Drtiči utrpěli výhru nad Senicí, porazili ji 3:1

sobota 29.8.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Bojovný hokej, který nepřinesl žádné velké množství pohledných akcí, ba spíš naopak spoustu nepřesností, ale také dva kuriózní góly v senické síti, tak by se dal jednou větou shrnout páteční přípravný zápas mezi hodonínským SHK a HC Dukla Senica.

Příp., pátek 28.8.2009
SHK Hodonín - HC Dukla Senica  3:1  (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Nesrsta, 42. Špok (Hrtús, Korotvička), 53. Vaškovič (Jurásek, Šimeček) - 13. Rehuš (Šimek, Rusnák). Rozhodčí: Volf - Lidák, Macek. Vyloučení: 7:6, navíc Flamík (SHK) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: nezadáno. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Komárek, Šimeček, Šťastný, Flamík, Salajka, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Kuba - Kožár, Nesrsta
HC Dukla Senica: Miller (42. Hollý) - Foltin, Hrnčiřík, Hladký, Ressmuller, Vrbovský, Rusnák, Jarabek, Ondrovi, Kovačič, Rehuš, Marko, Barčák, Mikulášek, Michalik, Šimek, Legerský, Sedlák, Rehúš, Vrana

Páteční, a jubilejní desáté přípravné utkání se slovenskou Senicou slibovalo podle posledních výsledků střelecké hody. Diváci na hodonínském zimním stadionu však co se počtu branek mohli být spíše zklamáni. Ale pojďme popořadě.

Úvodní minuty zápasu přinesly jen menší šance a to na obou stranách hřiště. Za Drtiče zkoušel štěstí Kuba s Flamíkem, pár minut po nich i Vaškovič, ale branka z těchto možností nevzešla. Stejně tak se „dařilo“ i senickému Rehušovi. Na začátku třinácté minuty byl za faul-nefaul vyloučen domácí obránce Flamík, když hostující útočník zakopl o zadní oblouk branky a sudí Volf tuhle situaci vyhodnotil jako podražení urostlého beka Drtičů. Početní výhodu využili hosté bleskově. Již po sedmnácti vteřinách se mohl vyloučený Flamík vrátit z trestné lavice, když střelu Šimka ještě Stacho vyrazil, na dorážku Braňa Rehuše už byl ale krátký - čas 12:31 - 0:1. Poté se naskytla možnost přesilovky i domácím, ale těm se faul Sedláka nepodařilo, narozdíl od hostů, potrestat. S koncem osmnácté minuty byl vyloučen domácí Korotvička a hosté mohli hrát podruhé s jedním mužem navíc. Přesilová hra se jim ale nedařila tak, jako ta první. Když už se chýlila přesilovka ke svému konci, vyhodil ranou zpoza brány podél mantinelu puk z obranného pásma Roman Nesrsta. K údivu všech diváků i hráčů skončil puk v senické síti. Golman Miller podcenil puk směřující na jeho branku a pomalu se šourající černý kus pryže mu přeskočil hůl a doklouzal až za brankovou čáru - čas 19:35 - 1:1. Tímto skóre první třetina také skončila.

Druhá třetina se obešla bez vstřelené branky a po hříchu i bez větší šance ať už na jedné či druhé straně. Hokejistům k šancím nepomohla ani pětice vyloučení. Za zmínku stojí snad jen dvě šance senického Legerského, ale golman Stacho obě šance zneškodnil a tak i po druhé siréně svítil na výsledkové tabuli stav 1:1.

Co se nedařilo celou druhou třetinu, povedlo se domácím již po minutě poslední části. Střelu Hrtúse ještě senický brankář vytlačil na tyč, pro Martina Špoka už byla dorážka do prázdné brány lahůdkovou záležitostí - čas 41:11 - 2:1. Po druhé obdržené brance přepustil Miller své místo v senickém brankovišti Hollému. V jedenapadesáté minutě se, v době kdy na trestné lavici seděl hodonínský Šimeček, dostali ve vlastním oslabení do dobré šance Špok s Hrtúsem. Martin Špok padl do střely od modré, kterou zblokoval a za kterou se sám vydal vstříc Hollého bráně. Jelikož se do protiútoku zapojil i Michal Hrtús, upalovala si to dvojice Drtičů na jediného obránce Senice. Zakončení téhle akce ale skončilo mimo tři tyče Hollého svatyně. O dvě minuty později už byli domácí úspěšnější. Svižné nahození od mantinelu z hole Juráska trefilo do holenního chrániče Lubomíra Vaškoviče, od něhož se puk odrazil za záda bezmocného Hollého - čas 52:45 - 3:1. Poslední čtyři minuty třetí třetiny měli hosté šanci na korigování výsledku, na dvě plus dvě minuty byl vyloučen domácí forvard Hollý. V oslabení naopak zahrozil Korotvička, který mazáckým zakončením tak tak, že nepřekonal senického brankáře počtvrté. Poslední vzruch přineslo pošťuchování mezi domácím Flamíkem a hostujícím Ressmullerem. První dvě seknutí senického hráče sudí jaksi přehlédl, oplátku Borise Flamíka už ale zaregistroval a vyloučil domácího zadáka na 5 minut, za následné postrkování přidal ještě osobní trest do konce utkání. Ani tohle už ale nic nezměnilo na konečném výsledku, který je 3:1 pro domácí Drtiče.

Arnošt Šifl (asistent tr. Hodonín)
Měli jsme třetí zápas ve čtyřech dnech, byly tam těžké zápasy včetně Vídně, kluci už byli utahaní. Postupně čekali co se bude dít a pak tam byly ty kuriózní branky.Senica to měla podpořené několika hráčema z Trenčína. Bylo to o tom sehrát to důstojně.

Slavomír Chlebec (trenér Senica)
Hráli jsme v podstatě dvě utkání s mužstvy z druhé ligy Česka. Ten zápas v Břeclavi se nám nepovedl. Myslím si, že zápas dnes byl už o mnoho lepší z naší strany. Hodonín má velmi dobré mužstvo, je dobře poskládané, je tam vidět, že tam došlo ke změnám a věřím, že způsob jejich boje bude slavit úspěch v soutěži. Taky vím, že v Česku je ten hokej na jiné úrovni, organizovaný a má řád, kdežto u nás je to na daleko jiné úrovni. Loni měla Senica velké plány a jak to pak dopadlo. Z naší strany nám dnes nezachytal brankář a ty jeho dva góly co dostal si v soutěži nemůžeme dovolit. Co se týče bývalého senického hráče Ľuba Vaškoviče, tak můžu jen vedení SHK pogratulovat, protože Ľubo je velmi dobrý hráč a jistě Hodonínu pomůže v bojích o titul.

Marek Stacho (brankář Hodonín)
Od začátku utkání to bylo z naší strany tak trochu nervózní, ale v polovině utkání jsme to měli celkem dobře rozběhlé i když nás soupeř místy tlačil. Pomohl nám i ten náhodný gól co padl do sítě Senice. Jak se zápas vyvíjel, tak se v kabině řeklo, že jdeme do toho a začalo se hrát normálně, jelo se do útoku a kluci to dotáhli do vítězného konce. Jinak s kolegou Michalem Holešem vycházím výborně, jsme kámoši a taky jsme spolu na hotelu. Kdo bude jednička je na trenérech, uvidíme jak se každému z nás bude dařit

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33