Drtiči už v první třetině vyhnali Slámu na střídačku, Plameny sfoukli pěti brankami a s přehledem vyhráli

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté zvládli i druhý letošní domácí mistrovský duel. Drtiči si po Opavě poradili také se Žďárem nad Sázavou, rozjetého soupeře z Vysočiny ve 4. kole východní skupiny druhé ligy přehráli 5:3 a v neúplné druholigové tabulce se na něj bodově dotáhli. Slovácký celek sfoukl Plameny čtyřmi brankami v úvodní části, zbytek utkání v poklidu kontroloval, dva góly inkasoval až v závěrečné třetině. Za Drtiče dvakrát skórovali Komínek s Hložánkem, jednou se trefil Janás.

4.kolo, středa 30.9.2020
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  5:3  (4:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Komínek (Romančík), 12. Janás (Balán), 16. Komínek (Hložánek, Romančík), 20. Hložánek (Komínek, Jirásek), 33. Hložánek (Romančík, Komínek) – 29. Štola (Čermák, Adam), 41. Zedek (Bureš, Gregar), 60. Čermák (Adam, Kovářů). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 511. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Koubek, Sedlaček, Miklík, Kruckovyč, Jirásek, Fišera, Vosátko – Balán, Romančík, Krejčí, Lekeš, Komínek, Dufek, Havlát, Charvát, Leška, Hložánek, Medek, Janás, Škvrně.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (16. Čáp) – Vašíček, Lojek, Pleva, Rašín, Zedek, Půža – Gregar, Jícha, Bureš, Adam, Kovářů, Heinrich, Čermák, Štola, Štěpánek.

Drtiči nastoupili do zápasu ve stejném složení jako proti Opavě, navíc přibyl jenom útočník Škvrně. Na marodce dál zůstává brankář Kubáň, proti Žďáru nad Sázavou nehrál ani obránce Podlaha.

Jihomoravané vstoupili do utkání dobře a už v úvodních deseti minutách vyzkoušeli pozornost hostujícího gólmana Slámy. Na druhé straně si několik dobrých zákroků připsal také domácí brankář Javůrek.

Drtiči si v 5. minutě po vyloučení Jíchy za podrážení zahráli první přesilovku, ale početní výhodu nezužitkovali. Domácí se do vedení dostali až ve 12. minutě, kdy otevřel skóre kapitán Komínek. Druhý úder zasadil soupeři o devětadvacet sekund později Janás, kterému asistoval Balán.

Famózní pasáž završil znovu Komínek. Zkušený forvard v čase 15:09 zvyšoval na 3:0. Hostující trenér Haman sáhl k výměně brankáře, na led místo nešťastného Slámy poslal Čápa.

Drtiči sice náhradního gólmana rozchytali v další početní výhodě, ale třetí přesilovku už domácí využili. Parádní třetinu završil Hložánek.

Slovácký celek za stavu 4:0 zvolnil a nechal hrát i soupeře. Žďár se snažil utkání zdramatizovat, faul Lekeše ještě nepotrestal, ale ve 29. minutě výsledek zkorigoval. Po spolupráci Čermáka s Adamem skóroval Štola.

Drtiči ale dál hráli v pohodě a dostávali se do šancí. Pátý gól zaznamenal Hložánek. Další šance již žádný z týmů do konce prostřední části nevyužil, po čtyřiceti minutách to tak bylo 5:1.

Hosté podruhé v zápase udeřili na začátku třetí třetiny, kdy Javůrka překonal Zedek. Plameny dál cítili šanci a bojovali. Hodonínští hokejisté ale hráli dobře a nedovolili žádný zvrat v utkání.

Domácí poctivě bránili a taktickým, disciplinovaným výkonem si nakonec v klidu dokráčeli k dalším třem bodům. Nerozhodila je ani obdržená branka v poslední minutě, kdy přesilovku využil hostující Čermák.

Drtiči zvítězili 5:3 a bodově se dotáhli právě na Žďár nad Sázavou. Povedený týden a sérii tří domácích zápasů v řadě zakončí už v pátek proti Novému Jičínu. Zápas na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v obvyklých osmnáct hodin. Diváci se na utkání ještě dostanou, nové nařízení vlády platí až do pondělí.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín) „Nastoupili jsme proti mužstvu, které v úvodu sezony doma dvakrát po sobě vyhrálo, měli jsme se tedy na pozoru. První třetina nám ale neskutečně vyšla. Opravdu byla z naší strany výborný a vlastně nakonec rozhodla celé utkání. Hráče jsem o přestávce upozorňoval na to, že musíme hrát pořád zodpovědně, že nemáme vyhráno. Čekal jsem, že soupeř zabere a ukáže svoji sílu. Hosté ve druhém třetině snížili na 4:1, což nás trošku posadilo na zadek, naštěstí jsme brzy dali gól na 5:1. V závěrečné části se situace opakovala, už jsme hráli trochu profesorský hokej, nakonec soupeř nás trošku zmáčkl, ale ustáli jsme to. I tak jsme ale měli další šance, které jsme nevyužili. Klukům jsem poděkoval za bojovnost a hlavně za výkon v první třetině. Jsou to pro nás důležité tři body. Myslím, že i diváci si přišli na své. Výkon od nás nebyl špatný. Byli jsme jednoznačně lepším týmem. Příště si ale musíme dávat pozor a hrát naplno celých šedesát minut a makat i za stavu 4:0 nebo 5:1, protože i takovéto výsledky se dají otočit.“