Drtiči v prvním přípravném utkání nestačili na Piešťany

sobota 13.8.2011 | Redakce

První přípravný zápas sehrál SHK Hodonín na ledě tradičního přípravného soupeře, týmu ŠHK 37 Piešťany. Loňský účastník baráže o slovenskou extraligu byl po celé utkání mírně lepší a vsítil tři branky. Čestný úspěch Drtičů obstaral Boris Flamík po asistenci Zbyňka Vozdeckého. Další přípravné utkání čeká na hodonínské hokejisty již toto úterý, kdy na svém ledě přivítají Techniku Brno.

příp., sobota 13.8.2011
ŠHK 37 Piešťany - SHK Hodonín  3:1  (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Baran (Haring, Kocák), 29. Kocák (Baran), 46. Potoček (Vrána, Mišura) - 35. Flamík (Vozdecký). Rozhodčí: Krist - Adamec, Ferkodič. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Střely na branku: 41:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Mrázik, Hruška, Kolník, Hluch, Vrána, Macháč, Gróf, Srnec - Mihálik, Baran, Kocák, Románek, Peško, Haring, Potoček, Mišura, Vyletelka, Učeň, Uhlík
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Pokorný, Flamík, Vlk, Okuliar, Svoboda, Vozdecký, Miklík - Bauer, Peš, Špok - Barták, Hollý, Kuba - Hoza, Popolanský, Fiedler - Pekar, Průdek, Vrba L..

Do Piešťan přijely podpořit své oblíbence na tři desítky jejich věrných fanoušků, kteří si nechtěli nechat ujít první přípravný duel svého mužstva. Trenér Číhal nechal odpočívat některé hráče. Na Slovensko necestovali například Zdeněk Jurásek, Lukáš Komárek nebo Michal Brzobohatý.

Drtiči nastoupili do utkání s Markem Peksou v bráně, obranné dvojice hrály ve složeních: Petr Pokorný, Boris Flamík - Vladimír Vlk, Filip Okuliar - Adam Svoboda, Zbyněk Vozdecký - Martin Miklík.

Útočné formace byly poskládány následovně: David Bauer, Petr Peš, Martin Špok - Roman Barták, Martin Hollý, Michal Kuba - Michal Hoza, Tomáš Popolanský, Ondřej Fiedler - Vojtěch Pekar, Roman Průdek, Lukáš Vrba.

Do první šance se probojoval hodonínský Tomáš Popolanský, jenž se prosmýkl kolem bránícího beka Piešťan, ale blafák do bekhendu brankář Fumač vystihl. Domácí vystřelili poprvé až o minutu později. Uhlík vyzkoušel pozornost Marka Peksy střelou z levého kruhu, ale Peksův beton zasáhl bezpečně. V páté minutě se otevírala dobrá šance pro domácího Vyletelku. Ten ale při svém střeleckém pokusu zlomil hůl a puk zamířil mimo tři tyče brány Drtičů.

Dvě minuty na to dobře od mantinelu vybruslil do střelecké pozice Martin Špok, střela z mezikruží skončila na prsou Fumače. Jedenáctá minuta přinesla první opravdu vyloženou šanci. Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Baran pálil z první jen do připraveného betonu hodonínského brankáře.

O pár vteřin později byli domácí ještě ve větší příležitosti. Vladimíru Vlkovi přeskočil na útočné modré puk přes hůl a piešťanští si to hrnuli dokonce ve třech proti osamocenému obránci Hodonína. Jozef Haring na sebe stáhl pozornost bránícího hráče SHK, ale jeho přihrávka nenašla hůl ani jednoho z číhajících spoluhráčů.

Ve čtrnácté minutě se ale už domácí dočkali. Zakončení situace 3 na 2 bylo ze strany domácí trojice Kocák - Haring - Martin Baran jako z hokejové učebnice a posledně jmenovaný otevřel skóre zápasu. Následně měli domácí výhodu první přesilovky v zápase, po faulu Hozy, ale Drtiči se ubránili v naprosté pohodě.

V poslední minutě se ještě řítil sám na Peksu Peško, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil čepel hole. Se závěrečnou sirénou byla ještě potrestána hostující lavička dvouminutovým trestem a Piešťany tak na úvod prostředního dějství čekala přesilovka.

Početní výhoda domácích ale skončila po pár vteřinách druhé části, Peše podrazil Hruška a hrálo se 4 na 4. Nižší počet hráčů svědčil více Drtičům. Nejdřív hledal pěknou přihrávkou Popolanský Hozu, toho ale neposedný puk na poslední chvíli neposlechl. Následoval pokus Fiedlera skrz obranný val před Fumačem. V krátké přesilovce dorážel těsně vedle piešťanské branky Hollý.

Čtyřiadvacátá minuta přinesla první z mnoha neuvěřitelných zákroků brankáře SHK Marka Peksy. Kocák dostal přihrávku zpoza brány, na nic nečekal, pálil z první a už už zvedal ruce nad hlavu, ale hodonínský brankář mu radost překazil. Stejně dobře si poradil i s Peško střelou švihem, kterou zastavila jeho vyrážečka. V těchto momentech byly Piešťany hodně nebezpečné a snažily se o výšení svého náskoku.

To se povedlo v polovině osmadvacáté minuty. Na nechtěnou Pokorného teč ještě dokázal Peksa zareagovat, na dorážku Petera Kocáka z bezprostřední blízkosti už byl krátký. Drtiči se po delší době dostali do slibné příležitosti až ve 33. minutě.

Bauerova dobře myšlená křižná přihrávka na rozjetého Špoka byla ale o pár centimetrů delší, než by bylo potřeba. O dvě minuty později ale domácí obrana zapomněla na zcela volného Borise Flamíka, kterého na útočné modré našel Vozdeckého přesný pas a hodonínský obránce dotlačil puk pod padajícím Fumačem až za brankovou čáru.

Domácí mužstvo mohlo v koncovce prostřední třetiny svůj náskok navýšit, ale výborný Peksa v bráně Drtičů byl opět proti a několika dalšími skvělými zákroky podržel své spoluhráče. Na druhé straně se ve slibných příležitostech ocitli Špok, Fiedler a Průdek, ale ani jim se brankáře Fumače nepodařilo přelstít.

Poslední třetina se nesla v podobném duchu, jako předchozí dvě. Domácí byli jednoznačně lepším a aktivnějším mužstvem, ale jejich útočné pokusy končily ve výstroji ve velké pohodě chytajícího Peksy. V šestačtyřicáté minutě byl ale hodonínský brankář překonán, když nahození Vrány tečoval šikovně těsně před brankovištěm Drtičů Mario Potoček.

Snížit mohl o dvě střídání později Hollý, ale jeho projektil o pár centimetrů minul levou tyč Fumačovy svatyně. Drtiči se nedočkali snížení ani v přesilovce čtyři minuty před koncem zápasu, protože Fiedlerovu bombu zastavila tyč piešťanské brány a proto první přípravné utkání hodonínští hokejisté prohráli 3:1.

Na to, že domácí byli na ledě o týden déle a stihli odehrát už dvě přípravná utkání, nebyl výkon Drtičů ve svém prvním duelu vůbec špatný a na mužstvu byla vidět bojovnost a chuť. Už v úterý 16. srpna nastoupí Číhalovi hoši ke druhému přípravnému utkání. Na hodonínský zimní stadion přijede brněnská Technika. Úvodní buly je naplánováno na 18.00, vstupné na všechny domácí přípravné zápasy je jednotné a to 30,- Kč.

1. SUM Šumperk 16 86:35 42
2. HBR Havl. Brod 16 72:51 33
3. VAL Val. Meziříčí 16 59:44 28
4. HOD Hodonín 16 69:66 26
5. OPA Opava 16 63:57 25
6. ZNS Žďár n/S 16 60:69 22
7. KOP Kopřivnice 16 57:59 21
8. NJI Nový Jičín 16 48:75 16