Drtiči ve vyrovnaném utkání porazili Břeclav

středa 20.1.2010 | Václav Urubek, Robert Krůza

Souboj s Břeclaví byl posledním ve šnůře čtyř zápasů, které Hodonín od minulé středy odehrál. A tento náročný program zvládl na jedničku. V utkání s Břeclaví si hodonínští hokejisté připsali další tři body do tabulky. Drtiče osm minut před koncem poslal do vedení Vaškovič a vítězství pečetil trefou do prázdné branky Flamík. Za zmínku stojí také skvělá návštěva 2030 diváků.

31.kolo, středa 20.1.2010
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  3:1  (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Jurásek (Peš, Salajka),52. Vaškovič (Haring, Korotvička), 60. Flamík (Jurásek) - 51. Pelán (Mráz) . Rozhodčí: Škach - Hejda, Wesley. Vyloučení: 10:9, navíc Zapletal, Žurek a Prachař (všichni BRE) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2030 . Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SHK Hodonín: Tuček (Šurý) – Komárek, Flamík, Pokorný, Klimeš, Salajka, Šimeček – Vrba, Jurásek, Peš – Haring, Korotvička, Vaškovič – Hollý, Holuša, Špok – Kučera, Průdek, Kuba
HC LVI Břeclav: Žurek (Chvátal) – Strýček, Procházka, Gajda, Zapletal, Habrovec, Bokroš, Nedvěd – Mráz, Karný, Nekvasil – Pelán, Prachař, Sedláček – Skokan, Hlouch, Gabriška

Hodonín vstoupil do utkání o něco aktivněji než soupeř, měl také první šanci, ale s Haringovým zakončením si Žurek poradil. O chvíli později přišla přesilovka pro domácí, Žurek ale moc práce neměl. Následně byl vyloučen domácí Komárek. Břeclavští si ale vedli podobně jako předtím domácí. Ve 14. minutě se domácím naskytla dvojnásobná přesilová hra, vyloučeni byli Habrovec a po něm Zapletal. Drtiči sice svého soupeře svírali, ale málo stříleli, proto zůstala přesilovka nevyužita. První třetina skončila za bezbrankového stavu.

Ve 24. minutě přišla první branka zápasu. Peš přihrál před branku Juráskovi, který puk usměrnil do sítě - 1:0. Krátce nato ale šli po sobě na trestnou lavici Haring a Šimeček a výhodu dvou mužů v poli měli tentokrát hosté. Brankář Tuček ale prokázal své kvality a udržel své mužstvo ve vedení. V 30. minutě putoval na trestnou pro změnu hostující Pelán. Žurek ale všechny střely pokryl, takže druhá třetina skončila stavem 1:0.

Prvních 10 minut třetí třetiny větší vzrušení nepřineslo. Až v 05. minutě mohl zvýšit Vrba, jenže střelou z první si na Žurka nepřišel. A hosté trestali. Mráz vysunul do brejku Pelána, který v nájezdu nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:1. Hosté se z vyrovnání ale neradovali dlouho. Korotvička s Haringem způsobili velký zmatek před Žurkem a Lubomír Vaškovič svou dorážkou poslal domácí znovu do vedení 2:1. Hosté se ještě snažili o srovnání, dokonce hráli power-play. Když však puk do prázdné branky poslal Flamík - 3:1, bylo o vítězi jasno. Drtiči porazili Břeclav 3:1.

.

Jozef Haring (útočník Hodonín)
Bylo to derby, bylo to vyhrocené na každé straně a byli jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Makali jsme a dřeli co to dalo. Trošku se na nás podepsal i ten maratón zápasů co jsme měli. Moc jsme rádi, že je to za náma a jedeme dál. Břeclav se na nás dobře připravila, ale vítěz je jeden.

11.8. | Hodonín - Břeclav | 5:2
23.8. | Břeclav - Hodonín | 2:6
14.10. | Hodonín - Břeclav | 8:2
2.12. | Břeclav - Hodonín | 5:4
20.1. | Hodonín - Břeclav | 3:1
3.3. | Břeclav - Hodonín | 1:9