Drtiči v na góly skoupém a nervózním utkání nestačili na Břeclav

úterý 6.9.2011 | Redakce

Hodonínští hokejisté završili přípravu na nadcházející sezonu. Soupeřem jim byla sousední Břeclav. SHK měl mírnou převahu, ale gólman Chvátal podal vynikajicí výkon a inkasoval jen jednou. Jelikož hosté dokázali Peksu překonat dvakrát, slaví v derby zápase vítězství. Hodonínští mají za sebou lehce rozpačitou přípravu, ale věřme, že do sezony vstoupí lépe.

příp., úterý 6.9.2011
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  1:2  (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Popolanský (Pokorný) - 5. Lechner (Čunočka), 29. Truhlář (Kurial). Rozhodčí: Netopil - Maloušek, Čech. Vyloučení: 7:10, navíc Kuba (HOD) 5 minut+0K, Hollý (HOD) 5 minut, Vlk (HOD) 10 minut, Kurial (BRE) 5 minut+OK, Dora (BRE) 5 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Střely na branku: 54:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Komárek, Miklík, Salajka, Svoboda, Vlk - Fiedler, Jurásek, Rehuš - Hoza, Špok, Hollý - Sajdl, Popolanský, Brzobohatý - Barták, Kuba, Charvát - Tomi.
HC LVI Břeclav: Chvátal (Hubner) - Dora, Směřička, Rajnoha, Novák, Lysoň, Čuňočka, Konečný L., Nekoranec, Truhlář, Kuriál, Balát, Lechner, Průdek, Papp, Konečný J., Bolfík, Zháňal, Bartoš O., Bartoš C., Vlašič.

Poslední přípravné utkání hodonínským hokejistům nevyšlo zrovna podle jejich představ. V derby s Břeclaví byli daleko aktivnějším mužstvem. Střelecká převaha byla markantní - Drtiči svého soka přestříleli 54 ku 23, ale stejně jako v podstatě v celé přípravě, scházelo přesné zakončení.

V úvodu zápasu hráli domácí hráči přesilovku, kterou Břeclav přečkala bez úhony a naopak těsně po vypršení Bolfíkova trestu dokázali Lvi udeřit. První střela, dá-li se tak vůbec zásah Ondřeje Lechnera nazvat, byla ztečována jedním z bránících hráčů a obloučkem zapadla za bezmocného Peksu.

V osmé minutě mohli jít hosté do dvoubrankového trháku, ale Pokorného zaváhání nedokázala dvojice osamocených Lvů přetavit ve druhou branku. Drtiči se do jakýs takýs šancí dostali až s koncem první dvacetiminutovky, ale Jurásek, Hollý ani Salajka na výborně chytajícího Chvátala nevyzráli.

Břeclavský golman se ale ani tak v první části určitě nenudil. Ve zbytku zápasu si zachytal ještě o poznání více. Do druhé dvacetiminutovky nastoupili Drtiči s jasným pokynem - střílet, střílet a zase střílet. Domácí tým se tlačil do zakončení, útočníci i obránci stříleli z každé pozice, ale Chvátal zůstával pozorný.

Až v šestadvacáté minutě se zdravě naštval Tomáš Popolanský, našlápl si ve středním pásmu, prosmýkl se kolem levého obránce Lvů a střelou po zemi mezi betony překonal Chvátala. Z vyrovnání se ale domácí borci moc dlouho neradovali. Kurialovu střela byla tečována mimo tři tyče hodonínské brány, ale puk se od zadního mantinelu odrazil k Václavu Truhlářovi, pro kterého nebyl problem, zasunout puk do opuštěné klece a břeclavští dalším poměrně šťastným gólem šli opět do vedení.

Trenér Drtičů zamíchal sestavou a hra Drtičů výrazně ožila, ale střelecky se stále nedařilo. Druhá dvacetiminutovka, která skončila výsledkem 1:1, byla naprosto v režii Hodonína. Hráči SHK vyslali na břeclavskou klec celkem 21 střel, ale ujala se jen jediná a proto šli hosté do posledního dějství s jednobrankovým náskokem.

Převaha domácích pokračovala i v závěrečné třetině, bohužel pokračovalo také veklé střelecké trápení. Poslední minuty přinesly i několik tvrdých zákroků a také pár strkanic a dokonce i jeden pěstní souboj, po kterém zamířili do šaten domácí Hollý a hostující Dora. V samotném závěru měli domácí početní výhodu, ale žádná ze střel si cestu za Chvátala nenašla.

Drtiči tedy zakončili přípravné období domácí porážkou s Břeclaví, která tak slaví vůbec první výhru na hodonínském zimním stadionu. Na oba celky už o tomto víkendu čeká start nového druholigového ročníku. Hodonín přivítá v sobotu od 17 hodin brněnskou Techniku, tak neváhejte a přijďte Drtiče podpořit v boji o první ligové body.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Máme pořád stejný problém, neproměňujeme šance. Točili jsme v průběhu zápasu se sestavou, protože se nám vrátili někteří kluci po zranění, takže jsme je zapojili do hry a naopak jsme nechali některé kluky odpočívat. Byl to derby zápas, který se v závěru utkání hrál už jako mistrovské utkání. Břeclav má v kádru mladé bojovné kluky, na které se nedá hrát profesorský hokej. Musíme jít víc do koncovky. Trápíme se, každý zápas máme spousty střel, ale produktivita se slabá. Pořád na tom pracujeme. Dospěli jsme k závěru, že mužstvo v tomto složení nezůstane a intenzivně pracujeme na posílení. Během týdne by se měly udít ještě nějaké změny. Jednáme o posílení jak obrany, kde nám teď na měsíc vypadl Filip Okuliar, tak i do brány a také do útoku. Motáme se pořád po rozích, ale tam nám branku nikdo nenavrtá.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Hodonín byl velký favorit. Nás hodně podržel golman. S výsledkem jsme spokojení. Jsme rádi, že jsme ten zápas vyhráli, pro naše mladé kluky to je vzpruha do další práce. Musíme dál poctivě trénovat a spoléhat na bojovnost a brankáře Chvátala. Přiznám, že jsme měli jsme i trochu štěstí, ale klukům nechyběla motivace, přeci jen, jde o derby.

6.9. | Hodonín - Břeclav | 1:2
17.10. | Hodonín - Břeclav | 7:3
28.11. | Břeclav - Hodonín | 4:5
12.1. | Hodonín - Břeclav | 9:1
22.2. | Břeclav - Hodonín | 2:5