Drtiči vrátili Topolčanům vysokou porážku i s úroky

úterý 25.8.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Hodonínští hokejisté byli po většinu času aktivnějším celkem. Utkání vyšlo domácímu obránci Lukáši Komárkovi, autorovi dvou branek, a také Lubomíru Vaškovičovi, který zaznamenal tři kanadské body. Drtiče k vítězství nasměroval zejména závěr první třetiny, kdy v rychlém sledu po sobě třikrát pokořili gólmana hostů. Hodonínského brankáře Michala Holeše také určitě potěšilo čisté konto.

Příp., úterý 25.8.2009
SHK Hodonín - HC VTJ Topoľčany  6:0  (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Komárek (Hollý, Haring), 17. Salajka (Vaškovič), 19. Špok (Hrtús), 38. Komárek (Jurásek, Vaškovič), 53. Vaškovič (Peš, Komárek), 56. Kuba (Rapant M.). Rozhodčí: Netopil - Olšar, Maloušek. Vyloučení: 5:9, navíc Ostertág (TOP) 10 minut. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 428. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 6:0.
SHK Hodonín: Holeš (Stacho) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Rapant J., Šimeček, Salajka - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Hoza - Kuba, Rapant M., Nesrsta
HC VTJ Topoľčany: Hippík (Lepicš) - Kutňanský, Dravec, Petrina, Gráčik, Košecký, Ondrejka, Ondruška, Malinka, Náhlik, Goga, Majerčík, Tvrdík, Drahovský, Ostertág, Bystričan, Vystavil, Chochula, Fulka, Janček, Gergel

Do zápasu lépe vstoupili domácí, Jurásek se hned po půlminutě hry dostal do šance, nedal. Drtiči byli i nadále aktivnějším celkem, ale příliš se do blízkosti gólmana nedostávali. Ani váhavou rozehrávku gólmana Topolčan v rohu kluziště domácí nepotrestali. V deváté minutě si první ostrý zákrok připsal také domácí gólman Michal Holeš, který vychytal Chochulu. Hosté byli pod velkým tlakem, Radim Šťastný svou střelou těsně minul. Až v patnácté minutě přišlo první vyloučení, potrestaným hráčem byl hostující Chochula. O chvíli později byl vyloučen druhý hostující hráč, Dravec, a domácím se naskytla přesilovka pěti proti třem. Tu Drtiči po půlminutě využili. Lukáš Komárek se svou střelou z mezikruží nemýlil - 1:0. Hned o minutu později lovil Hippík puk ze své sítě znovu, Vaškovič připravil gól pro Jozefa Salajku - 2:0. A to nebylo vše, skvělý závěr první třetiny završil svým gólem Martin Špok - 3:0. Za tohoto stavu se také šlo poprvé do kabin.

Hráči Topolčan vlétli do druhé třetiny jako vyměnění a důrazně napadali domácí. Ale toto nasazení hostům dlouho nevydrželo. V 24. minutě byl vyloučen hostující Gergel, ale po minutě jej následoval hodonínský Vaškovič. Michal Holeš si za tohoto početního stavu připsal pouze jeden zákrok, tečovanou střelu pokryl. Juráskova formace poté značně zatápěla obraně Topolčan, ale tlak domácích přerušilo vyloučení kapitána Pokorného. Holeš všechny střely kryl. Chybělo čtrnáct vteřin do návratu Pokorného na led, když ho na trestnou lavici následoval Špok. Drtiči si s těmito nepříjemnostmi poradili a všechny útočné snahy hostů byly odvráceny. Petr Peš mohl o chvíli později vstřelit čtvrtou branku svého týmu, jeho blafák ale nevyšel. V závěru druhé třetiny tlak domácích slavil úspěch, v přesilovce se přesnou střelou od modré čáry trefil Lukáš Komárek, byl to jeho druhý gól v utkání - 4:0. Stavem 4:0 také druhá třetina skončila.

Třetí třetina začala vyloučením Náhlika. V přesilovce zahrozil Komárek, který útočil na hattrick, ale střela neprošla skrze klubko hráčů před brankovištěm. V 46. minutě přišla velká chyba domácího obránce, který přihrál přímo na hůl osamoceného hráče Topolčan. Ten byl ovšem tak zaskočen, že sám před Holešem zvolil špatné řešení situace. Následné vyloučení Fulka domácí nepotrestali, střely Šimečka ani Michala Rapanta se s úspěchem nesetkaly. O chvíli později inkasoval hostující Majerčík 2 + 10 osobní trest za sekání. A Drtiči trestali. Peš našel Vaškoviče na kruhu, ten si připravil puk a tvrdou střelou propálil Hippíka - 5:0. Tlak domácích pak zastavil svým vyloučením Martin Hollý. Ale Drtiči se suverénně bránili a nejen to - vstřelili šestou branku, jejímž autorem byl Michal Kuba - 6:0. Poslední minuty se spíše dohrávaly. Drtiči zaslouženě zvítězili 6:0.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonín)
Topoľčany jsou kvalitní mužstvo, dokázali to hlavně v domácím utkání proti nám, kdy nás jednoznačně přehráli hlavně ve druhé třetině. Nám se to podařilo dnes v první, kdy jsme dali tři branky, no a v té druhé se kluci více věnovali šarvátkám a hra ztratila tu svou krásu. Třetí třetina se jevila podle mých představ, kluci hráli uvolněně a vypracovali si tam pěkné šance a hra v útočné fázi měla myšlenku a nápaditost. Máme tu na zkoušku hráče za Zlína Nesrstu a čas ukáže jak se bude jevit.

Radim Šťastný (obránce Hodonín)
Myslím si, že jsme byli lepší po celé utkání a zápas jsme měli pevně ve svých rukou. Šli jsme v první třetině do vedení 3:0 a to bylo asi rozhodující. Kdybych si ještě dovolil zhodnotit naše gólmany, tak si myslím, že jsou dost vyrovnaní. Houle je sice v kabině víc hlučnější (smích), ale to k němu patří. Máme hodně dobrou brankařskou dvojici.

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9