Hodonín  7:3  (1:1, 5:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Mihálik (Tvrdík), 27. Klačanský (Tvrdík), 28. Klačanský, 30. Psotný (Varga), 31. Kabát (Náhlik), 34. Náhlik (Košecký), 46. Bosák (Ondrejka, Klačanský) - 2. Hrtús (Rapant M.), 42. Špok (Hrtús), 51. Hollý (Komárek). Vyloučení: 6:7, navíc Podešva (HOD) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.
HC VTJ Topoľčany: Ďatelinka (Hippík) - Guričan, Psotný, Kabát, Košecký, Kutňanský, Malinka, Ondruška, Ondrejka, Klačanský, Varga, Božik, Náhlik, Káčer, Majerčík, Tvrdík, Mihálik, Bosák, Bystričan, Vystavil, Ostertág
SHK Hodonín: Holeš (Stacho) - Komárek, Podešva, Pokorný, Rapant J., Salajka - Vaškovič, Rapant M., Hrtús, Špok, Haring, Hollý, Hoza, Jurásek, Tóth, Nesrsta

Hned ve druhé minutě se Drtiči dostali do vedení, když ve středním pásmu přiťukl Michal Rapant puk Michalu Hrtúsovi a zakončil samostatný nájezd lehkou střelou mezi golmanovy betony. Minutu na to měl příležitosti Martin Hollý a nová tvář Roman Nesrsta, ale ani jeden z nich svou šanci neproměnili. Až v šesté minutě se dostali do šance i domácí, ale ze závaru před Michalem Holešem střela nevzešla. V sedmé minutě byl vyloučen hostující Jozef Salajka, ale přesilovka se domácím příliš nepovedla. V desáté minutě chybovala poprvé, a bohužel ne naposledy, hostující obrana, Michal Holeš dvěma dobrými zákroky spoluhráče podržel. O minutu pozděli byli za faul poprvé potrestáni i domácí a v následné přesilovce měli dobré šance Michal Rapant a Jozef Salajka. V patnácté minutě šel na trestnou Drtič Martin Hollý, v oslabení se prodírali do šance nejdříve hosté, golman Ďatelinka byl ale pozorný. V přesilovce zahrozili i domácí, střela domácího útočníka šla jen do boční sítě hodonínské branky. Přesně v čase 18:00 byl vyloučen hostující Michal Hrtús a domácí tak měli šanci hrát až do konce prvního dějství přesilovku. Tu využili po velkém tlaku již po minutě, když Mihálik vyjel z rohu kluziště a zavěsil puk do šibenice. Dvacet vteřin před vypršením dvacáté minuty byl na dvě plus deset minut vyloučen hostující Ondřej Podešva a obrana Drtičů tak na dlouhých 12 následujících minut byla pouze ve čtyřech lidech.

Druhá třetina tak začínala za stavu 1:1 a stovteřinovou přesilovkou domácích, kterou Drtiči přečkali. Ve čtyřiadvacáté minutě se vylučovalo hned třikrát a hosté měli možnost hrát 4 na 3. V přesilovce si vypracoval šanci Lubomír Vaškovič, dobře provedený blafák ale domácí golman se štěstím vyrazil. V sedmadvacáté minutě ujel hodonínské obraně Marek Klačanský a podruhé překonal Michala Holeše. Úsek od sedmadvacáté do čtyřiatřicáté minuty by Drtiči nejradši vymazali z dějin tohoto zápasu. Osudná sedmiminutovka totiž stála Hodonín dobrý výsledek. Na první gól totiž navázal už po minutě a půl opět Klačanský. V polovině utkání přidal čtvrtou trefu domácích Psotný, minutu po něm zvyšoval už na 5:1 Kabát a hororovou druhou třetinu uzavřel v čase 33:46 Náhlik. Prostřední část hry tak hosté prohráli 5:0.

Ani po takovém průběhu se hosté nevzdali a poslední třetinu nevypustili. Hned po dvou minutách vstřelil druhou branku hostí Martin Špok, který si krásně položil soupeřova brankáře a puk pak trefoval do opuštěné branky. O další dvě minuty nato trefil Michal Rapant tyč domácí svatyně. V páté minutě vypálil bombu Michal Hoza, ale domácí brankář opět zasáhl. Ve čtyřicáté sedmé minutě zakončili domácí akci dva na jednoho ukázkově, Bosák už měl jednoduchou úlohu a znovu vrátil domácím pětibrankové vedení. V jedenapadesáté minutě trefila střela hostujícího obránce přímo do hlavy topolčanského Kabáta. Ač zůstala po domácím hráči na ledové ploše malá kaluž krve, odjel po pár desítkách vteřin na střídačku po svých. Chvíli po tomhle nešťastném okamžiku vidělo 320 fanoušků poslední branku utkání, kterou pro Martina Hollého vypracoval přesnou přihrávkou Lukáš Komárek. Útočník Drtičů přesnou střelou z první uzavřel na konečných 7:3 pro domácí Topolčany.

21.8. | Topolčany - Hodonín | 7:3
25.8. | Hodonín - Topolčany | 6:0